WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Персонал-технології при підготовці фахівців для туристсько-рекреаційної сфери - Реферат

Персонал-технології при підготовці фахівців для туристсько-рекреаційної сфери - Реферат


Реферат на тему:
Персонал-технології при підготовці фахівців для туристсько-рекреаційної сфери
До основних форм активізації навчального процесу належать: проведення семінарів, "круглих столів", тестування, ділових ігор, тренінгів, застосування опорних сигналів тощо [1, 2].
Тест - система прийомів для випробування та оцінювання окремих психічних рис і властивостей людини; завдання стандартної форми, виконання якого повинно виявити наявність певних знань, умінь і навичок, здібностей чи інших психологічних характеристик - інтересів, емоційних реакцій тощо. Тести мають такі особливості: 1) відносна простота процедури і обладнання; 2) безпосередня фіксація результатів; 3) можливість використання індивідуального та групового використання; 4) зручність обробки; 5) короткочастність; 6) наявність встановлених стандартів і вимог. Тести містять в собі кілька важливих функцій - розвиваючу, творчу, науково-практичну тощо. При конструюванні останніх мають бути витримані наступні вимоги:
1) значущість запитання;
2) однозначність правильної відповіді;
3) наявність 3-5 варіантів відповідей;
4) наявність інформаційно-пізнавального ресурсу в невірних відповідях;
5) достовірність цифр, власних імен, географічних назв;
6) реалізація міжпредметних зв'язків (щодо географії: історичні науки, геополітика, література, мистецтво, геологія);
7) наявність використаних джерел.
У 2003 р. за результатами тестування буде зараховано абітурієнтів до 4 вузів Київської, Харківської, Львовської, Одеської областей (в експерименті беруть участь Київо-Могилянська академія, Харківський національнальний педагогічний інститут ім.Г.С.Сковороди, Львівський національнальний університет ім.І.ЯФранко, Одеський національнальний університет ім.І.І.Мечникова). Як зазначив міністр освіти України В.Кремінь 08.04.2003, "через 2 роки всі вузи України - до 90% - будуть зараховувати на 1 курс через тестування у школі".
Тести в залежності від особливостей складання завдень поділяють на два основні типи: закриті та відкриті, але є і інші. В залежності від форми географічні тести розподіляються на:
" Завдання, що мають відкриту форму.
" Завдання, що виражені у закритій формі.
" Завдання на встановлення відповідності.
" Завдання на встановлення відповідності: самостійний пошук і формування принципу групування.
" Завдання на визначення правильної послідовності.
" Завдання на вибір декількох правильних варіантів відповіді.
" Завдання по виявленню "білої ворони".
1. Завдання, що мають відкриту форму , передбачають необхідність самостійного написання відповіді. Наприклад: 1. "Сукупність об'єктів і явищ природного і антропогенного походження, природні та культурно-історичні комплекси та їхні елементи, що використовуються для туризму, лікування та оздоровлення називаються …" (треба вписати "рекреаційно-туристські ресурси"). 2. "На цьому острові, який було відкрито португальцями 1412 р., бували та залишили теплі спогади про нього Христофор Колумб, Бернард Шоу, Уінстон Черчилль, австрійський імератор Карл. На ньому перебував Наполеон Бонапарт, коли прямував на о.Св.Олени. Острів є одним із туристичних цетрів з розвиненою туристською інфраструктурою другого за величиною океану світу. Острів дав назву славнозвісному вину. Це острів …, який належить …" (треба вписати "о.Мадейра, Португалія").
2. Завдання, що виражені у закритій формі , передбачають вибір, фіксацію правильної відповіді з наведених варіантів. Наприклад: Назвіть провідну у туристському відношенні державу, яка знаходиться в двох частинах світу і в межах якої зберіглося одне з 7 чудес світу?". Варіанти: а) Туніс; б) Туреччина; в) Єгипет; в) Греція. Відповідь: Єгипет, адже лише ця держава задовольняє наведеним у питанні ознакам.
3. При виконанні завдання на встановлення відповідності треба з наведеного переліку вибрати відповідні "пари". Наприклад: з переліку держав і об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО скласти відповідні "пари". Держави: Швейцарія, Іспанія, Італія, Франція, Хорватія. Об'єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: національний парк Плітвіца; історичні центри і архітектурні пам'ятки міст Кордова, Гранада; монастирі Мон-Сен-Мишель і Фонтене; стародавній центр Берна; історичний центр Рима. Відповідь: Франція ® монастирі Мон-Сен-Мишель і Фонтене; Іспанія ® історичні центри і архітектурні пам'ятки міст Кордова, Гранада; Швейцарія ® стародавній центр Берна; Італія ® історичний центр Рима; Хорватія ® національний парк Плітвіца .
4. Завдання на встановлення відповідності (розвиток п.3) передбачає самостійний пошук і формування принципу групування. Наприклад: розподілити держави на дві рівні групи за певним економічним показником, що характеризує розвиток туризму. Держави: Данія, Норвегія, Туреччина, Великобританія, Греція, Іспанія, Австрія, Угорщина, Швеція, Португалія, Фінляндія, Німеччина. Відповідь: в залежності від сальдо туристського балансу країни поділяються на 2 групи: 1) позитивне сальдо мають Туреччина, Греція, Іспанія, Португалія, Австрія, Угорщина; 2) негативне сальдо мають Данія, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Великобританія, Німеччина.
5. При виконанні завдання на визначення правильної послідовності потрібно добре орієнтуватися у статистичній інформації. Наприклад: розподілити країни в напрямі зменшення кількості іноземних туристів. Країни: США, Франція, Угорщина, Італія, Мексика, Великобританія, Китай, Польща, Іспанія, Канада. Відповідь: Франція, США, Іспанія, Італія, Китай, Великобританія, Мексика, Угорщина, Польща, Канада.
6. Завдання на вибір декількох правильних варіантів відповіді . Даний тип тестів передбачає не один, а декілька правильних варіантів відповіді. Наприклад, у групі країн, що пропонується (Італія, Іспанія, Франція, Мексика, Єгипет, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Чілі), треба вибрати держави з найбільшою кількістю об'єктів Всесвітнього надбання (тобто Італію, Іспанію, Францію, Мексику, Єгипет).
7. Завдання по виявленню "білої ворони" передбачають визначення об'єкта, який за своїми ознаками, характеристиками значно виділяється серед інших, тобто є зайвим.
Тести рекреаційно-географічного та іншого спрямування, які викростовуються у навчальному процесі, повинні відповідати таким вимогам: а) значущість запитання та, як правило, однозначність вірної відповіді; б) наявність 3-5 варіантів відповідей; в) наявність інформаційно-пізнавального ресурсу в невірних відповідях; г) достовірність цифр, власних імен, географічних назв; д) посилання на загальновизнані джерела та ін.
Невід'ємною складовою активізації навчального процесу є ділові ігри та тренінги. Останні призначені для вироблення і прийняття управлінських рішень, комплексної оцінки ситуації, розвитку аналітичних здібностей, формування навичок визначення альтернативних і творчих шляхів вирішення

 
 

Цікаве

Загрузка...