WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Інтегровані уроки в початковій школі - Курсова робота

Інтегровані уроки в початковій школі - Курсова робота

об'єктивної дійсності;
сприйняття природничих і математичних понять носить схожу природу й доповнює один одного;
виходячи із проаналізованих передових робіт учителів багато хто з них використовують, і досить успішно, даний тип інтеграції;
освітні програми по природознавству і математиці дозволяють повною мірою використати даний тип інтеграції в навчальному процесі початкової школи;
інтеграція природознавства і математики в початковій школі на практиці використовується не повною мірою, тому що для цього багато вчителів недостатньо підготовлені в науковому й методичному плані, що в свою чергу вимагає більше глибокого методичного пророблення інтегрованих процесів між курсами природознавства і математики в початковій школі.
2.2. Інтегрований урок читання і природознавства на тему:
" Торкнутися краси можна тільки серцем"
Мета: Вчити дітей любити і берегти природу рідного краю, виховувати доброту і великодушність.
Хід уроку.
І. Організація класу.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Розповідь казки В. Сухомлинського про те, як хлопчик з рогатки вбив пташку.
- Що ви можете сказати про поведінку хлопчика?
- Як ви ставитесь до вчинку хлопчика? Чому?
- Сьогодні на уроці ми будемо говорити про природу: про птахів, про рослин і звірів. І про те, як можна побачити красу, що оточує нас. Сьогодні ми ще раз переконались, що торкнутися краси можна тільки серцем.
ІІІ. Опрацювання нового матеріалу.
1.Бесіда по картині.
- Уявіть собі, що у мене в руках чарівна паличка, я змахну нею - і ми опинимось на цій чудесній галявині. Давайте присядемо, вдихнемо запах трав і квітів та повідгадуємо загадки.
2.Робота над загадками.
Всі пани скинули жупан,
А один пан не скинув жупан.
(Листяні дерева і сосна).
Прилетіли гості, сіли на помості,
Без сокири, без лопати,
Поробили собі хати.
( Пташки).
Влітку сіренький ,
А взимку біленький,
Довгі вуха має,
Швидко стрибає.
(Заєць).
Хлопчик - мізинчик,
В дерев'яній одежині.
( Горіх).
3.знайомлення з віршами О.Ющенка "Насінина кульбаби".
- Ой не ріж, ой не рви! -
Проситься кульбаби цвіт
Між покосами трави
Сонечком кульбаби цвіт.
Замість жовтих обідків
Білочки пухнасті
Щедро промінець зігрів
Срібні та пухнасті
Там насіння визріває
Щоб зійти весною.
Зажовтіють кульбабки
Знов поміж травою.
- Які польові квіти ви знаєте? Які лісові?
- А чи знаєте ви, що багато з цих рослин називають лікарськими? Хто знає чому їх так називають?
4. Легенда про грицики.
Одного разу сільський хлопчик пастушок Гриць пас у полі Худобу й ненавмисне поранив собі ногу. Оскільки під рукою нічого не було, хлопчик вирвав пучечок трави, що росла неподалік, і приклав до рани. Як же здивувався він, коли біль поступово затих, перестала йти кров. Отак люди і назвали рослину грициками - на честь пастушка Гриця.
У народній медицині її використовують як знеболюючий і кровоспинний засіб.
- А які ще легенди про рослин ви знаєте?
8. Пізнавальні завдання.
- Діти ось, певне, сорока-білобока пошту розносила та й аркуш загубила. Що ж на ньому? А на ньому кросворд. Може спробуємо розгадати?
П О В І Т Р Я
А Н В
П Н І Ч І
О Й Р
Р С А Д
С О Л О В Е Й
Т В Н
Ь А Ь
6.Моральна задача.
- Оля зараз познайомить вас із віршем А. Костецького, а ви постарайтесь дати відповідь на запитання: чому в класі стало темно, коли зрізали дерево?
Старий каштан
Старий каштан за вікнами
Клас затіняє! - сказали.
І от щоб стало світло нам,
Взяли його й спиляли.
Тепер свої густі гілки
До нас не тягне дерево,
І не свистять для нас шпаки
І кроні на перервах
І вже на стовбурі вгорі
Не з'явиться ніколи
Старе рівняння школярів
"Оленка + Микола"
Щоб стало в класі світло нам -
Старий каштан спиляли
Зробили ніби й правильно
Та в класі - темно стало.
- Отже, чому в класі стало темно, коли зрізали дерево?
- Чи відчували ви коли-небудь жаль за зрізаним деревом?
- А хто з вас посадив уже дерево?
7.Моральна ситуація. Тест.
Віра і Оленка пішли до лісу по гриби. Довго збирали їх, а потім сіли під кущем пообідати. Витьохкував пісні соловейко. Віра поїла і викинула рештки під кущ, а Оленка заховала сміття до кошика.
- Навіщо ти ховаєш? Викинь, адже ніхто не бачить, - сказала Віра.
- Яка правильна відповідь, на вашу думку?
а) Оленці треба погодитись і викинути;
б) заховати в кошик, не погодитись з подругою;
в) ви не знаєте як бути.
- А знаєте, Як вчинила Оленка?
Вона сказала:
- Ні, Віро не викину я сміття під кущ, мені перед соловейком соромно.
8.Написаннятвору-мініатюри "Коли людині має бути соромно".
IV. Підсумок уроку.
- Подумайте і скажіть, чи можна зрозуміти красу рослини, зірвавши її? Чи можна милуватися твариною, яку позбавили волі і чекають від неї радості? Ось як сказав поет А. Гвудалов
Я зірвав квітку - і вона загинула
Я спіймав метелика - і він умер
у мене на долоні.
І тоді я зрозумів,
Що торкнутися краси
Можна тільки серцем.
- Чи розумієте ви слова поета?
2). Читання вірша А.Костецького "Не хочу"
Метелика ловити я не хочу:
він - квітка неба, хай пливе собі!
Хай крильцями барвистими тріпоче,
щоб радісно було мені й тобі!
І квітку лісову не стану рвати,
її додому я не понесу,
бо вдома їй джмеля не погойдати
і не попити ранками росу!
І ні стеблинку, гілку чи травинку
я не ображу: це страшенний гріх!
Бо в кожній з них живе тремка жевинка,
що світиться довірою до всіх.
Вчителька 4-А класу Іванковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Ігнатєва В.С. проводить урок у незвичайній формі, на якому інтегруються предмети читання і природознавство. Вона активізує розумову діяльність при допомозі використання елементів зацікавленості, повідомляючи цікавий факт, який ніби конкретизує відповідний програмовий матеріал.
Щоб зацікавленість учнів не проходила швидко, щоб зростала допитливість, пізнавальний інтерес - проведення ігор, розповіді цікавих фактів Валентина Степанівна супроводжує запитаннями : "Чому?", "Для чого?", "Як це пояснити?".
Даний урок виховує любов до природи, бажання берегти і любити рідну землю, естетичні смаки і почуття. Нестандартні підходи які присутні на уроці стимулюють самостійність, творчу активність, ініціативу школярів, підвищують якість знань, розвивають творче мислення, узагальнюють і систематизують знання.
Мета запропонованого уроку - збагачення чуттєвого досвіду, розширення кругозору дітей, створення мотиву мистецької діяльності - бажання передати власне бачення краси.
Інтегрований урок допомагає вчительці різнобічно і системно сформувати необхідні уявлення і поняття. Різні види діяльності, які присутні на уроці, роблять його цікавим, запобігають стомлюванню дітей, посилюють інтерес до навчання та школи в цілому.
Наявний стан навчання визначається рядом об'єктивних і суб'єктивних причин. Серед об'єктивних слід назвати економічне положення України, що провокує кризу в освіті.
Існують і суб'єктивні пояснення недоліків. Суспільство вимагає
Loading...

 
 

Цікаве