WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Використання комп'ютера як засобу навчання на уроках з курсу „Історія України” - Дипломна робота

Використання комп'ютера як засобу навчання на уроках з курсу „Історія України” - Дипломна робота

електронно - обчислювальних машин і організації роботи", де визначено, що тривалість безперервної роботи дорослого користувача персональної електронно - обчислювальної машини (ПЄОМ) не повинна перевищувати 2 г., дитини - від 10до 20 хв. Залежно від віку: для 5 - 6років - 10 хв., молодших школярів - 15, для 5 - 7 - х класів - 20,для 8 - 9 - х класів - 25 хв. Для старшокласників рекомендується працювати 30 хв. на першому уроці і 20 - на другому. Мінімальна перерва визначена в 15 хв. Для 10 - 11 класів, що вчаться, повинні бути не більш 2 уроки в тиждень, а для решти класів, що вчаться, - не більш 1 уроку в тиждень з використанням комп'ютера.
Таблиця 2.3.1
Допустимий час роботи дітей за комп'ютером
Дошкільники, вік (років) Максимальний допустимий час роботи, хв.
5 7
6 10
Школярі, клас Максимальний допустимий безперервний час роботи, хв.
1 10
2-5 15
6-8 20
8-9 25
10-11 30
При роботі учнів за комп'ютером краще всього сидіти на 2,5 см вище, ніж зазвичай. Вуха повинні розташовуватися точно в площині плечей. Плечі повинні розташовуватися точно над стегнами. Голову потрібно тримати рівно по відношенню до обох плечей, голова не повинна нахилятися до одного плеча. При погляді вниз, голова повинна знаходитися точно над шиєю, а не нахилятися вперед.
Розуміння психологічного і соціального благополуччя людини як найважливіших складових його здоров'я дозволяє побачити принципову недостатність технологічних і організаційно - правових заходів для його забезпечення. З їх допомогою можна легко забезпечити дотримання ряду ергономічних правил і належного режиму роботи з комп'ютером в навчальний час. Але ж педагогічна система існує не для себе самої, а для життя.. Сама інформатизація освіти викликана вимогами буття, і такий аспект її, як валеологічна культура, покликаний обслуговувати не тільки і не стільки шкільний освітній процес, скільки використання сучасних комп'ютерних систем у всіх інших сферах діяльності учня. Небагато буде для нього користі від правильної постави за комп'ютером на уроці, якщо він, повернувшись додому, шість годин підряд гойдатиметься в кріслі перед екраном.
Справжнє вирішення проблеми, таким чином, знаходиться не в області дисципліни і контролю, і навіть не визначається відповідними знаннями і вміннями учнів, а лежить у сфері їх ціннісних орієнтацій, на основі яких і формується розуміння валеологічних принципів, а також самодисципліна в їх виконанні. У цьому переконує і задача захисту психіки дитини від негативного інформаційного впливу, яка стає все більш актуальною. Численні дослідження свідчать, що від комп'ютера відходить реальна небезпека для свідомості особистості, що формується.
Не є секретом, що робота з комп'ютером, Інтернет досить швидко набудуть для дітей характеру замінюючи - компенсаторної поведінки. З часом виникають ознаки залежності, що виявляються психологічним дискомфортом поза спілкуванням з комп'ютером і відновленням стану комфорту за наявності (або частіше в передчутті початку) роботи з ним.
Велику небезпеку для необтяженої традиціями, несталої дитячої психіки становить загальнодоступність в Інтернеті матеріалів особливого характеру (фашистських, порнографічних), які не можуть бути адекватно сприйняті через вікові особливості учнів.
Стрімке залучення дітей до комп'ютерних технологій виявляє і абсолютно нові проблеми.
Випробування інформаційним достатком, можливо, швидко стане одним з найвідповідальніших іспитів в історії людства. Інформація доступна і достатньо (надмірна!), вона привабливо оформлена і чекає свого споживача.
Важливою педагогічною задачею є підготовка учня до того, що не вся інформація, не все знання є благо, і виховання в ньому імунітету проти інформаційної агресії і інформаційного утриманства.
Інтерес, що зростає, до використання комп'ютерних систем не повинен зменшувати увагу педагога до особистості учня, навпаки, саме комп'ютеризація освіти звільняє вчителя від рутинної роботи по трансляції навчального матеріалу, дозволяючи йому все більше орієнтуватися на формування у дитини фундаментальних основ в області духовного життя особистості.
Висновки до розділу II
Отже, виявлення основних напрямків використання комп'ютера як засобу навчання залежить від цілого комплексу не тільки педагогічних, але й соціально - економічних, технічних і технологічних питань, пов'язаних з автоматизацією різних сфер людської діяльності.
Ми дійшли висновку, що ведення комп'ютера в навчальний процес, безсумнівно інтенсифікує процес реалізації поставлених цілей і задач, а також використання його призводить до розвитку опосередкованого педагогічного впливу , де виділяється новий блок - засоби навчання, що замінюють педагога на ряді етапів навчального процесу при цьому головна і визначальна роль все ж таки педагога, а комп'ютер може і повинен стати інструментом, що дозволить поглибити та закріпити експериментальні вміння учнів
На нашу думку , комп'ютер на уроці історії може і повинен стати ефективним засобом навчання.
На сьогоднішній день систематичне використання комп'ютера на уроці історії призводить до цілого ряду важливих наслідків:
"різко підвищується рівень використання наочності на уроці;
"підвищується продуктивність праці вчителя і учні на уроці;
"застосування інформаційних технологій під час вивчення історії в школі значно підвищує інформаційність процесу викладання;
використання комп'ютера в навчальний та позакласні діяльності є одним з ефективних засобів підвищення мотивації та індивідуалізації навчання, розвитку творчих можливостей учнів і створенню сприятливого емоційно - психологічного стану, тощо.
Розділ III. Дослідно - експериментальна робота по використанню комп'ютера на уроці історії України
3.1. Стан проблеми в шкільний практиці
Система освіти і науки є об'єктами процесу інформатизації суспільства. Інформатизація освіти в силу специфіки самого процесу передавання знань вимагає ретельного відпрацьовування технологій і можливості їх широкого тиражування. Ці положення зараз уже не викликають палких суперечок і практично всі країни підтримують комп'ютерну технологію навчання.
Мета освітніх інформаційних технологій сьогодні - реалізувати такі завдання: підтримка і розвиток системності мислення школярів, підтримка всіх видів пізнавальної діяльності людини в здобуванні знань ; розвитку і закріпленні навичок і умінь; реалізація принципу індивідуальності навчального процесу при збереженні його цілісності [60,41].
В практичній частині кваліфікаційної роботи, ми намагаємося підвищити рівень історичних знань учнів, за допомогою використання комп'ютера на уроці історії.
Основна мета цього розділу кваліфікаційної роботи - продемонструвати на практиці переваги розробленої методики використання комп'ютера та самої комп'ютерної програми на уроці історії під час вивчення теми: "Запорізька Січ - козацька республіка".
З метою

 
 

Цікаве

Загрузка...