WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Урок-суд - Реферат

Урок-суд - Реферат

працювало в Роси - 76% робітників, у Франції - 57%, у Великобританії - 46%, в США - 31,6%, в Німеччині - 58% Зростання військового виробництва воюючих країн було досягнуто, в основному, за рахунок мирних галузей промисловості І перенапруженнянародного господарства Це призвело до порушення пропорцій між різними галузями виробництва, а в кінцевому підсумку - до розвалу економіки В Роси, наприклад, 2/3 всієї промислової продукції йшло на військові потреби І лише 1/3 - на потреби населення Це породило товарний голод, дорожнечу та спекуляцію
Особливо сильно було підірване сільське господарство Посівні площі скоротилися, впала врожайність, зменшилось поголів'я худоби В містах Німеччини, Австро-Угорщини, Роси почався справжній голод
Підраховано, що загальна вартість усієї війни для воюючих країн І народів склала 359,9 млрд. доларів золотом (699,4 млрд. крб.) Сюди входять прямі військові витрати - 208,3 млрд. доларів (405 млрд. крб.) так І непрямі - 151,6 млрд. доларів (294,4 млрд. крб. ) Все це свідчить про негативні сторони війни.
Суддя. Слова просить захист Тож не будемо відмовляти йому в цьому Пане адвокат, вам надається слово.
Адвокат. Хочу звернути вашу увагу на те, що Перша світова війна мала чимало позитивних сторін Зокрема, ряд країн отримали незалежність (Польща, Литва, Латвія, Естонія, Чехословаччина, Угорщина, Австрія, Югославія), припинили своє Існування Російська, Турецька, Австро-Угорська Імперії, США отримали величезні прибутки, а країни Антанти - Франція та Великобританія отримали відповідно гегемонію в Європі та океанах, крім того багато країн отримали величезні території - Франція повернула собі Ельзас І Лотарингію І отримала німецькі колонії в Африці (разом 14520 км2 з населенням 1 млн. 820 тис чоловік), Англія - 2 млн. 150 тис км2 з населенням 6 млн. 230 тис чоловік, територіальні надбання отримали також Польща, Данія, Латвія, Бельгія, Чехословаччина Японія, Румунія, Югославія, Вірменія, Греція, Естонія Литва, війна сприяла технічному прогресу - вдосконалились літальні апарати, машинне устаткування, бронеавтомобілі, винайдено танк, багато хімічних препаратів Виходячи з сказаного вище, прошу суд зменшити міру покарання.
Суддя. Суд все врахує Слово має прокурор.
Прокурор. Насамперед хочу наголосити на жорстоких умовах ведення війни, що призвели до великої кількості втрат та руйнувань Так, в ході Східно-Пруської операції (серпень - вересень 1914 ?) війська росіян та німців втратили 250 тис чоловік, в результаті Брусиловського прориву (1916 ?) австрійські війська втратили 1 млн. вбитими і пораненими, 400 тис полоненими, у Верденській битві (лютий 1916 ?) загинуло 350 тис французів в битві на p. Соммі (липень 1916 p.) - в перший день англійці втратили 60 тис. вбитими, а всього в ході цієї битви сторони втратили: англійці - 400 тис. вбитих, французи - 200 тис., німці - 800 тис. чоловік; при обороні "лінії Гінденбурга" (літо 1917 р.) німці втратили 250 тис. вбитих, а союзники (англійці та французи) - 400 тис. чоловік; під час німецького весіннього наступу 1918 р. - німці втратили 180 тис. вбитими, а англійці - 174 тис.; а під час літнього наступу 1918 р. союзників Німеччина втратила 620 тис. чоловік. Ці втрати були викликані досконалістю зброї, насамперед важкої артилерії, кулеметів, використанням танків і літаків. Крім того Німеччина, не дотримуючись законів ведення війни, в січні 1915 року використала на Східному фронті проти росіян хімічну зброю. Про жорстокість цієї війни свідчать документальні спогади її учасників. Зокрема, командир 29-го корпусу російської армії генерал Зуєв, згадуючи про Горлицький прорив (1915р.) австро-німецьких військ, зазначив: "Німці зорюють поля битви градом металу і зрівнюють із землею окопи та оборонні споруди, завалюючи часто захисників землею. Вони тратять метал, а ми - людські життя!" Щодо здобуття незалежності рядом країн, то це є позитивним фактом Першої світової війни, але не слід забувати, що не змог-ли вибороти свою незалежність Україна, Грузія, Вірменія, Азербайджан, середньо-азіатські халіфати. Всі вони були окуповані більшовиками упродовж 1919-1920 років.
А територіальні здобутки країн-переможниць викликали незадоволення у переможених, були головними причинами конфліктності у 20-30-ті роки 20 століття і в кінцевому результаті призвели до Другої світової війни. Тож, враховуючи все вищезгадане, прошу суд покарати Першу світову війну по всій строгості закону.
Суддя. Суд все врахує. Підсудна, ви маєте право на останнє слово.
Перша світова війна. Крім того, що я сказала на початку судового засідання та свідчень мого свідка та адвоката додати не маю що. Але прошу суд врахувати ці свідчення, бо вважаю, що їх досить, щоб виправдати мене.
Секретар суду. Суд іде на обдумування рішення.
(Вчитель виставляє оцінки учням).
Секретар суду. Встати! Суд іде!
Суддя. (зачитує рішення, свого роду підсумок уроку, який виробляють учитель та усі учні класу при обговоренні підсумків та результатів Першої світової війни). Зразок такого рішення:
При детальному вивчені справи і при врахуванні всіх зауважень, пропозицій з боку прокурора і адвоката, а також свідків обох сторін, суд виносить рішення:
Перша світова війна звинувачується у втягненні у військовий конфлікт 38 країн світу з населенням 1,5 млрд., чоловік (70% населення земної кулі); у загибелі 10 млн. людей та пораненні 20 млн. чоловік (3,5 млн. - залишилися каліками); у змарнуванні 359,9 млрд. доларів золотом; у сприянні розвалу економіки провідних країн світу - Росії та Німеччини; у несправедливому загарбанні чужих територій воюючими сторонами; у нерівномірному післявоєнному розвиткові країн світу; у враженні народів Європи епідемією іспанки, внаслідок якої померло 25 млн. чоловік; в жорстокій, нечуваній формі ведення бойових дій (використання танків, літаків, важкої артилерії, хімічної зброї); в неспроможності забезпечити мирні міждержавні стосунки в післявоєнний період (Версальсько-Вашингтонська система була головною причиною, що наблизила Другу світову війну); у мілітаризації післявоєнної економіки, зростанні воєнного виробництва, вдосконаленні військової техніки і подальшому розвиткові воєнного мистецтва, що сприяло ще більшому винищенню людства під час Другої світової війни.
Враховуючи те, що Перша світова війна дала волю багатьом народам Європи та сприяла у розвиткові національно-визвольних змагань, суд виносить свій вирок:
1. Вселюдно осудити Першу світову війну, її організаторів та натхненників.
2. Розкрити народам світу всю суть наслідків, що спричинила ця війна.
3. Для збереження миру та злагоди на Землі, державним можновладцям надалі використовувати тільки мирні, дипломатичні шляхи, при вирішенні міждержавних суперечностей!
Домашнє завдання. Завершити порівняльну таблицю втрат обох сторін у війні.

 
 

Цікаве

Загрузка...