WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Урок-суд - Реферат

Урок-суд - Реферат

Адже, коли б мене не було, то в ряді країн (Росія, Австро-Угорщина, Німеччина, Туреччина) не відбулися бреволюції, що призвели до розпаду імперії та утворення нових незалежних держав у Європі - Польщі, Фінляндії, Литви, Латвії, Естонії, Чехословаччини, Угорщини, Австрії, Югославії. Це свідчить, що я дала волю багатьом народам Європи, звільнила їх від імперіалістичного гніту. Хіба цього мало?
Суддя. Ми зараз це вияснимо, запросивши сюди свідків від країн, що брали участь у війні. Запрошується представник Франції. Свідок, чи знаєте ви, що неправдиві показання, перекручення фактів, дат, головних історичних подій і понять, вплинуть на вашу оцінку? (Ці слова суддя говорить до всіх свідків).
Француз. Так, я знаю Я буду говорити правду І тільки правду Найбільші битви в ході війни точилися на території Франції 11 департаментів зазнали жорстокої руйнації Чудові сільськогосподарські угіддя, переорані мільйонами артилерійських снарядів, перетворилися на непридатну багнюку, засіяну залізяччям Численні ферми зруйновано або спалено Понад 2 млн. людей залишили своє помешкання, 3/4 з яких стали непридатними для життя Така ж доля спіткала 23 тис заводів І фабрик, де ці люди працювали Понад 5,5 тис км залізниць І 48 тис км шосейних шляхів було пошкоджено Але найгірше було те, що в результаті війни Франція за-знала страшних людських втрат - майже 1,4 млн. її солдатів було вбито, ще 2 млн. 600 тис поранено
Суддя. Запрошується свідок від Бельгії
Бельгієць. Більшість території Бельгії була окупована протягом чотирьох років Німці вивезли з бельгійських заводів І фабрик все устаткування, щороку збирали збіжжя та Інші продукти харчування, переплавляли церковні дзвони на гармати, розстрілювали бунтівників Фландрія, єдина неокупована частина Бельгії, була знищена повністю в ході боїв, а її найстаріше місто Іпр лежало в руїнах Понад 500 тис бельгійських солдатів загинуло
Суддя. Запрошується представник Англії
Англієць. Хоча англійські території не були захоплені ворогом І на ? землях не велося боїв, все ж Англія втратила 750 тис вбитими І 1,5 млн. пораненими Англійський уряд заборгував величезні суми він витратив на війну 9 млрд. фунтів І понад 1 млрд. позичив у Америки.
Суддя. Прошу дати свідчення представнику Італії
Італієць. За 3 роки війни Італія втратила 600 тис своїх солдатів А після поразки під Капоретто її північно-східні землі було спустошено.
Суддя. Запрошується для дачі свідчень представник Росії.
Росіянин. Масовий голод, смерть 1 млн. 700 тис солдатів поставили в 1917 ? країну на коліна її територію окупувала Австро-Угорщина - Польщу, Білорусію, Прибалтику, Україну Дон, Кубань до самих Кавказьких гір, а третина населення колишньої Російської Імперії опинилася під німецьким управлінням А в жовтні 1917 ? до влади прийшли більшовики, які влаштували жорстокий терор, внаслідок якого багато людей загинуло.
Суддя. Запрошується свідок від Німеччини
Німець. Хоча на території Німеччини майже не велися бойові дії, все ж таки вона втратила 2 млн. солдатів Революція, що прокотилася по всій Німеччині, викликала хаос Ситуація ускладнювалася ще й тим, що британський флот навіть після закінчення війни блокував німецькі порти, перешкоджаючи ввозу товарів Від цього страждало цивільне населення, про-стий народ Оскільки пароплави з продуктами не могли зайти в їхні порти, мільйони німців були приречені на голодування
Суддя. А зараз ми запрошуємо свідка захисту - представника США.
Американець. Хоча наша країна І втратила 116 тис своїх солдатів, але водночас американський капітал заробив на воєнних замовленнях величезні прибутки Усі країни Антанти перетворились на наших боржників Все це було б неможливим без війни Прошу суд це врахувати при винесенні вироку.
Суддя. Суд все врахує Слова просить державний обвинувачував.
Прокурор. Ваша честь! Враховуючи, що представники воюючих країн дали неповні дані по масштабах втрат І руйнувань, то прошу надати слово військовому статисту.
Військовий статист. Перша світова війна тривала 4 роки, три місяці І 10 днів (з 1 серпня 1914 по 11 листопада 1918 ? ), охопивши 38 країн з населенням 1,5 млрд. чоловік В державах Антанти було мобілізовано біля 45 млн. осіб, а в коаліції Центральних держав 25 млн. , разом - 70 млн. осіб Це означає, що найбільш робочо-придатна частина чоловічої половини жителів була забрана Із матеріального виробництва і кинута на взаємознищення заради Імперіалістичних Інтересів На кінець війни чисельність армій збільшилась (в порівнянні з мирним часом) в Роси - у 8,5 раз у Франції - в 5 раз, в Німеччині - в 9, в Австро-Угорщині - в 8 раз Так, в червні 1917 ? Із 521 дивізії, які мала Антанта, 288 (55,3%) були російськими, а в червні 1918 ? Із 361 дивізії Центральних держав - 236 (63,4%) належали Німеччині Війна принесла людству небачені обмеження та страждання, зага-льний голод та розорення Загальні втрати всіх сторін в Першій світовій війні склали біля 10 млн. вбитих І 20 млн. поранених (з них 3,5 млн. осіб залишились каліками) Німеччина втратила 2 млн. 30 тис чоловік вбитими (це 59,3 % - від загальної кількості ? армії), Австро-Угорщина - 1,1 млн. чоловік (54,2%), Болгарія - 90 тис (45,2%), Туреччина - 800 тис (53,3%) Втрати країн Антанти були ще більшими Франція - 1400 тис чоловік (55,9%), Англія - 715 тис. + 200 тис. її домініони (34,8%), Італія - 580 тис (30 %), Сербія і Чорногорія - 280 тис (49 % ), Росія - 2254,4 тис чоловік (60,3%), Румунія - 250 тис чоловік, Бельгія - 38 тис чоловік (51,6%), Греція - 26 тис чоловік, Португалія - 7 тис чоловік, Японія - 300 чоловік, США - 116 тис (1,2% - від загальних втрат у війні всіх воюючих країн) Загальні втрати центральних держав склали 4 млн. 20 тис чоловік, а країни Антанти втратили - 5610 тис чоловік Голод та Інші стихійні явища, викликані війною, призвели до зростання смертності та зниження народжува-ності Зменшення населення, за цією причиною лише в 12 воюючих країнах склало 20 млн. чоловік в тому числі в Роси - 5 млн. чоловік, в Австро-Угор-щині - 4,4 млн. чоловік в Німеччині - 4,2 млн. чоловік Крім того, народи Європи були вражені в середині 1918 ? епідемією Іспанки, внаслідок якої по-мерло 25 млн. чоловік
Прокурор. Ваша честь Дані військового статиста були б неповні без економічних показників Тож прошу надати слово нашому економісту.
Суддя. Слово надається економісту
Економіст. Війна вимагала також мобілізації всіх матеріальних ресурсів, доказавши вирішальну роль економіки у ведені війни Промисловість воюючих країн дала фронту мільйони гвинтівок, більше 1 млн. кулеметів, більше 150 тис артилерійських гармат 47,7 млрд. патронів, більше 1 млрд. снарядів, 9200 танків, 182 тис літаків За роки війни кількість важкої артилерії зросла у 8 раз, кулеметів - у 20 раз, літаків - у 24 рази Все це вимагало людських затрат Так, в 1917 році на потреби війни

 
 

Цікаве

Загрузка...