WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Дистанційне навчання: методика, можливості, переваги і недоліки - Реферат

Дистанційне навчання: методика, можливості, переваги і недоліки - Реферат

електронні матеріали по всіх курсах. Програмне забезпечення встановлюється на сервері навчального закладу. Але суть дистанційного навчання полягає не тільки в наданні учбово-методичних матеріалів. Важливо виконати необхідні організаційні заходи для забезпечення прийому студента на навчання, керування його навчанням. Не можна забувати про проведення проміжного і підсумкового контролю знань.
Структура програмного засобу дистанційного навчання
Орієнтовну структуру програмного засобу, призначеного для організації дистанційного навчання з використанням сучасних Інтернет технологій наведено в табл. 1.
На підставі вищезазначеного програмного засобу дистанційного навчання можна організовувати віртуальні навчальні центри c залученням викладачів з інших ВНЗ, міст і країн, а також проводити консультації, мережне тестування і підготовку абітурієнтів, забезпечувати самостійну роботу студентів денного відділення, створювати індивідуальні навчальні плани і програми, реалізовувати індивідуальні графіки занять поза стінаминавчального закладу. Крім того, навчальний заклад може організувати викладання за окрему плату додаткових дисциплін на вибір слухачів або, наприклад, післядипломне навчання.
З успіхом ця система може бути використана самим навчальним закладом для тестування здобувачів під час прийому на роботу, атестації і тестування викладачів, персоналу і співробітників, передачі і поширення кращого педагогічного досвіду, аналізу ефективності уроків, лекцій, курсів, тренінгів і семінарів.
Вимоги до програмного засобу дистанційного навчання
? Простота освоєння й експлуатації.
? Можливість створення розподіленої системи дистанційного навчання, яка об'єднує кілька подібних систем дистанційного навчання в єдине освітнє середовище.
? Простота інтеграції з іншими інформаційними системами.
? Можливість користувачам системи дописувати нові модулі.
? Невисокі вимоги, пропоновані до ресурсів сервера системи дистанційного навчання, клієнтським комп'ютерам і до пропускної здатності мережі.
? Розвинені засоби контролю процесу навчання.
? Можливість підключати до системи електронні курси, розроблені різними програмними засобами й у будь-яких форматах.
? Маштабування.
? Відсутність ліцензій на клієнтські місця, що дозволяє навчати необмежену кількість слухачів за необмежений період часу.
Технічне забезпечення дистанційного навчання
Для організації системи дистанційного навчання, навчальному закладу, необхідно мати комп'ютерну техніку, об'єднану мережу, яка через сервер подключається до мережі Iнтернет.
Технічні вимоги, пропоновані до устаткування
систем дистанційного навчання
Сервер системи дистанційного навчання може працювати на незалежній комп'ютерній системі, підключеній до Інтернет або локальної комп'ютерної мережі. Системні вимоги до сервера і комп'ютера користувача наведені в табл. 2 і 3.
Проблеми і недоліки, що виникають на шляху впровадження
дистанційного навчання на Україні
Незважаючи на бурхливий розвиток дистанційного навчання, на Україні нині, мабуть, можна говорити лише про використання невеликої частини інформаційних технологій та мережі Інтернет і комп'ютерів у навчанні. Які ж проблеми чекають свого рішення? На багато питань може дати відповідь "Положення про дистанційне навчання", затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 21.01.04 №40. Але не на всі. Неповний їх перелік, можливо, буде виглядати так:
? викликає побоювання визнання легітимності, виданого по закінченні дистанційного навчання диплома стосовно дипломів отриманих у результаті інших форм навчання;
? як забезпечити умови контролю й об'єктивність оцінки знань студентів або слухачів курсів через мережу Інтернет?
? відсутність особистого контакту викладача зі студентом. Ніяка, нехай навіть сама сучасна система або машина, не замінить особистості викладача;
? не всі студенти мають технічну можливість для дистанційного навчання;
? не скрізь можна підключитися до мережі Інтернет і не всі телефонні станції цифрові та й якість телекомунікаційних мереж, їх пропускна здатність часом виявляються дуже низькими;
? відсутні або дуже дорогі прикладні комп'ютерні програми, необхідні для підтримки WEB-сайтів і інформаційних ресурсів, адміністрування процесів дистанційного навчання тощо;
? відсутні матеріали й електронні підручники, необхідні для всіх курсів, що входять у навчальний план;
? необхідне програмне забезпечення достатньо дорого коштує як і розробка повноцінного мультимедійного, інтерактивного електронного підручника за кордоном може коштувати приблизно сто тисяч доларів.
? необхідні великі інвестиції на початковому етапі організації роботи системи дистанційного навчання.
Переваги дистанційного навчання
Дослідження ринку дистанційного навчання говорять про те, що темпи його росту досить високі, а на Заході він оцінюється мільярдами доларів. От чому кожен навчальний заклад на Україні вкрай зацікавлений у тому щоб якнайшвидше зайняти місце на цьому ринку. Це дозволить значно збільшити прибуток навчального закладу, зніме проблему недостачі аудиторій, допоможе вирішити кадрове питання, тому що, використовуючи відеоконференції, читати лекції зможуть професори навчальних закладів з інших міст і навіть закордонних країн. Завдяки дистанційному навчанню слухачі зможуть об'єднати навчання і роботу, відпадають проблеми проживання і харчування в чужому місті, скорочуються матеріальні витрати на проїзд до місця навчання. Інваліди і люди, що за різних причин не можуть пересуватися мають можливість одержати навчання. Навчаючись на дистанційних курсах студент підвищує свій інтелектуальний і творчий потенціал, учитися самостійно приймати рішення.
Література
1. Інформаційний вісник. Вища освіта №17/2005.
2. Сайт Українського центра дистанційного навчання. www.distance-learning.com.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...