WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Методика проведення уроків природознавства (з прикладами уроків і тестів) (пошукова робота) - Реферат

Методика проведення уроків природознавства (з прикладами уроків і тестів) (пошукова робота) - Реферат

добре зберігається вода.
4*. Визнач правильні твердження.
Рослини не можуть жити без ґрунту тому, що ...
а) вони з ґрунту стеблом вбирають воду і розчинені в ній солі
б) проникаючи глибоко корінням у ґрунт, рослина міцно закріплюється в ньому
в) Сонце нагріває ґрунт, а він віддає своє тепло рослині
г) коріння дихає повітрям яке є у ґрунті.
5. Визнач правильну відповідь.
Для кого ґрунт є домівкою?
а) Зайців. е) Бджіл.
б) Метеликів. є) Мурашок.
в) Лелек. ж) Личинок комах.
г) Кажанів. з) Диких качок.
д) Дощових черв'яків. й) Кротів.
6. Визнач правильні твердження.
Як потрібно охороняти ґрунт?
а) Ґрунт потрібно обробляти і зрошувати.
б) На схилах ярів висаджувати дерева.
в) Насаджувати лісові смуги, щоб послабити силу вітру.
г) Ґрунт потрібно удобрювати і зрошувати.
ВИСНОВОК
Навчання природознавства учнів 3 класів здійснюється за новою програмою. В цьому класі розпочинається систематичне ознайомлення дітей з природою та працею людей. Проводячи тривалі спостереження за пого-дою, вони на практиці переконуються в закономірності змін у природі в різні пори року, зустрічаються з такими явищами, які здаються їм незбагненними. Хіба не дивно, коли небо зненацька розквітає вигадливою грою барв веселки?
Дуже важливо, що при зіткненні з природою збагачується духовний світ дитини, виховується любов до всього оточуючого. Одночасно розвивається почуття відповідальності за збереження природного середовища як важливого фактора існування людини.
Уроки природознавства розширюють елементарні знання школярів про працю людей, формують у них певні трудові навички і вміння. Тому вчитель, готуючись до занять, повинен, в першу чергу, використовувати місцевий матеріал.
Діти вчаться вимірювати температуру повітря і тіла людина, доглядати та розмножувати кімнатні рослини, свійських тварин, спостерігати за явища-ми природи та ін. Вони порівнюють, аналізують, співставляють відомі їм факти, роблять узагальнення і висновки.
Представлені в посібнику матеріали і розроблений зміст уроків допоможуть учителю творчо підготуватися до кожного заняття, зроблять їх цікавими і насиченими.
Пам'ятка для розповіді про спостереження
1. Зміна висоти Сонця на небозводі.
2. Тривалість дня і ночі.
3. Який вітер?
4. Зміна температури повітря.
5. Колір неба. Від чого він залежить?
6. Опади. У вигляді чого вони бувають?
7. Стан рослин (готуються до зими, стан спокою, пробудження, буйне цвітіння).
8. Поведінка тварин.
9. Праця людей.
Урок 1. ЩО ТАКЕ ПРИРОДА
НЕЖИВА І ЖИВА ПРИРОДА- ОЗНАКИ ЖИВИХ ОРГАНІЗМІВ:
ДИХАЮТЬ, ЖИВЛЯТЬСЯ, РОСТУТЬ, РОЗМНОЖУЮТЬСЯ,
ВМИРАЮТЬ. ЦІННІСТЬ ПРИРОДИ ДЛЯ ЛЮДЕЙ
Мета. Формувати в учнів поняття "природа", "нежива природа", "жива природа"; вчити дітей розрізняти живу й неживу природу; ознайомити їх зі значенням природи для життя рослин, тварин і людей; виховувати любов до природи.
Обладнання. Таблиці, на яких зображені рослини, тварини, люди, предмети неживої природи та предмети, зроблені людьми.
Хід уроку
I. Хвилинка спостережень
- Яка зараз пора року?
- Який місяць?
- Що ви можете сказати про небо?
- Чи є надворі вітер?
II. Ознайомлення з підручником та умовними позначеннями.
III. Повідомлення теми і завдань уроку.
- Перший розділ, який ми будемо вивчати, називається "Природа і ми". Сьогодні ви дізнаєтесь, що таке природа, якою вона буває, яке значення
для людей має, які ознаки живих організмів.
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Читання вірша "Осіннє листя" Н. Забіли.
Настала осінь. Холодом
повіяло навкруг.
Все більш береться золотом
зелений ліс та луг.
Злітає листя зливою
і падає німе.
Вітрець пісні наспівує,
а сам все дужче дме.
- Про що говориться у вірші?
2. Бесіда про природу.
- Що таке природа?
- Чи все те, що оточує нас, належить до природи?
- Подивіться на будинки, споруди, дороги, на все те, що зроблене руками людини. Чи належить це до природи?
- Розрізняють природу живу і неживу. Що належить до неживої природи? Нежива природа - це Сонце, Місяць, зорі, Земля, повітря, вода, фунт.
- Що таке жива природа? Що до неї належить?
Жива природа - це все, що народжується, дихає, живиться, росте, розмножується, вмирає. Це рослини, тварини, гриби, бактерії, віруси, а також люди.
Усе живе дістає від неживої природи необхідні йому для життя тепло, світло, поживні речовини, воду, повітря.
Здійснимо уявну мандрівку парком. Подихаємо свіжим повітрям. До якої природи належить повітря?
Подивіться на сонечко. Воно пестить нас своїм теплом, ніжним промін-ням. До якої природи воно належить?
Вгорі по небу пливуть пухнасті білі хмаринки. Як ви думаєте, до якої природи вони належать? Чому?
А чи належать до живої природи кущі? Чому?
Повертаймося назад до школи. Як ви гадаєте: школа, житловий будинок біля неїналежать до природи? Або ж візьмемо машину, кран. Звичайно, вони не належать до природи, тому що зроблені руками людей.
Висновок. Отже, природа - це все, що тебе оточує, крім того, що зроблено людиною.
3. Розгляд ілюстрацій рослин, тварин, людей, предметів неживої природи та предметів, зроблених людьми.
4. Повідомлення учителя.
- Для того, щоб краще знати природу, ознаки живих організмів, їх значення для людини, ми будемо вивчати предмет "природознавство". Природознавство - це наука, яка вивчає природу.
V. Робота з підручником.
1. Читання статті "Що таке природа" (с. 74).
2. Відповіді на запитання після тексту.
3. Словникова робота.
Мікроскоп - оптичний прилад із системою збільшуючих стекол для розглядання предметів, невидимих неозброєним оком.
Бактерії - мікроскопічні одноклітинні організми.
4. Читання статті "Якою буває природа" (с. 75).
5. Відповіді на запитання.
6.Складання схеми "Значення природи".
Фізкультхвилинка.
VI. Закріплення нового матеріалу.
1. Читання віршів.
Ворон шепче воронятку:
- Мій біленький.
Слон говорить слоненятку:
- Мій маленький. Заєць каже зайченяті:
- Мій хвостатий. Гуска ніжно гусеняті:
- Мій крилатий.
- Про кого говориться у вірші? До якої природи вони відносяться? Чому?
В небі, чистім і прозорім, Сонце сяє.
Наче в морі, в жовтім житі Хвиля грає.
- Про яку природу розповідається у цьому вірші?
2. Гра "Жива і нежива природа"
Учитель читає слова, а учні, якщо це назви предметів живої природи, плещуть у долоні, а якщо неживої - не плещуть.
Соняшник, сонце, ячмінь, білка, півень, повітря, капелюх, жовтень, суниця, кожушок, плугатар, автобус, береза, дощ, явище, син, земля, вода, небо, батько, онук, море, сад, кінь, віл, долина, соловей, буряк.
VII. Робота в зошиті (с. 13).
1. Продовж речення (завд. 1-4).
2. Запиши відповідь на запитання (завд. 5).
3. Підкресли (завд. 6).
4. Закресли зайвий предмет (завд. 7).
5. Творча робота (завд. 8).
VIII. Підсумок уроку.
Гра "Хто більше?" (групова робота).
І група називає предмети живої природи, II група - предмети неживої природи.
- За якими ознаками ви розрізняєте живу і неживу природу?
IX. Домашнє завдання.
Опрацювати статті з підручника. Дібрати по три загадки про предмети живої і неживої природи.
Loading...

 
 

Цікаве