WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Традиційні уроки історії у своїй конкретизації - Реферат

Традиційні уроки історії у своїй конкретизації - Реферат

хв.). 1) Учні слухають пояснення вчителя, в зошит записують нові поняття: "хрестовий похід - це військовий похід європейців на Схід з метою звільнення гроба Ісуса Христа"; "хрестоносці - це учасники хрестового походу". 2) Учням пропонується прочитати документ "Виступ папи Урбана ІІ в Клермоні". Запитання до учнів: Які висновки зробили для себе європейці після цього виступу? Чи можна сказати, що більшістю тих, які взяли участь в хрестових походахдійсно рухало бажання звільнити гроб Ісуса Христа? Звільнення гробу Ісуса було причиною походу чи приводом? Вчитель: "Давайте тепер вияснимо справжні причини того, що багато людей взяло участь в хрестових похода? При цьому слід взяти до уваги, що для різних верств населення походи були не зовсім однаковими. Відкриємо підручник на стр. 114 і прочитаємо п.2 "Хто відправився в хрестові походи? " Після того як учні прочитали вчитель задає їм запитання: "Хто йшов в хрестові походи? Чому?" Після того як учні відповіли (селяни і феодали) вчитель задає нове запитання: "А чи була матеріально зацікавлена католицька церква в хрестових походах? Після розгляду цього питання вчитель продовжує пояснення (розповідь про захоплення хрестоносцями Єрусалима ведеться з використанням художнього тексту (Художньо-історична хрестоматія). Запитання учням: "Як ви думаєте, звільнення християнської святині служить виправданням жорстокостям хрестоносців? Якими на вашу думку мають бути відносини між представниками різних релігій? Вчитель продовжує пояснення (розповідає з використанням настінної карти про держави хрестоносців, про їхнє населення, соціальні відносини, зовнішню політику). Запитання до учнів: "Чи отримали учасники хрестових походів те, до чого прагнули?" Після відповідей учнів вчитель робить висновок.
Закріплення вивченого матеріалу (3-4 хв.). Запитання до учнів: "Яка подія дала поштовх до початку першого хрестового походу? Що привернуло увагу людей у виступі у виступі папи Урбана ІІ? Чому похід отримав назву "Хрестовий"? Який привід був знайдений для початку походу? Хто відправився в похід і чому? Які причини були спільними у різних верств населення? Коли і як розпочався Перший хрестовий похід? Чому похід бідноти завершився невдачею? Чому похід феодалів завершився успіхом? Покажіть шлях хрестоносців по карті. Якими були наслідки Першого хрестового походу.
Вчитель виставляє і коментує оцінки за урок.
4. Урок засвоєння нових знань: "Громадянська війна у США (1861-1865)"
Основні завдання уроку: показати, що рабство і політичне панування рабовласників гальмували розвиток ринкової економіки США; що громадянська війна у США була буржуазно-демократичною революцією, спрямованою проти рабовласницького господарства і влади рабовласників; учні повинні засвоїти, що громадянська війна усунула це основне гальмо, яке стримувало демократичний і господарський розвиток країни.
1) Актуалізація опорних знань учнів (учні в бесіді з вчителем пригадують сутність і основні результати процесу створення США).
2) Мотивація учбової діяльності школярів.
3) Повідомлення учням теми, мети і завдань уроку.
4) Сприйняття і усвідомлення учнями нового матеріалу: Структура і короткий зміст уроку: 1) Передумови громадянської війни у Північній Америці (основні методи і прийоми: розповідь вчителя і елементи бесіди). 2) Початок громадянської війни і її хід (основні методи і прийоми: пояснення вчителя, використання фрагментів із документів, використання наочних посібників (учбової карти, ілюстрацій підручника). 3) Значення громадянської війни у США для цієї країни (основні методи і прийоми: роз`яснення вчителя)
5) Осмислення учнями знань.
6) Узагальнення і систематизація знань.
7) Підведення підсумків уроку. Домашнє завдання (Даючи домашнє завдання вчитель рекомендує учням звернути увагу на питання плану уроку і порівняти війну за незалежність північно-американських колоній і громадянську війну в США (політична обстановка, причина і характер війн, розстановка соціальних сил їх роль у боротьбі, результати війн). На конкретних прикладах показати, що громадянська війна у США була видом буржуазно-демократичної революції, у якій населення Півночі продемонструвало переваги демократії, ринкових відносин, індустріального розвитку).
5. Урок систематизації і узагальнення знань: "Стародавній Єгипет" (урок розробила методист А.А.Янко-Триніцька)
А.А.Янко-Триніцька вказує: "На цьому уроці я прагну перевірити, як учні зрозуміли причини господарського розвитку країни, виникнення соціальної нерівності і держави; ставлю перед собою завдання - поглибити це розуміння, прагну закріпити уявлення про східну деспотію, про основні класи давньоєгипетського суспільства. Паралельно проводжу роботу по створенню в учнів вірних часових уявлень.
До уроку пропоную подумати над запитаннями: "Чому стало можливим і необхідним використовувати працю рабів у Стародавньому Єгипті? Чому рід розпався на сім`ї? Чому і в чиїх інтересах була створена держава? " Задаю також повторити дати з історії Стародавнього Єгипту.
На уроці використовую учбові картини: "Храмове господарство", "Побудова пірамід". На уроці бесіду з учнями поєдную із їхньою самостійною діяльністю з підручником, зошитом (учні відповідають на запитання підручника, повторюють поняття записані в зошиті).
Все здійснюється у такій послідовності: Ознайомивши учнів із завданнями уроку, задаю питання про природні умови Стародавнього Єгипту, про те, як, якими знаряддями праці здійснювались сільгоспроботи в країні.
У процесі бесіди підкреслюю велику роль праці в господарському розвитку країни. Коли учні розповідають про життя людей в Стародавньому Єгипті ставлю їм запитання: "Яким чином знать примусила працювати на себе рабів, селян і ремісників?" "Яка різниця між селянами і рабами, між знатними людьми і жерцями?"
Останнім на уроці розглядається питання про причини загибелі Давньоєгипетської держави.
Література:
1. Берельковский И.В., Павлов Л.С. История. Методика преподавания. - М., 2001.
2. Агибалова Е.В., Донской Г.М. Методическое пособие по истории средних веков. - М., 1992.
3. Вагин А.А. Методика преподавания истории в средней школе. - М., 1968.
4. Годер Г.И. Методическое пособие по истории древненго мира. - М., 1977.
5. Книга для чтения по истории средних веков / Сост. Н.И.Запорожец. - М., 1990.
6. Методическое пособие по новой истории / А.П.Аверьянов и др. - М., 1985.
7. Янко-Триницкая А.А. Обобщающе-повторительные уроки истории. - М., 1977.

 
 

Цікаве

Загрузка...