WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Традиційні уроки історії у своїй конкретизації - Реферат

Традиційні уроки історії у своїй конкретизації - Реферат


Реферат на тему:
Традиційні уроки історії у своїй конкретизації
План
1. Комбінований урок: "Населення і господарство Аттіки у VIII-VII ст. до н.е."
2. Комбінований урок: "Перший хрестовий похід".
3. Урок засвоєння нових знань: "Громадянська війна у США (1861-1865)".
4. Урок систематизації і узагальнення знань: "Стародавній Єгипет"
5. Урок систематизації і узагальнення знань: "Стародавній Єгипет" (урок розробила методист А.А.Янко-Триніцька)
1. Комбінований урок: "Населення і господарство Аттіки у VIII-VII cт. до н.е.
Основні завдання уроку полягають в тому, щоб пояснити учням як в результаті господарського розвитку в Аттіці зміцнювались соціальні позиції аристократії, а селяни розорювались, як і чому змінилось правління в Афінах, що стало діяти в інтересах аристократії.
Для того, щоб учні краще змогли уявити собі розвиток господарства в Аттіці у зазначений період, необхідно їм нагадати особливості господарського розвитку Аттіки у попередній період. Найкраще це можна зробити в ході бесіди.
Природні умови і заняття населення учні можуть самостійно вивчити по підручнику.
Створення конкретної уяви про розвиток садівництва, городництва, виноградарства, різних ремесел вимагає образної розповіді вчителя і розгляду ілюстрацій.
Розорення селян і ріст боргового рабства можна переконливо показати з допомогою кольорових аплікацій.
Зміни в структурі управління Афінами учні найкраще зрозуміють на підставі порівняння схем управління в гомерівський період і у VIII-VII ст. до н.е.
Таким чином структура даного уроку включає в себе всі елементи процесe навчання: опитування, перехід до вивчення нового матеріалу, вивчення нового матеріалу, закріплення, домашнє завдання), а методи і прийоми використовуються різні: розповідь, бесіда, самостійна робота з підручником, наочність.
Структура і план уроку.
А. Формулювання теми уроку (вступне слово вчителя).
Б. Опитування учнів (приблизно 8-10 хв.): 1. Який період в історії Греції ми вже вивчили? 2. Чому він називається гомерівським? 3. Який час охоплює гомерівський період в історії Греції? 4. Накресліть лінію часу і відзначте на ній гомерівський період (опитування учнів відбувається в ході бесіди).
В. Перехід до вивчення нового матеріалу (постановка вчителем основних питань уроку).
Утворення держав у стародавній Греції ми вивчимо на прикладі однієї з них - Аттіки - Афінської держави. Де ж була розташована Аттіка? Які тут були природні умови? Чим займалось населення? Як і чому змінювалось положення селян і аристократії?
Г. Вивчення нового матеріалу ( приблизно 28-30 хв.):
1. Природні умови і заняття населення Аттіки (основні методи і прийоми: самостійна робота учнів з підручником, бесіда з учнями, яка допомагає їм краще засвоїти цей фрагмент теми).
2. Подальший розвиток господарства в Аттіці( у порівнянні з гомерівським періодом), розорення селян (основні методи і прийоми: пояснення, розгляд ілюстрації, робота з аплікаціями).
3. Аристократи і демос (основні методи і прийоми: зачитування уривка з книги "Стародавня Греція"; використання умовної наочності структурна схема складу населення Афін).
4. Управління в Афінах - панування аристократів (основні методи і прийоми: використання схематичної наочності - схем управління в гомерівський період і в VIII-VII ст. до н.е.; узагальнення вчителя (про сутність держави, яка виникла в Афінах).
Д. Закріплення (4-5 хв.) (основні методи і прийоми: бесіда: 1.Внаслідок чого землі селян переходили у власність аристократів? 2. Якою була доля тих селян, що розорились? 3. Із кого складався демос в Афінах? 4. У чому полягала різниця між багатим і знатним в Афінах?).
Е. Домашнє завдання.
3. Комбінований урок: "Перший хрестовий похід"
Мета уроку: Створити уявлення про Перший хрестовий похід як про подію, яка викликана сукупністю ряду нерелігійних причин.
Завдання уроку: а) освітні: сформувати в учнів поняття "хрестовий похід", "хрестоносці"; виявити причини Першого хрестового походу для різних верств населення; результати і наслідки походу; створити уявлення про держави хрестоносців на Сході; б) розвиваючі: продовжувати розвивати вміння відрізнити привід від причини події; працювати з текстом параграфа підручника і документа; вміння працювати з історичною картою; в) виховні: продовжувати формувати в учнів віротерпимість і толерантність по відношенню до людей інших віросповідань.
План уроку: 1. Оргмомент. 2. Перевірка домашнього завдання. 3. Актуалізація знань, оголошення нової теми і домашнього завдання. 4. Вивчення нового матеріалу: а) виступ папи Урбана ІІ в Клермоні; б) причини Хрестових походів; в) похід бідноти; г) похід феодалів; д) держави хрестоносців. 5. Закріплення вивченого матеріалу.
Список матеріалів і обладнання уроку
І. Картки з диференційованими завданнями:
Картка №1 (завдання, яке оцінюється у 3-4 бали)
1. У якому році християнська церква розділилась на Західну і Східну? Як по-іншому називається Західна церква? Східна?
2. Чому католицька церква була дуже багатою? Перерахуйте джерела її багатства.
Картка №2 (завдання, яке оцінюється у 7-8 балів)
1. Назвіть причини поділу християнської церкви на західну і Східну? Які відмінності існували між Західною і Східною церквами?
2. Хто такі Григорій YII, Генріх IV, Інокентій ІІІ? Чим вони відомі?
Картка №3 (завдання, яке оцінюється у 11-12 балів)
Доведіть, що в ХІ-ХІІІ ст. в Европі відбувалось посилення папської влади.
Що таке індульгенція, десятина, реліквія? Що є спільного між ними? Що їх об`єднує?
ІІ. Тест по темі "Католицька церква і єретики":
Єретики - це люди, які виступають проти католицької церкви (так. ні).
У середні віки відлучення від церкви називали стратою "без пролиття крові" (так, ні).
Інквізиція - це назва релігійного обряду (так, ні).
Головою католицької церкви був імператор Священної Римської імперії (так, ні).
Переслідування еретиків приносило церкві великі доходи (так, ні).
ІІІ. Учбова карта "Європа у ХІ-ХІІІ ст. Хрестові походи".
IV. Карта з підручника "Перший хрестовий похід".
Хід уроку:
Перевірка домашнього завдання (15 хв.): 1) Робота з тестами. 2) Фронтальна бесіда з учнями по матеріалах домашнього завдання.
Актуалізація знань, оголошення теми, плану і завдань уроку (5 хв.). У ході бесіди вчитель задає такі питання: Крім переслідувань еретиків, які ще були доходи у католицької церкви?
Вивчення нового матеріалу (20
Loading...

 
 

Цікаве