WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Технологія групової творчої справи в навчанні історії в школі - Реферат

Технологія групової творчої справи в навчанні історії в школі - Реферат

увазі ілюстративний матеріал, що змінюється на класній дошці у відповідній послідовності. Він супроводжується дикторським текстом та музичним оформленням. Ці "фільми" дивиться і аналізує журі (група учнів і вчитель). Після обговорення "фільмів" члени журі висловлюють свої думки, виставляють оцінки.
3. Мета групової творчої справи у вивченні історії
Розвивальна:
- виявити літературні, музичні, художні здібності учнів;
- розвивати уміння учнів працювати з усіма доступними джерелами знань, самостійно відшукувати історичну інформацію за темою, порівнювати, аналізувати і критично оцінювати історичні факти і діяльність історичних осіб, спираючись на отримані знання, на основі альтернативних поглядів на проблеми;
- аргументовано, на основі історичних фактів, обстоювати власні погляди на проблеми, бути толерантними до протилежних думок, визначати помилки та прояви упередженості в міркуваннях, критично ставитися до тенденційної інформації;
- підсилювати наукову інформацію музичними та художніми засобами
Навчальна:
- розкрити характерні риси розвитку того чи іншого суспільства, особливості розвитку країн у різні періоди.
Технологія творчої справи спрямована на розвиток творчих здібностей учнів та можливості, які дає для цього обрана форма організації. Тому акцент мети може бути зроблений на розв`язанні різних видів творчих завдань і відповідно на розвиток різних видів творчих здібностей.
4. Етапи технології групової творчої справи
Організація і проведення уроків з використанням технології групової творчої справи має ряд етапів.
Перший етап - пошуковий. Він триваєщонайменше 3-4 дні, коли вчитель у загальних рисах знайомить учнів з темою, над якою вони повинні працювати при підготовці групової творчої справи, а також звертає увагу на її основні моменти.
Наступним етапом є спільний перегляд наявної в школі літератури, ілюстративного матеріалу і технічних засобів. Разом з учнями вчитель визначає групи пошуку необхідної літератури і забезпечення групової творчої справи. Він також постійно контролює діяльність кожної групи.
Далі йде етап - навчальний. На цьому етапі учні визначаються з тим, хто до якого творчого об`єднання входить, хто його очолить. Кого учні делегують у склад журі.
На цьому ж етапі кожна група отримує пізнавальне завдання:
1. На основі аналізу визначених джерел написати сценарій на 8-10 хвилин "фільму", де відобразити такі основні моменти: Усунення від влади М.С.Хрущова. "Косигінська" реформа і її результати. Падіння темпів економічного розвитку. Суспільно-політичне життя. Дисидентський рух. Зовнішня політика.
2. Звернути увагу на роль, які відгрівала особа Л.Брежнева у процесах, які відбувалися в країні. Поміркувати над проблемою відповідальності особи за справи, які вона чинить.
Третій етап - планування і виконання завдання. Учні розподіляють між собою ролі в межах групи. Після визначення жанру фільму та його фабули кожен пише окрему частину сценарію відповідно до завдання. Потім учні збираються разом , читають частини, які відразу ж коригують. Остаточним доведенням сценарію займаються 1-2 учні. Тим часом "технік" - учень, який відповідає за технічне забезпечення, із діафільмів робить слайди, готує колажі для проекції на екран. "Звуковий оператор" шукає потрібні музичні твори. Коли сценарій готовий за роботу беруться диктори й актори, які репетирують ролі. "Звуковий оператор" працює над тим, щоб окремі музичні фрагменти поєднати у цілісну фонограму фільму, записати звукові цитати.
Для того, щоб фестиваль зацікавив усіх учнів вчителю слід подбати про те, щоб фільми були різні за жанром.
Четвертий етап - проведення фестивалю. Фестиваль повинні вести спеціально підготовлені ведучі. Сценарій його нескладний. Ведучі уводять учасників у суть теми і пізнавального завдання, дають слово представникам творчих об`єднань, які пояснюють свій вибір жанру, матеріалів і демонструють зроблене. Поки до презентації готується наступне творче об`єднання, попереднє відповідає на запитання до фільму.
П`ятий етап - аналітичний. Це самоаналіз діяльності творчих об`єднань та колективна оцінка. Його доцільно проводити на початку наступного уроку, тому що одразу учні ще перебувають емоційно насиченого заходу і не здатні повною мірою проаналізувати свою роботу.
Наведена технологія групової творчої справи є прикладом гнучкої технології. Це означає, що вона може бути відтворена вчителем в основних рисах, але має бути пристосована до конкретного учнівського колективу, особистісних якостей і уподобань вчителя.
Література:
1. Баханов К.О. Інноваційні системи, технології та моделі навчання історії в школі. - Запоріжжя, 2000.
2. Баханов К.О. В пошуках інноваційних технологій викладання історії // Історія в школах України. - 1996. - №1. - С.20-25.
3. Баханов К.О. Інтерактивне навчання // Історія в школах України. - 1998. - №2. - С.31-25.
4. Баханов К.О. Технологія повного засвоєння навчального матеріалу // сторія в школах України. - 2001. - №2. - С.20-26
5. Падалка О.С. та ін. Педагогічні технології. - К., 1995.
6. Лазукова Н.Н. Использование технологического подхода в обучении истории // Преподавание истории и обществоведения в школе. - 2001. -№1. С.59-68.
7. Щуркова Н.Е. Педагогическая технология. - М., 1992.

 
 

Цікаве

Загрузка...