WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Письмове приладдя - Реферат

Письмове приладдя - Реферат

обструганий брусок білої крейди покласти в аніліновий розчин фарби потрібного кольору, після чого добре висушити. Найкращою для письма є крейда природна (грудкова), а не пресована в паличках. Грудкову крейду розпилюють ножівкою і вистругують ножиком відповідного розміру квадратик, який і застосовується для письма.
Отже, якість крейди, якою вчитель пише на класній дошці зразки, відіграє важливу роль на всіх етапах навчання учнів письма.
КЛАСНА ДОШКА
Класна дошка повинна мати бездоганно рівну матову поверхню. Якщо дошка блискуча, учням важко розбирати написане на ній. Крім того,на її поверхні погано затримується крейда - сповзає або повністю осипається.
На сьогодні найкращою вважається дошка з ленолеуму коричневого кольору, що має основу з тканини. Вона має приємний колір і матову поверхню, на ній добре тримається крейда. Ленолеум фарбувати не можна, бо поверхня його стане блискучою І непридатною для письма.
Для того щоб класна дошка відповідала всім навчальним вимогам, ленолеум наклеюють столярним клеєм на дерев'яну поверхню, а потім оббивають по краях рейками.
З метою економії часу на уроці дошка має бути постійно розкреслена для письма і математики (мал. 17).
Середня частина дошки залишається нерозкресленою. Це місце виділено для малювання будь-яких предметів.
Власноручне письмо вчителя на класній дошці є зразком для учнів. Тому кожний учитель повинен уміти добре писати крейдою, а для цього необхідно старанно, готуватися до кожного уроку, більше вправлятись у письмі на класній дошці.
Таким чином, правильний добір приладдя до письма та вміле користування ним-одна з головних передумов вироблення в учнів правильного і красивого, каліграфічного письма.
НАОЧНІСТЬ З КАЛІГРАФІЇ
Успішне навчання учнів каліграфічного письма значною мірою залежить від демонстраційного матеріалу, якості його виконання і використання вчителем.
Крім обов'язкового навчального посібника - зошитів з друкованою основою - є ще кілька інших, які виготовляються в друкарнях на замовлення навчально-педагогічних видавництв України. Це, насамперед, плакат, що показує правильну позу учня під час письма й правильне тримання ручки, а також таблиці "Пиши красиво і правильно" з написанням великих і малих букв та сполучень їх у словах.
Навчальне значення мають також саморобні наочні посібники, які використовують на уроці. Але, готуючись до уроку, вчитель мусить точно встановити в робочому плані призначення таблиць, їх місце в структурі уроку та методику використання.
Методичні прийоми використання наочних посібників на Уроках з каліграфії дуже різноманітні. Для проведення занять У першому класі крім наочності з друкованими буквами потрібно мати ще й демонстраційні картки, виконані на великому аркуші паперу розміром 30X20 см, на яких зображено друковані і рукописні малі та великі літери.
При виготовленні демонстраційної картки на великому аркуші паперу слід накреслити сітку голубим чи червоним кольором, а букву та її елементи писати лише чорною фарбою (або тушшю). Найвідповідальнішим етапом у виготовленні наочності з каліграфії є нанесення графічної сітки (див. табл. 5).
Графічна сітка на таблиці має бути в 10-15 разів більшою за сітку з учнівського зошита. Для цього добирають аркуш цупкого паперу розміром 30X20 см. На такому папері слід під лінійку простим олівцем зробити розмітку горизонтальних ліній: верхню надрядкову (від якої пишуться всі великі букви), верхню рядкову (від неї пишуться всі малі букви), нижню рядкову (до якої пишуться всі малі та великі букви), нижню підрядкову (до якої пишуть нижні елементи таких літер, як р, у, Я, Ф, з). Всі лінії проводяться під лінійку голубим або іншого кольору олівцем або фломастером.
Потім за допомогою транспортиру на середині нижньої рядкової лінії відмічають першу похилу під кутом 65° зліва направо, провівши її догори через усю ширину аркуша. Від цієї похилої лінії слід відкласти відповідні відрізки на нижній підрядковій лінії в правий та лівий-боки аркуша, відмічаючи їх крапками. Це ж саме роблять і на верхній надрядковій лінії. Закінчивши таку підготовку, проводять решту контрольних похилих ліній.
Лінії сітки мають бути чіткими, завтовшки не менше 1 мм, щоб їх було добре видно учням на задніх партах.
Коли сітка повністю підготовлена, приступають до виконання простим олівцем контурних ліній елементів та букв.
Останнім етапом роботи є зафарбовування намічених елементів та букв. Краще зафарбовувати демонстраційну картку чорною тушшю або чорною акварельною чи гуашевою фарбою. Для цього треба мати м'який, великий за розміром пензель з тонким кінцем, яким легко малювати не тільки вертикальні, а й горизонтальні елементи літер.
Для того щоб таблиця мала гарний вигляд і легко читалася учнями з усіх кінців класу, в ній має бути достатня ширина
елементів букв. Для цього слід брати 1/5 ширини малої чи ве-1 дикої букви. Це й буде ширина елементів букв.
При повторному виготовленні таблиці рекомендуємо попередню таблицю мати як зразок, з допомогою якого можна дуже легко і швидко виготовити сітку для кількох екземплярів. Роблять це так: беруть 2-3 аркуші чистого паперу такого ж розміру, як таблиця, виготовлена раніше, кладуть на стіл цей папір, а зверху готову таблицю, рівняють краї всіх аркушів і по кінцях кожної лінії проколюють голкою всі аркуші. Потім верхню таблицю знімають, а на чистому папері через сліди від проколів проводять певним кольором лінії графічної сітки. Такий метод в три рази прискорить виготовлення таблиць самостійно.
Можна запропонувати ще один, не менш раціональний, метод виготовлення таблиць. На готову таблицю кладуть аркуш паперу такого самого формату, скріплюють їх на всіх чотирьох кутах скрепками і, приклавши аркуші просто до віконного скла, роблять розмітку простим олівцем. Потім знімають чистий аркуш і наносять сітку кольоровим фломастером, після чого малюють відповідні букви.
Особливу увагу при виготовленні таких таблиць слід приділяти правильному відображенню форми букви. Форма букви має повністю відповідати встановленим зразкам каліграфічного шрифту, що подані в "Букварі" та "Зошитах для письма та розвитку мовлення". Неправильно виготовлена таблиця втрачає навчальне значення на уроці, а іноді і шкодить у навчанні. Дуже важливо в педагогічному процесі правильно розуміти принцип наочності. Не слід гадати, що наочність достатня сама по собі, що

 
 

Цікаве

Загрузка...