WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Асоціальна поведінка як суспільний феномен. Делінквентна, адиктивна, психопатологічна поведінка як види асоціальної поведінки індивідів - Реферат

Асоціальна поведінка як суспільний феномен. Делінквентна, адиктивна, психопатологічна поведінка як види асоціальної поведінки індивідів - Реферат

від свого місця проживання, навчання чи роботи.
Стан захворювання на алкоголізм, наркоманію.
Проблема наркотизації сучасної молоді настільки гостра, що вживання неповнолітніми, юнаками і дівчатами наркогенних речовин стає небезпечним соціальним явищем. 60-70 відсотків усіх правопорушень і злочинів молодь скоює у стані алкогольного сп'яніння.
Проте, 70% молодих людей жалкують, що мають пристрасть до паління, але говорять, що їм не вистачає сили волі відмовитися, 65% - вказують, що відчувають негативний вплив на своє здоров'я (поганий апетит, слабкість, нерідко нудота, часті простудні захворювання, болі в шлунку, однак, потяг переважає, і вони продовжують палити).
За останні роки майже вдвічі зросла кількість осіб, які перебувають на обліку в медичних закладах з діагнозом наркоманії. Тільки за І півріччя 2004 року за вживання наркотичних речовин поставлено на облік більше 2 тисячі неповнолітніх. Статистичні дані про рівень і динаміку наркотизації відображають лише зовнішні тенденції цього небезпечного явища. Є підстави вважати, що кількість споживачів наркогенних засобів у 10 разів більша, ніж за офіційними даними. Крім того, велику кількість осіб залучено до зберігання та розповсюдження наркотиків. Причому наркоманія охоплює не тільки молодь, що викликає педагогічне занепокоєння, а і зовні благополучних підлітків.
Наркотизації суспільства активно сприяють такі негативні фактори, як:- різке соціальне розшарування сімей; - неврівноваженість психоемоційного фону виховання підлітків; - соціалізація в умовах знецінення загальнолюдських принципів моралі; - дегуманізація ставлення до найуразливіших соціальних груп тощо.
Безперечним є і той факт, що Україна потрапила в сферу дії міжнародного наркобізнесу і це впливає на динаміку наркотизації суспільства. Відсутня активна протидія поширенню вживання наркогенних засобів.
Спостерігається тенденція вживання більш небезпечних наркогенних засобів, змінюється структура наркотизації. Сучасні підлітки вже з 11-12 років починають використовувати опійні і коноплеві культури. Сучасна молодь навіть не приховує, які психотропні та наркогенні засоби вживає.
Наркотики руйнують психіку молодих людей, зумовлюють відмову від позитивних настанов на здоровий спосіб життя, породжують мотиви прийняття хибних рішень, у деяких випадках провокуючи навіть суїцид.
Стан захворювання на ВІЛ/СНІД.
З проблемою розповсюдження наркоманії тісно пов'язане поширення епідемії ВІЛ/СНІДу, оскільки серед загальної кількості ВІЛ-інфікованих відсоток ін'єкційних споживачів наркотиків складає близько 80%. Починаючи з 1995 р., відбулося швидке поширення ВІЛ-інфекції. Протягом 1995-1998 років число осіб, інфікованих ВІЛ, зросло в 16,5 разів, а серед дітей - у 33 рази. За офіційними даними станом на 01.01.2003 р. в Україні нараховувалося 28457 зареєстрованих випадків ВІЛ-інфікованих, у тому числі 1103 дитини віком до 14 років. Близько 50% ВІЛ-інфікованих дітей народилися від ВІЛ-інфікованих матерів. ВІЛ-інфіковані особи зареєстровані в усіх регіонах України.
Стан захворювання на ХПСШ.
Гостро стоїть проблема виявлення ХПСШ - захворювань, оскільки часто вони безсимптомні, мають невизначений інкубаційний період. Не існує і вакцин проти ХПСШ, тому логічно направити всі зусилля на профілактику захворювань, адже краще попередити хворобу, ніж її лікувати.
Превалює Україна в Європі за кількістю абортів, у тому числі серед дівчат 10-14 років. Офіційні дані МОЗ України свідчать, що за останні 5 років число абортів серед зазначеної категорії виросло з 47,4% до 94,0%. Аборти та ускладнення від них спричиняють зростання материнської смертності та безпліддя.
Проблеми статевого виховання ускладнюються ще й байдужістю батьків. Згідно результатів досліджень, проведених центрами соціальних служб для молоді, 19,7% батьків взагалі не говорять з дітьми про проблеми статевого розвитку, сексуальної поведінки та сімейних відносин, 8% батьків вважають це непотрібним або не знають, як це робити.
Саме тому реалізація цього напрямку в програмі "Профілактика негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі" залишається пріоритетною в діяльності центрів соціальних служб для молоді.
3. Ознаки асоціальних дій на сучасному етапі.
Ознаки протиправних дій на сучасному етапі:- омолодження злочинності й протиправних діянь (неповнолітні віком від 14 до 17 років складають 7% загального населення України, а скоюють чверть усіх злочинів);- зростання злочинності серед осіб слабкої статі, частка яких складає 15% серед загального числа; - збільшення рецидивної злочинності; - організований, груповий характер (до 70% злочинів скоюються в групах);- зростання жорстокості, збільшення частки тяжких злочинів, вчинення яких відбувається з незначних приводів; - втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність (віктимність); - спостерігається все більша орієнтація на корисливі та корисливо-насильницькі злочини; - збільшення вживання наркотиків, пияцтва, токсикоманії, проституції, небажання займатися суспільно корисною працею, поширення венеричних хвороб та СНІДу; - зростання кількості осіб, які мають психічні відхилення, перебувають у пограничному з неосудністю стані; - часті випадки злиття негативних дій неповнолітніх з діями дорослих, які виступають у ролі організаторів аморальних вчинків, правопорушень та злочинів.
4. Поняття делінквентності, делінкветної поведінки.
Делінквентна поведінка - це сукупність протиправних вчинків людини, за які в особливо важких випадках може накладатися покарання згідно статей цивільного й кримінального кодексів.
До протиправних дій відносять проступки (провини), правопорушення та злочини.
Серед типових проступків виокремлюють лихослів'я, систематичне порушення дисципліни в школі, бійки з однолітками, бешкетування (наприклад, кидання з балкону в перехожих різних предметів; дзвінки по телефону до незнайомих осіб).
Правопорушення - це порушення адміністративних та правових норм, які проявляються через дрібні крадіжки, здирництво, хуліганство.
Злочин - протиправне, суспільно небезпечне діяння, що класифікується за певними нормами кримінально-процесуального права (згвалтування, вбивство, нанесення тяжких тілесних пошкоджень).
Передумовою девіантної поведінки є важковиховуваність. Термін "важкий учень", "важковиховуваний" характеризує дітей з негативним ставленням до навчання та норм моральної поведінки.
З точки зору медичної психології відхилення у поведінці неповнолітніх поділяють на патологічні (хворобливі) і непатологічні. Важковиховуваними в непатологічному плані є загалом повноцінні діти з деякими відхиленнями у фізичному здоров'ї, дещо розладнаною чи ослабленою нервовою системою внаслідок дій психотравмуючих факторів. У їхній поведінці можуть спостерігатися неадекватні реакції, надмірна агресивність, лицемірство, розбещеність, ослабленість, заздрість.Найбільш характерними проявами важковиховуваності дітей є ледарство, схильність до безцільного проведення часу, безвідповідальність, неорганізованість, неуважність, емоційна нестійкість, слабка спроможність до

 
 

Цікаве

Загрузка...