WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Суть процесу самопізнання - Реферат

Суть процесу самопізнання - Реферат

теоретичного положення.
Сукупність навичок мислительної діяльності забезпечує високу продуктивність та інтенсивний розвиток розумової діяльності.
Основний критерій розвинутого мислення - здатність створювати нові ідеї. Розум поза ідеєю існувати не може. Будь-яка нова ідея - це відхід від стандарту, це боротьба із застарілою точкою зору, яка закріпилася. А для цього потрібна сміливість думки - найвищий вид мужності. Тому розум і характер повинні формуватися разом.
Думка людини - джерело всіх вчинків і дій, всіхм'язових рухів. Усякому найменшому рухові людини передує думка.
Думки мають п'ять важливих властивостей
Перша властивість. Думка є сила (енергія) і, як електромагнітне випромінювання передається з джерела до приймача, вона передається від однієї людини до іншої крізь будь-який простір.
Відомо багато випадків передачі думок. У літературі описано випадок, коли в роки війни в блокадному Ленінграді, сидячи за столом, б-річний хлопчик під час обіду вигукнув: "Мамо, батька вбили!". Скоро прийшла похоронка на батька-моряка, капітана корабля. Коли після війни із слів моряків затонулого корабля, що залишилися в живих, встановили час загибелі капітана, то він точно збігся з тим моментом, коли малюк вигукнув цю трагічну фразу. Мабуть, передсмертна думка батька, звернена до сина, була настільки сильною, що дійшла до адресата. Таким чином, одна людина може в думках впливати на іншу.
Друга властивість. Думка виробляє хвилі, або так звані думкові хвилі, останні створюють в оточуючих ті самі думки, що народжуються в нашому мозку. Тому: як думає людина про себе і про інших, так думатимуть про неї оточуючі.
Третя властивість. Думка має властивість притягувані інші подібні думки. Боязка думка притягує до себе такі самі думки боязких людей і запас сили її збільшується. Сміливі думки притягують до себе подібних тощо. Ви йдете в темну ніч по глухій незнайомій місцевості, йдете сміливо. Раптом проскочила в вас маленька боязка думка. Через деякий час вам уже страшно, ви не можете по долати цей страх. Чому? Тому, що тільки-но у вас виникла думка страху, до неї потяглися думкові хвилі всіх боязких людей. Отже, завжди відганяйте від себе страх: не запасайте сили боязких думок.
Розглянемо ще приклад. Ви думали про когось з ненавистю це відігнали цю думку. Ваша думка разом з почуттям ненависті, (тала швидко розростатися і отруювати вашу душу. Чому? Тому що ваша думка ненависті притягнула думки інших людей, які ненавидять, завдяки чому вона значно посилилася; потім досягла того про кого ви так погано думали, і виробила в ньому відповідно так саму думку: він до вас тепер ставиться вже з ненавистю, якщо в, це можете викорінювати такі думки, його думки впливають уже на вас і ще більше посилюють вашу ненависть, яка знову впливає на нього, і т.д. Ненависть розростається дедалі більше і більше. З цього приводу стародавні вислови стверджували, що утриматись на одному рівні добра можна, але на одному рівні зла - ніколи. Тобто ненависть або інше будь-яке негативне почуття весь час посилюватиметься, залишаючи слід на звичках і характері людини. Викорінюйте думки про ненависть.
Така ж справа з іншими думками. Любов викликає любов, смуток викликає смуток, на обман відповідають недовірою. Тому завжди відганяйте від себе дурні, шкідливі думки.
Четверта властивість. Думка має здатність притягувати чи відштовхувати оточуючих, як і магнетизм, і за тими самими
законами, тільки з більшою силою; добрі, корисні думки притягують до нас ближніх, а злі, шкідливі - відштовхують. Тому виховуйте в собі добрі, корисні думки і викорінюйте злі, шкідливі, "прополюйте" частіше ваш "духовний сад".
П'ята властивість. Думка впливає не тільки на оточуючих й на нас самих. Кожна думка залишає більш-менш глибокій
слід не тільки на духовному тлі людини, а й на його фізичному стані. Якщо ви замислитесь, це одразу ж відобразиться на обличчі, розсердитесь - те саме; при веселих думках у вас теж відповідній вираз обличчя. Якщо ви часто сердитесь, буваєте "не в дусі", то на
вашому обличчі дедалі частіше з'являється неприємний, злий вираз, врешті, тобто по виразу обличчя можна визначити характер людини, про що вона найчастіше думає, як дивиться на світ і оточуючих Зовнішність людини відповідає його внутрішньому змісту. Добра думка - це вірний спосіб добитися хорошого ставлення до вас.
Хороша, добра думка породжує такі самі вчинки й дії, і навпаки. Тому розвивайте собі хороші, добрі, здорові думки.
Особливо важливо, щоб учні навчилися виховувати, розвивати і зміцнювати в собі такі три думки:
1. "Я можу, хочу і досягну, чого бажаю";
2. "Я безстрашний, я нічого не боюся";
3. "Я люблю всіх людей".
Деякі люди виховували в собі першу думку, проте забували дві останні, інші люди розвивали дві перші думки, але забували про третю, і тому вони або не досягали успіхів, або мали тимчасовий успіх. Слід пам'ятати завжди про всі три думки.
Думка, як і магнетизм, подібна до електрики і управляється якщо не тими, то аналогічними законами. Кожна народжена в нашому мозку думка є сила більшої чи меншої напруженості. Ступінь сили думки залежить від того, як вона створюється нами.
Коли людина думає, від неї, як сонячний промінь, йде невловимий, невидимий струм енергії, який і справляє більший чи менший вплив на оточуючих.
Якщо ми думаємо в'яло, слабо, несміливо, нерішуче, невпевнено то й сила нашої думки буде такою самою, майже ніякою. Якщо ж ми думаємо зосереджено, не відхиляючись у бік, твердо, енергійно, наполегливо, то сила нашої думки буде могутньою і виконає своє призначення, досягне мети. Тому слід розвивати в собі сильні, міцні думки.
Особливе значення в процесі засвоєння школярами знань має рівень їхнього запам'ятовування. Психологи розрізняють пам'ять рухову (відпрацьовані рухи акробата в цирку чи балерини в театрі), музичну (відтворення музичних творів) емоційну (спогад про яку-небудь радісну подію підносить настрій) словесну (допомагає зберегти і точно відтворити суть прочитаного, почутого). Знаючи види пам'яті, школяр може визначити, який із них розвинутий у нього краще, а який потрібно розвивати шляхом відповідного тренування. Удосконалити свою пам'ять неважко людині вольовій. Для цього потрібно її постійно тренувати, запам'ятовуючи певний матеріал, який поступово ускладнюється. Це можуть бути вірші і проза, ряди цифр, рухи і музика і т. д.
Щоб запам'ятовування було успішним, учнів слід забезпечити раціональними прийомами, без яких людина затрачає багато часу і сил для запам'ятовування. Що мають на увазі?
Першим етапом має стати попереднє обдумування, мислений аналіз тексту, виділення в ньому найбільш істотного. На цьому етапі, по-перше, важливо добиватися розуміння важких місць; по-друге, потрібно прагнути пригадувати із раніше вивченого матеріалу те, що сприяє

 
 

Цікаве

Загрузка...