WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Сексуальне виховання учнівської молоді - Реферат

Сексуальне виховання учнівської молоді - Реферат

основних проблем, з якою доводиться сьогодні зустрічатися все частіше - це вагітність у юнацькому віці і все, що з нею пов'язано. Вивчення ставлення до контрацепціїдівчат у віці 15-19 років засвідчило, що сексуально активні підлітки або взагалі не застосовують контрацепцію, або використовують неефективні і малосприйнятні засоби попередження вагітності. Погана інформованість про методи контрацепції і недостатнє їх використання збільшують ризик настання небажаної вагітності і приводять до зростання кількості штучних абортів чи пологів у підлітків в умовах їх біологічної, психологічної і соціальної незрілості.
Рання вагітність - і доношена і перервана - негативно впливає на здоров'я дівчини. Юний вік матері збільшує імовірність виникнення токсикозу вагітності, маленької маси тіла новонародженого, зниження потенціалу його фізичного і психічного здоров'я. Рання вагітність позначається й на долі самої юної матері - особливо відчутні негативні наслідки вагітності внаслідок її психологічної й фізіологічної незрілості. Перший аборт - це не тільки вбивство своєї першої дитини. Це підписання смертного вироку наступним, позаяк в сучасних умовах життя найменші додаткові шкідливі впливи, які і так є агресивними щодо людини, підсилюють дію існуючих шкідливих факторів.
Останнім часом актуалізується проблема юного материнства. Понад 20 тисяч школярок в Україні щороку стають матерями, зростає кількість незапланованих вагітностей і абортів (до юних матерів ми відносимо жінок 10-18 років, що мають дітей і не мають сім'ї). Материнство в юному віці супроводжується ускладненнями життєдіяльності, розв'язання яких значною мірою залежить як від підлітків і їх сімей, так і від суспільства (Лешкевич І. А., 1996; Сидоров Г. О., 1995; Степашов Н. С., 1997). Раннє материнство веде до соціальної ізоляції юних матерів, перериванню їх освіти, що в подальшому наносить економічні збитки суспільству (Баранець Л. А., 1985; Єлізаров В. В., 1998; Каткова І. П., 1992). Юна матір нерідко позбавлена економічної і психологічної підтримки. Все це негативно позначаться на соціальному самопочутті та ефективності адаптації юної матері та її дитини. Народження дитини стає додатковим джерелом емоційного навантаження для юної жінки та її близьких. Окрім того, юні матері перебувають під жорстким пресингом громадської думки. Частина населення вважає юне материнство одним з різновидів девіантної поведінки, своєрідною соціальною патологією, називаючи в якості її причин статеву розпусту, алкоголізм і наркоманію.
Юні матері, зазвичай, не в змозі досягнути відповідного рівня особистісного розвитку, який необхідний для виховання дитини. Вони особливо піддані психіатричним і соціальним проблемам (зокрема, суїцидальним намірам), часто нездатні сприймати емоційні та експресивні сигнали, що подаються дитиною, недбалі в поводженні з нею. Це спотворює раннє формування психічних функцій дитини і є для неї причиною частих захворювань і розладів.
Важко вивчати такий феномен як "юне батьківство", оскільки юні партнери найчастіше "умивають руки" від того, що сталося. Але ставлення до можливої вагітності своєї дівчини ми вивчили. 38 % хлопців X-XI класів на питання: "Якими будуть Ваші дії, коли подруга завагітніла?", відповіли: "Це її проблеми", 52 % - "Пораджу зробити аборт" і лише 3 % - "Одружусь і стану батьком", а 7 % - "Навіть не задумувався над цим". Відповіді свідчать, що вихователям є над чим задуматись. Сім'я і школа повинні довести до свідомості учнівської молоді інформацію про наслідки ранніх статевих зв'язків, ризик дошлюбної вагітності та її переривання, упереджене ставлення суспільної думки до юного материнства, зростання числа матерів-одиначок, зростання числа дітей, від яких відмовляються юні матері тощо.
Ми намагалися переконати старшокласників у тому, що рівень психофізіологічної відповідності, необхідний для майбутньої гармонії сексуальних стосунків у юності, простіше, глибше і точніше може бути перевірений у повсякденному спілкуванні юнаків і дівчат, наприклад, у танцях чи в спільних спортивних іграх, що передбачають взаємокоординацію дій, своєрідне відчуття партнера. Узгодженість психофізіологічних особливостей, що виявляється при цьому, може і повинна служити основою для визначення майбутньої сексуальної відповідності. Молоді повинні бути переконаними, що не дошлюбне статеве життя зміцнює майбутні сімейні стосунки; лише кохання забезпечує психофізіологічну сумісність молодих подружжів у всіх випадках. І про це з ними варто серйозно говорити.
Література:
1. Зайцев А. Г., Зайцев Г. К. Педагогика счастья (Валеология семьи). - СПб: Союз, 2002. - 320 с.
2. Хубер Д. Теория гендерной стратификации // Антология гендерной теории. - Минск: Пропилен, 2000.
3. Коменский Я. А. Великая дидактика // Коменский Я. А. Локк Д., Руссо Ж. Ж., Песталоцци И. Г. Педагогическое наследие. - М.: Педагогика, 1987. - 450 с.
4. Гельвецій К. А. Про людину, її розумові здібності та її виховання // Хрестоматия по истории зарубежной педагогики. - М., 1971. - 420 с.
5. Руссо Ж. Ж. Эмиль, или О воспитании // Коменский Я.А., Локк Д., Руссо Ж. Ж., Песталоцци И. Г. Педагогическое наследие. - М.: Педагогика, 1987. - 450 с.
6. Педагогические идеи Роберта Оуэна. - М., 1940. - 260 с.
7. Даденков М. Ф. Історія педагогіки. - К., 1947. - С. 129.
8. Кравець В. П. Історія української школи і педагогіки. - Тернопіль: Тернопіль, 1994. - 358 с.
9. Филиппова Г. Г. Психология материнства. - М.: Изд-во Института Психотерапии, 2002. - 240 с.
10. Ушинський К. Д. Про народність в громадському вихованні // Вибрані пед. твори. в 2-х томах. - Т. 1. - К.: Рад. Школа, 1983. - С. 43-103.
11. Ушинський К. Д. Проект учительської семінарії // Вибрані пед. твори. в 2-х томах. - Т. 1. - К.: Рад. Школа, 1983. - С. 31-55.
12. Русова С. Ф. Нова школа // Вибрані пед. твори. - К.: Освіта, 1996. - С. 207-218.
13. Русова С. Ф. Націоналізація школи // Вибрані пед. твори. - К.: Освіта, 1996. - С.293-297.
14. Ващенко Г. Г. Виховний ідеал. - Полтава, 1994. - 191 с.
15. Блонский П. П. Очерки детской сексуальности // Избр. пед. и псих. Про-изведения. - Т. 1. - М.: Педагогіка, 1979. - С. 202-277.
16. Макаренко А. С. Педагогические сочинения в восьми томах. - М.: Педа-гогіка, 1985.
17. Кон И. С. Сексуальная культура в России: клубничка на березке. - М., 1997. - 300 с.
18. Колбановский В. Н. О половом воспитании подрастающего поколения // Советская педагогика. - 1964. - № 3. - С. 27-32.
19. Сухомлинський В. О. Вибрані твори в п'яти томах. - К.: Рад. Школа, 1976-1978.
20. Бовуар С. Второй пол. - СПб: Питер, 1997. - 218 с.
21. Кравець В. П. Теорія і практика дошлюбної підготовки молоді. - К.: Ки-ївська правда, 2000. - 688 с.
22. Мани Дж., Такер П. Ориентация // Сексология (хрестоматия). - СПб: Питер, 2001. - 512 с.
23. Вейнингер О. Пол и характер. - М.: Латард, 1997. - 358 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...