WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Сексуальне виховання учнівської молоді - Реферат

Сексуальне виховання учнівської молоді - Реферат

дефлорація плівки може і не відбутись в силу її еластичності чи відсутності через травми і надрив у дитинстві, різке підмивання під часменструацій в підлітковому віці тощо;
- якщо відсутній гімен, то це ще не привід давати моральну оцінку партнерки, адже цнотливиця може виявитися легковажною, розбещеною, зрадливою. І може бути навпаки;
- знаючи про больові ефекти, чоловік повинен після дефлорації припинити статевий акт і відновити інтимні стосунки не раніше як через кілька днів, тобто після того, як заживуть надриви, рани тощо. Часто ці больові відчуття значно менше залежать від віку, сексуальної грамотності і ніжності чоловіка, ніж від власних психологічних установок: очікування болю може викликати страх і посилювати саме відчуття.
Завершення статевого дозрівання юнаків і дівчат все більше вносить у міжстатеві стосунки елементи еротики. Але саме в умовах легальності ця еротика може бути спрямована в певні межі - цнотливих пестощів, дотиків і поцілунків. Молодь повинна набути дошлюбний, неминуче чуттєвий досвід, який не обов'язково передбачає сексуальні стосунки. Заборони не тільки не зупинять потягу, що збуджується, а навпаки, підсилять його. Приведення ж стану в спокійне русло узаконених стосунків, що не привертають посиленої уваги дорослих, спроможне вберегти юнаків і дівчат від серйозних помилок на початку їх життєвого шляху. У реальному житті не лише суто фізичний потяг, але й багато інших причин підштовхують підлітків до вступу в інтимні стосунки. Вони тягнуться до нових, хочуть швидше подорослішати, відчувають потребу в коханні і близькості, бояться відстати від однолітків, прагнуть придушити занепокоєння власною цнотливістю. Сексуальне виховання покликане допомагати юнакам і дівчатам говорити "так", якщо вони дійсно хочуть цього, і "ні" - якщо вони проти. Вихователь (педагог, батьки) у змозі допомогти учням розібратися в їх почуттях.
Як відзначав Л. М. Зюбін, "перший сексуальний контакт молодої людини до вступу в шлюб виникає в чотирьох ситуаціях:
Перша: дійсно сильний потяг до людини, в основі якого нерідко може лежати істинне юнацьке кохання.
Друга: властиве вікові прагнення до самостійності, незалежності, прагнення пізнати "заборонений плід".
Третя: зневажливе ставлення до норм поведінки, до моралі, порад і вимог старших.
Нарешті, четверта: спокушування неповнолітнього (частіше - неповнолітньої) дорослою аморальною людиною" [63].
І. С. Кон справедливо відзначав: "Чим нижчий вік молодих людей при вступі в перший зв'язок, тим менше, як правило, цей зв'язок мотивований в моральному плані, тим менше в ньому кохання" [64; 126].
Перший сексуальний контакт, за даними соціосексологів, рідко відбувається з дозрілої мотивації. Як ми відзначали, найчастіше мотивом буває цікавість, потреба самопізнання і самоутвердження. Але він є важливим у наступному сексуальному житті. Тому перший контакт не має бути випадковою пригодою. Він має ставати для кожної молодої людини подією, що запам'ятовується на все життя. Рішення вступити в статевий зв'язок - це моральний вибір.
Проблема сприйняття першого сексуального досвіду - одна з маловивчених у вітчизняній психології. За кордоном "першовідкривачем" цієї теми став класик психоаналізу З. Фрейд ("Тотем и табу", "Тотемы девственности"). У Росії до цієї проблеми найближче підійшли І. Кон ("Клубничка на березке", "Введение в сексологию") та А. Свядощ ("Женская сексопатология").
Проведена нами робота показала, що:
- перший сексуальний досвід сприймається частиною дівчат як травмуюча ситуація, що накладає відбиток на сценарій подальшого сексуального життя;
- у ряді випадків дефлорація пов'язана з актом насилля, що породжує агресію і недовіру до оточуючих;
- інцест при дефлорації породжує почуття вини й сорому перед членами сім'ї;
- у результаті невідповідності реальності очікувань, пов'язаних з сексуальним дебютом, у дівчат виникає почуття глибокої невпевненості в собі у психофізіологічному плані;
- ґендерні стереотипи придушують сексуальну активність дівчат, змушуючи їх відчувати себе залежними і підпорядкованими.
Перші сексуальні контакти зазвичай відбуваються зовсім не тому, що дівчинка досягла статевої зрілості і може завагітніти. Статева зрілість сама собою не має відношення до сексуальності. Момент сексуального дебюту (колабітархе) визначається не менархе, а залежить від психологічних і соціальних факторів, передовсім унаслідок любовних стосунків.
Рішення про початок сексуального життя для юнака може бути пов'язаним з небажаними наслідками: а) вагітністю партнерки; б) зараженням венеричними захворюваннями; в) зміцненням реакції невпевненості в собі, якщо перший досвід буде невдалим. Для дівчини ж рішення про початок статевих стосунків пов'язане з глибшими, складнішими переживаннями. Небажана вагітність партнерші для юнака - тільки лиш неприємність, для дівчини ж це - трагедія. Як і чоловікові, їй загрожують венеричні захворювання. Але, окрім того, є ще низка специфічно жіночих побоювань. Перший сексуальний контакт або розбудить дівчину сексуально, або залишить холодною (що буває частіше). Півбіди ще, якщо все обмежиться просто неприємними спогадами і почуттями огиди до сексу. Гірше, якщо партнер викличе у дівчини нервовий шок грубою поведінкою чи болем. Тоді можуть виникнути всі передумови для розвитку статевого неврозу.
Проводячи експериментальну роботу з підлітками, ми постійно звертали їх увагу на умови, дотримання яких необхідне для початку статевого спілкування: 1) взаємне кохання між партнерами. Сексуальне співжиття без кохання є його запереченням; 2) переконаність у тому, що партнер вартий цього найвищого доказу близькості; 3) зрілість особистості партнерів. Сексуальне спілкування у фазі дозрівання може загальмувати весь процес дозрівання. Лише сексуально зрілі особистості можуть виразити себе в сексі, створити спільноту, досягти партнерства; 4) відповідальність, усвідомлення всіх наслідків сексуального спілкування. Безтурботність, безоглядність тут може призвести до важких наслідків; 5) інформованість про сексуальну культуру, фізіологію і психологію сексуальності, про очікування, прагнення, потреби партнера.
Небезпечним для репродуктивного здоров'я є ранній початок статевого життя. Порушується фізіологічний ритм діяльності нервової системи, психіки і репродуктивних органів:
- трапляються нервові зриви, гормональні порушення, а пізніше ще й безпліддя й імпотенція;
- велика ймовірність зараження багатьма сечостатевими інфекціями, в тому числі і вірусними. Віруси вражають й інші органи, часто викликають захворювання печінки;
- не виключається можливість зараження СНІДом;
- можливе настання небажаної вагітності, що у підлітків майже завжди веде до аборту і далі до низки гінекологічних захворювань;
- дуже велика ймовірність безпліддя тощо.
Ось цим негативним наслідкам раннього статевого життя і потрібно протистояти у підлітковому середовищі.
Одна з

 
 

Цікаве

Загрузка...