WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Сексуальна просвіта школярів - Реферат

Сексуальна просвіта школярів - Реферат

стосунках не є небезпечними.
6. Навіть ті, хто не може змінити свій легковажний спосіб життя, в силах уникнути зараження, якщо будуть дотримуватись правил безпечного сексу. Це може на 85 % зменшити ймовірність зараження.
7. Хвороба має надто підступний і довготривалий характер. Заразити інших може навіть особа, яка не підозрює, що є носієм вірусу, і такий стан може тривати дуже довго.
Суттєву увагу в процесі нашого дослідження було приділено вивченню педагогічних аспектів профілактики венеричних захворювань і СНІДу. Боротьба з венеричними захворюваннями ? проблема не стільки медична чи юридична, а швидше ? соціально-педагогічна, тим більше, що венеричні хвороби, на відміну від інших інфекційних захворювань, не дають імунітет і попередити їх прищепленням не можна. Тільки своєчасне сексуальне виховання допоможе молоді уникнути вибору хибного шляху в статевому житті, попереджувати причини багатьох людських трагедій.
Основною ланкою в системі профілактики і, зрозуміло, лікування венеричних хвороб довгий час залишалися шкірно-венерологічні диспансери. Їх діяльність полягала в активному виявленні і лікуванні всіх хворих або тих, хто може бути джерелом зараження, профілактичні обстеження тих, захворювання кого може нанести шкоду оточуючим (сфера обслуговування, громадського харчування, вагітні і т. п.), санітарно-просвітницькою роботою тощо.
Однією з проблем сучасної профілактичної роботи із запобігання венеричних захворювань чи подолання їх психосоціальних наслідків є відсутність у штаті шкірно-венеричних диспансерів педіатрів та дитячого гінеколога (андролога), що не дає змоги проконсультувати дітей і підлітків до і під час специфічної терапії і провести повноцінну реабілітацію з відновленням репродуктивної функції; непідготовленість дерматовенерологів з основ психології та психосексуального розвитку підлітків, що ускладнює роботу з неповнолітніми, які йдуть у загальному потоці дорослих пацієнтів венерологічного прийому.
Важливим завданням сексуальної просвіти є ознайомлення молоді з поняттям сексуальної норми. Сексуальна норма, з нашої точки зору, - оптимум індивідувальних статевих проявів у життєдіяльності людини, що дозволяє їй відчувати сексуальну насолоду і забезпечувати гармонію інтимних стосунків з партнером. Вона завжди виступає як апробована міра статевих цінностей, але вона не є однозначним моральним постулатом, бо являє міру умовну, відповідає певному історичному періоду життя суспільства. Доцільно розглядати норму з трьох позицій:
1. Норма щодо статевої орієнтації. Тут безсумнівно мова йде про гетерогенну орієнтацію.
2. Норма щодовикористання арсеналу засобів і прийомів у сексуальній поведінці. Тут є різні підходи. Один з них декларує, що нормальне - це те, що схвалюється в суспільстві; все інше - аномалія. Інший підхід - нозоцентричний (від патології до норми). З. Шнабль у своїй праці "Чоловік і жінка. Інтимні стосунки" формулює проблему так: "Вирішальним для визначення статевої дії як нормальної чи ненормальної є не метод, яким користуються партнери, а мотив і результат" [33]. Ряд спеціалістів виділяють партнерську та індивідуальну сексуальну норму. До партнерської норми можна віднести всі форми сексуальної активності, сексуальної поведінки і сексуальних дій, які мають місце між партнерами різної статі, що орієнтовані на взаємну насолоду, яка не шкодить їх здоров'ю і не порушує норм співжиття. Характер конкретних форм сексуальної поведінки і дій партнерів не має при цьому вирішального значення. Говорячи про партнерську норму, можна виділити критерії цієї норми: парність; відмінність статей; зрілість; взаємна згода; прагнення до взаємної насолоди; відсутність шкоди здоров'ю; відсутність шкоди іншим людям, тобто суспільству.
3. Норма щодо інтенсивності статевих контактів. Молоді люди повинні знати, що від невправляння органи, в т. ч. статеві, атрофуються. Разом з тим, секс-обжерливість калічить фізичне і духовне життя. У "Кама-Сутрі" зазначено, що статеві контакти мають здійснюватися так часто, як цього хочеться жінці і можливо для чоловіка.
Література:
1. Зайцев А. Г., Зайцев Г. К. Педагогика счастья (Валеология семьи). - СПб: Союз, 2002. - 320 с.
2. Хубер Д. Теория гендерной стратификации // Антология гендерной теории. - Минск: Пропилен, 2000.
3. Коменский Я. А. Великая дидактика // Коменский Я. А. Локк Д., Руссо Ж. Ж., Песталоцци И. Г. Педагогическое наследие. - М.: Педагогика, 1987. - 450 с.
4. Гельвецій К. А. Про людину, її розумові здібності та її виховання // Хрестоматия по истории зарубежной педагогики. - М., 1971. - 420 с.
5. Руссо Ж. Ж. Эмиль, или О воспитании // Коменский Я.А., Локк Д., Руссо Ж. Ж., Песталоцци И. Г. Педагогическое наследие. - М.: Педагогика, 1987. - 450 с.
6. Педагогические идеи Роберта Оуэна. - М., 1940. - 260 с.
7. Даденков М. Ф. Історія педагогіки. - К., 1947. - С. 129.
8. Кравець В. П. Історія української школи і педагогіки. - Тернопіль: Тернопіль, 1994. - 358 с.
9. Филиппова Г. Г. Психология материнства. - М.: Изд-во Института Психотерапии, 2002. - 240 с.
10. Ушинський К. Д. Про народність в громадському вихованні // Вибрані пед. твори. в 2-х томах. - Т. 1. - К.: Рад. Школа, 1983. - С. 43-103.
11. Ушинський К. Д. Проект учительської семінарії // Вибрані пед. твори. в 2-х томах. - Т. 1. - К.: Рад. Школа, 1983. - С. 31-55.
12. Русова С. Ф. Нова школа // Вибрані пед. твори. - К.: Освіта, 1996. - С. 207-218.
13. Русова С. Ф. Націоналізація школи // Вибрані пед. твори. - К.: Освіта, 1996. - С.293-297.
14. Ващенко Г. Г. Виховний ідеал. - Полтава, 1994. - 191 с.
15. Блонский П. П. Очерки детской сексуальности // Избр. пед. и псих. Про-изведения. - Т. 1. - М.: Педагогіка, 1979. - С. 202-277.
16. Макаренко А. С. Педагогические сочинения в восьми томах. - М.: Педа-гогіка, 1985.
17. Кон И. С. Сексуальная культура в России: клубничка на березке. - М., 1997. - 300 с.
18. Колбановский В. Н. О половом воспитании подрастающего поколения // Советская педагогика. - 1964. - № 3. - С. 27-32.
19. Сухомлинський В. О. Вибрані твори в п'яти томах. - К.: Рад. Школа, 1976-1978.
20. Бовуар С. Второй пол. - СПб: Питер, 1997. - 218 с.
21. Кравець В. П. Теорія і практика дошлюбної підготовки молоді. - К.: Ки-ївська правда, 2000. - 688 с.
22. Мани Дж., Такер П. Ориентация // Сексология (хрестоматия). - СПб: Питер, 2001. - 512 с.
23. Вейнингер О. Пол и характер. - М.: Латард, 1997. - 358 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...