WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Сексуальна просвіта школярів - Реферат

Сексуальна просвіта школярів - Реферат

венеричні захворювання вважаються ганебними, що ускладнює суспільне обговорення їх наслідків і просвітницьку роботу, а також часто заважає лікарям інформувати своїх пацієнтів про них.
Аналіз наукової літератури щодо венеричних захворювань та їх профілактики дає підстави зробити наступні висновки:
1. Захворюваність венеричними хворобами пов'язана найчастіше з випадковими й короткочасними статевими зв'язками. 50,8 % хворих заразилися в результаті випадкових зв'язків.
2. Далеко не всі здатні задумуватись про наслідки своєї поведінки, а тим більше сприймати ймовірність чогось як реальність.
3. Переважна більшість усіх випадків зараження венеричними захворюваннями відбувається саме в стані алкогольного сп'яніння (близько 70 %).
4. У багатьох з тих, хто захворів венеричною хворобою, виявляються психологічні особливості, що визначають їх особливу схильність до захворювання (неврастенії, депресивно-тривожні стани, емоційні розлади, інфантилізм, слабовілля).
5. Ймовірність венеричного захворювання прямо або опосередковано підвищує нездатність до якісної оцінки іншої людини.
6. Більшість з тих, хто захворів венеричними хворобами, намагаються притаїти факт захворювання від оточуючих, рідних і близьких. 70 % тих, хто заразився венеричною хворобою, не приходять до лікаря самі, а їх виявляють правоохоронні органи.
7. Найбезпечнішими в соціальному плані є ті суб'єкти, які, захворівши, не припиняють своїх статевих контактів.
8. У випадку венеричного захворювання надто шкідливим виявляється самолікування, що тягне за собою складні наслідки.
9. Інформацію, яку повинні отримати учні про венеричну хворобу, необхідно диференціювати за віком, ступенем їх розвитку, а також і за тим, яке її джерело ( загальні етичні уявлення про венеричні захворювання; загальні наукові дані про них; практичні дані епідеміологічного характеру, інформація про способи безпосереднього попередження венеричного захворювання).
10. Венеричні хвороби не виробляють імунітету, тому заразитися можна одразу ж після одужання.
11. Зменшенню кількості венеричних хворих сприяє інформація про засоби особистої гігієни і правила безпечного сексу.
12. Захворюваннялегше попередити, ніж вилікувати.
13. Порівняно з дорослими жінками, дівчата-підлітки та юнаки більш вразливі для інфекцій, оскільки в них шийка матки особливо вразлива для патогенних мікроорганізмів, що передаються статевим шляхом.
Молоді люди повинні знати: про різні види інфекцій; про приховане протікання хвороб і безсимптомні форми захворювання; про моральну та юридичну відповідальність за розповсюдження цих захворювань; про можливість гарантованої профілактики статевих інфекцій за умови обов'язкового застосування презерватива під час статевих контактів; про необхідність припинення статевих стосунків у разі найменшої підозри й негайного звернення до лікаря; про недопустимість самолікування, яке призводить до переходу хвороби в хронічний невиліковний процес; про небезпеку цих захворювань для нащадків (небезпеку внутрішньоутробної інфекції у майбутньої дитини).
Дівчата, котрі збилися з праведного шляху, зазвичай, вийшли з-під батьківського контролю, не вчаться, ведуть "вільний" спосіб життя. Майже 25 % мали вже більше п'яти партнерів, 20 % - більше 10. Коли у дівчаток 12 років трапляється статевий шлях зараження венеричною хворобою - це привід задуматися. Більше третини (38 %) дівчат з венеричними захворюваннями походять з неповних сімей, у 40 % у сім'ях - конфліктні ситуації. Серед дівчат, що мали венеричні захворювання, майже втроє більше тих, хто в ранньому віці мав слабкий емоційний зв'язок з матір'ю. Батьки брали участь у вихованні дочок лише у 20 % випадків (А. Лібіна). В усіх дівчат виявились ті чи інші відхилення у психіці, у 60 % - емоційна незрілість та інфантильність, у 46,5 % - агресивність, що компенсує страх і тривожність, у 23,6 % - нейротизм, пов'язаний з невдоволенням собою.
Часто пацієнтки венеричних диспансерів мають занижену самооцінку, не вміють виражати свої емоції адекватним чином, стурбовані своїми недоліками. Відчуваючи потребу у спілкуванні з дорослими, вони охочіше спілкуються з "чужими" дорослими, ніж з рідними і близькими. Не знайшовши в останніх підтримки, емоційного тепла, вони легко вступають в інтимні стосунки з метою "відчути себе потрібною й бажаною". Таким чином, своєю сексуальною доступністю дівчата прагнуть компенсувати нестаток тепла у стосунках з близькими.
Як засвідчують результати наукових досліджень, за першого статевого контакту молоді люди менш за все думають про своє здоров'я. Лише 10 % опитаних серйозно ставились до загрози статевих інфекцій під час першого статевого акту. 35 % дівчат і 47 % юнаків про це навіть не згадали. 40 % опитаних не використовували під час першого статевого акту ніяких методів запобігання.
У результаті нашого дослідження доведено погану інформованість підлітків у питаннях, пов'язаних із зараженням і профілактикою СНІДу, що стає фактором ризику виникнення цього захворювання:
Інформованість школярів про ВІЛ та СНІД
Питання, твердження Кількість відповідей, %
правильних неправильних ?
Чи небезпечно обіймати людину, хвору на СНІД 68,8 9,8 21,4
Заразитись СНІДом можна користуючись громадським туалетом 78,8 12,4 8,8
Перебувати в класі з кимось (вчителем), який хворий на СНІД, цілком безпечно 64,2 18,6 17,2
Лише гомосексуалісти повинні турбуватися про те, щоб не заразитися СНІДом 79,0 8,6 12,4
Люди, які роблять лікувальні ін'єкції, не повинні користуватися голками інших людей 95,8 4,2 -
Не можна заразитися вірусом імунодефіциту, кусаючи один і той же бутерброд чи п'ючи з однієї і тієї ж склянки з хворим на СНІД 28,8 42,8 28,4
Можна заразитися СНІДом, якщо мав лише один сексуальний контакт 75,8 8,7 15,5
СНІДом можна заразитися, якщо хворий чхає чи кашляє на тебе 65,1 10,2 24,7
СНІД викликається вірусом 69,0 14,8 16,2
Позитивний результат тесту на СНІД означає, що людина хвора на СНІД 38,2 30,1 31,7
На нашу думку, всім варто мати на увазі наступні рекомендації:
1. Кожна молода людина повинна знати про існування СНІДу.
2. Кожний повинен знати, що це страшна хвороба, зазвичай, смертельна.
3. Усі повинні знати, що зараження вірусом СНІДу можна легко уникнути, якщо дотримуватися норм поведінки.
4. Зараження може наступити при сексконтакті з хворим чи ВІЛ-інфікованим, через медінструменти, через вагітну жінку ? дитині.
5. Хворі та інфіковані, що живуть серед людей, в нормальних

 
 

Цікаве

Загрузка...