WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Сексуальність як характеристика статі - Реферат

Сексуальність як характеристика статі - Реферат

включаючи відповідні стереотипи та індивідуальні особливості. Цей процес неоднаково протікає у чоловіків і жінок. Хлопчики, в яких раніше пробуджуються статеві почуття і чия статева роль допускає і навіть вимагає чітких проявів сексуальності, раніше починають підозрювати про свою психосексуальну незвичність і раніше починають гомосексуальні контакти. В дівчат психосексуальна самосвідомість формується пізніше; перше захоплення, об'єктом якого зазвичай буває значно старша жінка, переживається як потреба в дружбі; гомосексуальному контакту в них часто передують гетеросексуальні зв'язки.
Тривалість цього процесу залежить як від соціальних умов, так і від індивідуальних особливостей. Пік практичного сексуального експериментування припадає на допубертатний і пубертатний період. Але психологічно найдраматичніший - юнацький вік. Гомоеротичні нахили породжують в юнака гострий внутрішній конфлікт, почуття страху і самотності, заважаючи встановленню психологічної близькості з іншими людьми та ускладнюючи психологічні проблеми.
Статеворолеві порушення починають проявлятися на етапі ролевих ігор, коли дівчата охоче грають у війну, машини, "паровозики", б'ються на рівних з хлопцями. Інших дівчат вони не помічають, вдаються до ігор з ними лише в ролі "батька", "нареченого", "брата" і охоче надягають одяг хлопчиків. Якщо вони беруть участь у художній самодіяльності, то віддають перевагу ролі хлопчиків, добиваються успіху в тих видах спорту, якими займаються і хлопчики.
Хлопціростуть м'якими, ласкавими, слухняними, акуратними; уникають конфліктів, не б'ються, віддають перевагу тихим іграм з дівчатками, допомагають вдома по господарству; охоче займаються музикою, фігурним катанням, танцями, іноді захоплюються балетом; доглядають за молодшими в сім'ї, опікують маленьких у дворі, в школі. Такий хлопчик - "ідеальна дитина", на яку зазвичай не нарадуються вихователі. У період формування статевого потягу в цих підлітків існує велика небезпека виникнення гомосексуального потягу. У подібних випадках до трансформованої поведінки часто додається прагнення до переодягання і носіння одягу протилежної статі - трансвестизм, який є одним з проявів виражених статеворолевих порушень.
Неадекватна статеворолева поведінка та інтереси в дитинстві ? серйозна передумова дорослої гомосексуальності. Дослідження хлопчиків і дівчаток з атиповою статеворолевою поведінкою, проведене Р. Гріном (Англія), засвідчило: 94 % цих хлопчиків почали переодягатися у жіночий одяг ще до 6 років, а 74 % - до 4 років. Дружити з дівчатками воліють 94 % фемінінних і тільки 2 % маскулінних хлопчиків. Фемінінні хлопчики не лише охочіше граються у жіночі ігри (ляльки, дім), але й нерідко вибирають у них жіночі ролі, чого маскулінні хлопчики не роблять ніколи. Хоч причини цієї фемінізації, так само як і сексологічний прогноз, можуть бути різними, порушення статеворолевих стандартів поведінки в дитинстві більшою частиною доповнюється у пубертатному віці гомосексуальністю.
При трансформації ґендерної поведінки, не дивлячись на правильну аутоідентифікацію, переодягання й носіння одягу осіб іншої статі виступають як прагнення утвердитися в іншій ролі, що не співпадає з самосвідомістю, і не носять сексуального забарвлення, не викликають статевого збудження. Жінкам з трансформацією статевої ролі властиве байдуже чи негативне ставлення до інших жінок, нерідко вони не можуть знайти з жінками спільних інтересів і навіть тем для розмов.
В основі більшості неістинних гомосексуальних актів у хлопців лежить страх перед жінкою (матір'ю). За наявності авторитарного батька і спокусливої матері, Єдіпів комплекс не вирішується у 3-4-річному віці і надалі фіксує неповноцінність (чоловік сильніший і знищить мене, якщо я буду володіти іншою жінкою).
Причини жіночого гомосексуалізму такі самі, як і чоловічого: страх перед чоловіками, емоційна прив'язаність до матері, ідентифікація з чоловіком, абсолютизація чоловічого, затримка у розвитку на стадії нарцисизму через авторитарну матір, переживання інцесту, спокушення лесбіянками, і лише на 10% - біологічне відхилення.
На формування гомосексуальності суттєвий вплив чинить сімейне виховання. В тому, що вони були любимчиками матерів, признались 68 % гомосексуалістів, а в контрольних групах чоловіків з нормальною орієнтацією - 36 %, Не важко додуматися, в яких сім'ях зустрічається "підвищена" любов матері до сина. Передовсім, це звісно, неповні сім'ї, в яких матір віддає всю свою любов єдиному синові. Син же, позбавлений чоловічого прикладу, так чи інакше переймає у матері прихований (але не від дитини) потяг до чоловіків, який може стати причиною підсвідомого потягу хлопчика до чоловіків.
Але надмірна материнська любов зустрічається і в невдалих сім'ях, в яких стосунки між подружжям коливаються від байдужості до ненависті, через що матір всю свою любов віддає синові, що поряд з егоїзмом може викликати і психосексуальні відхилення.
Про те, що матері заохочували їх чоловічу поведінку і чоловічі заняття, сказали лише 17,5 % гомосексуалістів (53,4 % - в контрольній групі).Пуританський характер своїх матерів відзначили 70 % гомосексуалістів (42 % - в контрольній групі). Багато хто з гомосексуалістів у дитинстві почувалися знедоленими, а в сімейних сварках об'єднувались з матір'ю проти батька. Чимало нетрадиційно орієнтованих чоловіків у дитинстві відчували дефіцит чоловічого впливу, уникали змагальних ігор і бійок, почували себе самотніми.
Однозначного впливу на виникнення гомосексуальності вище перерахованих чинників немає, але батькам корисно знати і враховувати всі ці, на перший погляд, дрібниці.
Неправильну сексуальну орієнтацію дитини часто задають батьки. Трапляється таке: в сім'ї чекали появи дівчинки, а народився хлопчик, тоді його починають виховувати "з жіночим ухилом": купують ляльки, одягають як дівчинку, називають жіночим іменем. А трапляється й протилежне - чекали хлопчика, а народилася дівчинка. І її виховують як хлопчика - стрижуть під хлопчика, привчають до традиційних для нього занять і форм поведінки, називають чоловічим іменем (Богданка, Іванка, Василина тощо). І виростає така собі Пепсі Довга панчоха. Виявляється, що всі ці батьківські "хитрощі" згубно відбиваються на цілісному розвиткові дитини, підігрівають "дуалізм статевого потягу" (З. Фрейд). Навіть невинні на перший погляд переодягання малюка у не відповідний його статі одяг, косички у хлопчиків і поголена потилиця - у дівчинки можуть дати поштовх до розвитку у дитини різних сексуальних відхилень. А якщо у дитини є біологічна схильність до гомосексуальності, це вирішить справу не на користь нормальної орієнтації.
У виникненні гомосексуалізму особливу роль відіграють дефекти виховання. Насамперед це ті моменти, які сприяють виникненню і закріпленню негативізму до іншої

 
 

Цікаве

Загрузка...