WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Сексуальність як характеристика статі - Реферат

Сексуальність як характеристика статі - Реферат

собою недоліки в організації та в самому проведенні виховання. Тривалий час воно було "безстатеве" і взагалі система статевого виховання як така була відсутня. Це призводило до хаосу у вихованні хлопчиків і дівчаток, у визначенні їх статевої ролі і поведінки. Статеве виховання тривалий час проводилось за принципом недозволенності, замовчування, напівправди, що диктувалося пережитками репресивної статевої моралі і подвійного стандарту, застарілими установками, які не відповідали перспективам суспільного та культурного розвитку.
До психологічних причин відхилень у статевій поведінці належать такі, як низький інтелектуальний розвиток; низька самооцінка; психічна закомплексованість; несприйняття будь-яких вимог, настанов і корекцій з боку вчителів, батьків, ровесників.
Причини психосексуального характеру: порушення ґендерної ідентифікації і сексуальних орієнтацій; відсутність навичок спілкування з іншою статтю, недоліки у формуванні ґендерної поведінки; несприйняття тих засобів вгамування сексуальної напруги, які сприйнятні у даному суспільстві; психосексуальна травма (зґвалтування); рання сексуальна ініціація; сексуальна загальмованість і пригніченість чи підвищена сексуальна потреба й активність; неадекватний приклад матері й батька з точки зору статеворолевої поведінки - домінування усім'ї матері чи авторитаризм і деспотизм батька; деструктивні переживання проявів статевого дозрівання, що породжують замкненість, відчуженість від інших людей, конфлікти з ровесниками, дорослими; порушення статевої поведінки за різною формою та спрямованістю під впливом механізму імпрітингу через призму фіксації еротичних переживань (онанізм і биття, розгляд геніталій і биття).
Будь-яке з відхилень під впливом негативних соціально педагогічних чинників може перетворитися з факту підліткового експериментування на справжнє порушення у статевій свідомості та поведінці. Так, залякування підлітків хворобами і дискримінацією в суспільстві внаслідок мастурбації чи гомосексуального петтінгу, замість надання достовірної наукової інформації про їх виникнення та індивідуальні особливості перебігу, не тільки часто не попереджає подібні сексуальні прояви, а в кращому випадку породжує інтерес до цих явищ, фіксує увагу, в гіршому - викликає бажання "перевірити" ефект їх дії на власному досвіді, утвердитися в цій "ролі" або ж замкнутися. В останньому випадку дитина залишається на самоті зі своїми переживаннями, починає сумніватися у власній повноцінності, цуратися людей, втрачає повагу до себе як до особистості.
Якими б причинами не викликались різні парафілії, всі вони мають ряд спільних властивостей:
1) всі парафілії - результат швидше научіння та індивідуального досвіду, ніж помилок природи;
2) ступінь розповсюдженості тієї чи іншої парафілії пов'язана з культурними нормами і способами життя народу;
3) усі парафілії коріняться в особливостях дитячого і підліткового сексуального досвіду;
4) парафілії частіше вражають чоловіків, ніж жінок.
Важливою характеристикою сексуальності людини є її орієнтація: відповідно гетеро-, гомо-, аутосексуальна. Оскільки формування сексуальної орієнтації відбувається в дитячому і підлітковому віці, остільки не можна зводити його винятково до сексуально-еротичних переживань.
Відповідно до теорії Стормса, "еротична орієнтація виникає в результаті взаємодії між розвитком статевого потягу і соціальним розвитком у молодшому підлітковому віці". Іншими словами, статеве дозрівання викликає еротичні переживання, а соціальне середовище і переважання в ньому гетеро- чи гомосексуальних моментів (коло спілкування підлітків, об'єкти їх емоційних прив'язаностей, джерела сексуальної інформації тощо) визначають їх спрямованість.
Оскільки більш раннє збуджене лібідо припадає на вік, коли в колі спілкування й емоційних прив'язаностей підлітка переважають однолітки власної статі, це сприяє розвиткові гомоеротичних схильностей, а більш пізнє дозрівання, навпаки, сприяє гетеросексуальності. При однаковому статевому потязі гомоеротична орієнтація буде тим сильнішою, чим триваліший період переважання гомосоціальних стосунків; зменшення статевої сегрегації, навпаки, сприяє формуванню гетеросексуальної орієнтації. М. Стормс підтверджує це посиланнями на відомі факти більш раннього пробудження у гомосексуалістів еротичних інтересів і сексуальної активності [37].
Поєднання комунікативних і психосексуальних характеристик неоднакове в різних індивідів і на різних стадіях життєвого шляху. Гетеросексуальність поведінки може поєднуватися з диспозиційним гомоеротизмом. Гетероеротизм нерідко поєднується з гомофілією; це особливо типово для хлопчика-підлітка, який сприймає жінку лише як сексуальний об'єкт і саме тому не здатний до психологічної близькості з нею, гостро відчуваючи потребу в друзях своєї статі. Статева сегрегація у спілкуванні (гомосоціальність) підлітків може об'єктивно сприяти гомосексуальним контактам і в той же час стимулювати гетеросексуальні інтереси. Підтвердження своєї маскулінності і гетеросексуальності юнак знову ж таки отримує від однолітків своєї статі, яким він хвалиться своїми "перемогами".
Серед численних гіпотез і теорій походження гомосексуальної орієнтації:
- гіпотези і теорії середовищної зумовленості (материнська гіперопіка, негативне сприйняття когось із батьків, негативний досвід контактів з різностатевими і позитивний ? з одностатевими братами й сестрами тощо);
- гіпотези і теорії ситуаційної зумовленості та научіння (гомосексуальне розбещення, гомосексуальні контакти з ровесниками, наслідки випадкових, гомосексуальних контактів);
- теорія вікарної зумовленості (гомосексуальні контакти в ізольованих одностатевих колективах);
- гіпотеза фантазійної зумовленості (під впливом порнографії і фантазій гомосексуального змісту);
- гіпотеза особистісної зумовленості (нарцисичний розвиток особистості, ускладнення у власній статевій ідентичності, у встановленні контактів з протилежною статтю, сексуальна "втеча" при неуспішних сексуальних спробах і т. п.);
- гіпотези й теорії біологічної зумовленості (генетична, конституційна, ендокринна, ембріональна, органічне ураження головного мозку тощо).
Вивчення причин гомосексуалізму виводить нас на проблему генези сексуальних орієнтацій як таких. Дослідники виділяють три етапи гомосексуальної ідентифікації:
1) від першого усвідомленого еротичного інтересу до представника своєї статі до першої підозри про свою гомосексуальність;
2) від першої підозри про свою гомосексуальність до першого гомосексуального контакту;
3) від першого гомосексуального контакту до впевненості у своїй гомосексуальності, за якою формується відповідний стиль життя.
Тривалість процесу гомосексуальної ідентифікації змінюється залежно від соціальних умов,

 
 

Цікаве

Загрузка...