WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Сексуальність як характеристика статі - Реферат

Сексуальність як характеристика статі - Реферат

відчувати більше насолоди, ніж чоловіки - від п'яти хороших статевих актів. Більшість сучасних сексологів вважає, що поняття "статеві органи", якщо мова йде про сексуальну чуттєвість, має сенс лише для чоловіків, а для жінок воно не має сенсу: все жіноче тіло - суцільний статевий орган, з будь-якої його ділянки може "зніматися" і насолода, і оргазм.
Таким чином, потенційно жінки здатні насолоджуватися інтимним життям у багато разів більше, ніж чоловіки. На практиці ж вони отримують від нього значно менше радощів, не можуть реалізувати свій величезний чуттєвий потенціал. Жінки частіше симулюють задоволення в сексі, імітують оргазм.
- Відмінності у специфічних страхах, пов'язаних зі сексуальними функціями. Для чоловіка статевий акт - це завждивипробування, іспит. Його страхом є страх невдачі. Вразливим місцем для жінки є її залежність від чоловіка; небезпека для неї, відповідно до її сексуальної ролі, полягає не в тому, що можна стати неспроможною у сексуальному контакті, а в тому, щоб не "бути покинутою", не піддаватися фрустрації, не втратити контроль над процесом, який повинен привести її до сексуального задоволення. Тому й не дивно, що страхи чоловіків і жінок спрямовані в різні сторони - чоловік тривожиться про своє ЕГО, про те, щоб мати значущість в очах жінки; жіночі страхи лежать у сфері сексуального задоволення і задоволеності.
Чоловіки набагато менше впевнені в собі з точки зору сексу, чим здаються. Вони помисливіші у сексі. Для них секс виступає як задоволення і як робота, яка вимагає успіху. Для них характерним є синдром-сумнів у своїй спроможності і майстерності. Вони значно легше переносять докори з приводу недоліків характеру, ніж сумніви в їх потенції. Юнак, що "провалився", боїться повторити свою невдачу, починає уникати дівчат, він впевнений, що повторний провал викреслить його з життя. Цей страх включає в дію так званий механізм самовиконуваного пророцтва. Cексуальні невдачі перетворюються на сексуальні розлади, закріплюються і даються взнаки у подальшому статевому житті. З'являються комплекси, депресія і навіть думки про самогубство.
Говорячи про сексуальність і сексуальну активність, варто відзначити наступне:
1. Сексуальність, що трактується суттєво ширше, ніж статевий потяг, що базується на інстинкті, починає розвиватись і проявлятися значно раніше пубертатного періоду в розвитку організму.
2. Прояви всіх стадій розвитку сексуальності є цілком нормальними, не повинні в жодному випадку блокуватися чи піддаватися критиці.
3. Важливою складовою сексуальності є зміни, які відбуваються в тілі підлітків.
4. У всіх підлітків є сексуальне життя - реальне чи у фантазіях. Роздуми про секс є важливою частиною дорослішання.
5. Більшість підлітків стають готовими до сексуальної активності швидше фізично, ніж емоційно.
6. З сексуальною активністю пов'язані як здорові (почуття близькості з іншою людиною, фізична насолода, вивчення себе) так і нездорові наслідки (вагітність, венеричні захворювання тощо).
7. Сексуальність однаково бентежить дітей, підлітків і дорослих.
Для адекватного розуміння підліткової сексуальності важливе врахування принаймні трьох обставин.
1. Підліткова сексуальність ще ізольована від інших складових кохання. Підлітка тягне до жінок, яких він не кохає, і він кохає дівчину (жінку), до якої його не притягає бажання. Кохання й тілесний потяг взаємовиключають одне одного. Кохання-дружба, кохання-ідеалізація, кохання-мрія, закоханість здалеку, цнотлива піднесеність стосунків - з одного боку, і ницість тілесних стосунків, що приваблює - з другого. Зіткнення романтичного кохання із сексуальним потягом, що розвивається, драматичне для підлітка незалежно від того, чи вміють дорослі побачити й зрозуміти цю драму.
Три моменти, які за своєю сутністю неминуче повинні збігатися, а саме статеве бажання, задоволення та статеве розмноження ? розділені між собою проміжками у кілька років. Дівчина 10 років може прагнути бути жінкою, але справжньою жінкою вона здатна бути починаючи з 17 років, а матір'ю - не раніше двадцяти.
2. Переживання сексуального потягу часто виявляється сильніше самого потягу. Обмежені можливості реалізації сексуального потягу і необмежені можливості еротичних уявлень і фантазій створюють своєрідну і напружену психоестетичну диспропорцію, вихід з якої може мати крайні форми сексуальної поведінки.
3. Сексуальна поведінка підлітків носить передовсім і переважно характер сексуального експериментування - самостійного, гомосоціального і лише пізніше гетеросексуального з формуванням кінцевої сексуальної спрямованості (мастурбація, петтінг, сексуальний дебют тощо).
На основі аналізу праць педагогів і психологів Л. А. Богданович, М. Й. Боришевського, Л. Я. Верб, М. В. Вовчик-Блакитної, Г. Ф. Дейнеги, В. Є. Кагана, Л. І. Маленкової, А. В. Петровського та інших, ми встановили, що сексуальність пубертатного періоду може мати різні форми прояву: підвищений інтерес до зображень голих людей - на картинах, у фотожурналах. Проникає в підліткове середовище і порнографія (ілюстративна, текстова). Деякі мають тенденцію до виготовлення відповідних малюнків, написання нецензурних висловів. Це так звана анонімна сексуальність: поява в лексиконі хлопців жаргонних і нецензурних слів, цинічних висловлювань про жінок, грубе ставлення до дівчат, що набирає образливої для них форми виразу; бажання зустрічатись з представниками протилежної статі; кокетування, манірність (у дівчат); прагнення влаштовувати вечірки; замкнутість, образливість, невпевненість, скутість; намагання бути суперсучасним; підвищена чутливість до зовнішніх оцінок; нетерпимість, впертість, підвищена дратівливість; максималізм, агресивність, непосидючість, задиркуватість, негативізм; соромливість, мрійливість; прагнення до дорослості; осмислення самого себе, самопізнання, юнацька філософічна інтоксифікація, дослідження своїх думок, вчинків, психологічна нестійкість; прагнення до самостійності, емансипація від дорослих, осмислення своєї ролі в суспільстві, невизначеність з перспективами; потреба в самотності; демонстративність і зухвалість поведінки.
Хлопці і дівчата прагнуть знати і перевіряти свої сексуальні можливості. Вони діляться між собою враженнями щодо побаченого і почутого на еротичну тематику, про перше зворушливе побачення чи перший у житті поцілунок, дотик руки, красномовний погляд тощо. Дівчатка вбранням підкреслюють свою фізичну привабливість, хлопці практикують залицяння за типом поведінки старших приятелів чи кінозірок.
Найрозповсюдженішою формою реалізації сексуальності у підлітковому та юнацькому віці є мастурбація. Більшість юнаків (70-90 %) і дуже багато дівчат (30-60 %) отримують перше уявлення про сексуальні реакції свого тіла, займаючись нею. Це феномен людської сексуальності, який

 
 

Цікаве

Загрузка...