WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Сексуальність як характеристика статі - Реферат

Сексуальність як характеристика статі - Реферат

на статевий потяг, ніж у чоловіків. Це вимагає відповідної підготовки жінки до статевого зближення.
- Жінки - конкректантки, чоловіки - детумесценти. У жінки на першому місці стоїть прагнення до конкректації (тобто бажання зблизитись духовно, спрямованість на емоційні, духовні мотиви). У чоловіка первинним є прагнення до зняття напруги (детумесценція).
У жінки статеве життя мотивується материнським інстинктом і кінцевий його результат - дітонародження. У чоловіка ж домінує статевий потяг і його кінцевий результат - сексуальний партер. В устахжінки фраза "я тебе кохаю" означає - "я хочу, щоб ти став моїм чоловіком, хочу дітей від тебе". Чоловік же, освідчуючись у коханні, пропонує сексуальне партнерство.
- Суттєво відрізняються графіки сексуальної збудливості. Це можна побачити наочно на графіку (рис. 2).
Сексуальний потяг чоловіка схожий до газової плити: вогонь у ній спалахує миттєво і одразу на повну потужність. Так само швидко він і гасне, вимкнутий. Сексуальний потяг жінки можна порівняти з електричною плиткою: вона повільно нагрівається до певної температури і набагато довше від газової плити стигне.
Після оргазму статеве збудження у чоловіка досить швидко знижується до мінімального рівня - настає стадія сексуальної рефрактерності (незбудливості). В цей час ніякі сексуальні стимули не викликають відповідної реакції у чоловіків. Період абсолютної рефрактерності триває по-різному: хвилини, години, а то й дні. Потім поступово з'являються думки сексуального плану, які стають все наполегливішими, і чоловік починає відповідно діяти. У жінок стадія рефрактерності не виражена так явно: багато жінок здатні на кілька коїтусів підряд з багатократним оргазмом. У цій закономірності - відображення живої природи: для самця коїтус - завершення шляху, він після витрати еякуляту повинен відновити запас сперми й організм сам надає собі відпочинок для цього; для жінки коїтус - початок, в результаті якого вона повинна завагітніти і чим більше еякуляту вона сприйме, тим вища ймовірність зачаття.
- Різними є критерії готовності статей до статевого контакту. Якщо розглядати чисто фізіологічні моменти, залишаючи осторонь психічні та інші відмінності, можна констатувати: чоловікові необхідна ерекція, щоб задовольнити жінку, жінці нічого для задоволення чоловіка не потрібно, крім відповідного бажання чи готовності. Що ж до останнього, то здатність жінки задовольнити чоловіка залежить саме від її бажання. Це може бути цілком усвідомлене рішення, яке вона може прийняти у будь-який час. Готовність же чоловіка не завжди залежить від його бажання. Часто він може мати сексуальне бажання й ерекцію проти своєї волі і може бути неспроможним до цього, не дивлячись на величезне бажання мати контакт. Більше того, його нездатність до сексуального функціонування є фактом, який не можна утаїти. Жіноча ж неспроможність не має такого очевидного характеру і це відкриває шлях до хитрощів і обману.
- Різним є характер переживання відчуттів у міжстатевих стосунках. Чоловік зовнішньо активно орієнтований на жінку: він переживає екстратенсивно. Приймаючи ласки, жінка переживає пропріоцептивно, тобто відчуваючи процеси, що відбуваються у власному тілі. Збуджена жінка не відповідає на поцілунки з відкритими очима, як і не тримає очі відкритими в момент піку інтимної близькості. В той же час, умілий партнер ніколи не закриває очей і пильно стежить за реакцією жінки на свої ласки. Про особливість кохання чоловіка і жінки свідчить той факт, що в художній літературі майже відсутні описи обличчя чоловіка в момент фізичної близькості і тисячі описів обличчя жінки, яка віддається коханому. Це пояснюється, окрім іншого, і тим, що під час близькості жінка не бачить обличчя чоловіка. Жінка кохає не очима. Вона кохає, як вже зазначалось, тілом і найбільше слухом. А чоловік бачить, він кохає очима.
- Різне ставлення чоловіків і жінок до сексу. Якщо жінкам властиво пов'язувати його з почуттям кохання і близькості, то чоловіки бачать у ньому якесь досягнення, пригоду, можливість продемонструвати свою силу і владу або отримати суто фізичну розрядку. Жінок секс зазвичай приваблює тому, що дає змогу відчути емоційну теплоту, свою бажаність, розділити почуття. Чоловікам же, навпаки, властиво відділяти його від інших аспектів взаємин.
- Відмінності чоловічої і жіночої сексуальності проявляються в кульмінації коїтусу: у чоловіка в нормі єдиний блок "еякуляція - оргазм - задоволення"; у жінки в нормі як оргазм без задоволення, так і задоволення без оргазму (тобто у жінок може бути неузгодженість оргазму як біологічної реакції і задоволення як людського почуття). Частина жінок можуть бути задоволеними своїм статевим життям не переживаючи оргазму, тобто мова йде про психологічне задоволення. Може спостерігатися і протилежне явище - жінка біологічно отримує розрядку (оргазм), залишаючись незадоволеною своїм статевим життям (некоханий чоловік, небажаний контакт).
- Відрізняється жіночий і чоловічий оргазми та ставлення до нього. Якщо для чоловіка - оргазм - мета зближення, то для жінки, на думку А. Піз, приємний додаток до відчуття близькості, емоційного тепла. У жінок він трапляється не завжди, у чоловіків - регулярно. Жінка бере участь у ньому не лише статевими органами, але і всією своєю сутністю, шкірою і тілом (у чоловіків - навпаки). Чоловічий оргазм найяскравіший у юнацькому віці, а жіночий - близько 30 років і пізніше. Жінка наділена високою вибірковістю, її оргазм може бути пов'язаний з конкретним чоловіком чи технікою ласк, чоловік у цьому плані влаштований простіше. Жінка не бачить ніякої біди, якщо не досягне кульмінації статевого акту - чоловік почуває себе винним і неповноцінним. Таке ставлення до сексу, як до екзамену, впливає на чоловічу силу, призводить до імпотенції.
- У жінок здібності до сексуальних реакцій значно вищі, ніж можуть відчувати чоловіки. Жінки часто, на відміну від чоловіків, готові до багатократного оргазму, причому кожний наступний з наростанням відчуттів. Максимальна тривалість оргазму у чоловіка не перевищує 2,5 секунд, а у жінок досягає 12 секунд. Але справа не лише в тривалості: за яскравістю і глибиною відчуттів жіноча розрядка переважає чоловічу у 5-6 разів. І це не тільки суб'єктивні відчуття - і фізіологічні, і біохімічні зміни у жінки в оргазмі набагато сильніші. Наприклад, приплив крові до органів малого тазу у чоловіків збільшується у 1,5 рази, у жінок - у три, вентиляція легенів відповідно - у 2 і 6 разів тощо. За М. Мастерсом, чоловіча розрядка співвідноситься з жіночою, як прогулянка в сусідньому парку з поїздкою на Канари. Вражає здатність жінок відчувати чуттєву насолоду та оргастичну розрядку від ласк: поцілунків у вуха, шию, груди, спину. Жоден чоловік від цього оргазму не відчуває. Багато жінок від поцілунку в губи можуть

 
 

Цікаве

Загрузка...