WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Сексуальність як характеристика статі - Реферат

Сексуальність як характеристика статі - Реферат

інтенсивність (до 20 р.) майже вдвоє нижча, ніж у хлопців. Більшість дівчат (67 %) вважають неможливим секс без кохання (у хлопців - 20 %). Чоловіки значно частіше вважають сексуальну спроможність показником своєї чоловічої гідності.
Природа створила чоловіка сексуально прямолінійним, він збудливіший і статево активніший, ніж жінка, значно частіше бере насебе активну роль у виборі партнерки, встановленні статевих контактів, у спонуканні до інтимності, під час статевого акту. Тимчасове утримання для жінок справа не важка, а для чоловіків часто проблема. Жінка сміливо може сказати "Чоловіки мене мало цікавлять". І ніхто її за це не засудить. Це її особиста справа. А якщо у відсутності інтересу до жінок освідчиться чоловік, його відразу ж запідозрять у тому, що він імпотент, гомосексуаліст. Жінки значно рідше, ніж чоловіки, займаються мастурбацією.
У жінок частіше, ніж у чоловіків сексуальні розлади пов'язані із строгим вихованням у дитинстві. Заборон у дівчаток більше, ніж у хлопців. Окрім того, у них більше розвинутий романтичний, платонічний, еротичний потяг, ніж сексуальний. Спочатку у них формується потреба у психологічному, емоційному контакті з обранцем, а лише пізніше - еротичний потяг. Чоловіча сексуальність залишається більш екстенсивною, предметною, не пов'язаною з емоційною близькістю, і переживається не як ставлення, а як завоювання і досягнення. Переважна більшість юнаків асоціює дорослість з початком сексуального життя.
- Більшість жінок цікавляться сексуальними стосунками менше, ніж чоловіки. Чоловіка збуджують іноді навіть розмови про сексуальні дії. Жінка найчастіше збуджується тільки сексуальною активністю чоловіка. Еротична література чи любовні сцени у фільмах стимулюють частіше бажання ласки і дуже рідко - бажання статевого акту. Груба порнографія викликає у багатьох жінок протест.
Чоловіків збуджує вигляд специфічно жіночих предметів: бюстгальтер, плавки, білизна, а також предмети жіночого туалету: духи, пудра, помада. У жінок збуджуючі елементи менше пов'язані з уявою і більш диференційовані. В їх основі рефлекторні реакції, що асоціюються з любовними спогадами.
- Діаметрально протилежне сприйняття юнаками і дівчатами початку сексуального життя. Для дівчини перший сексуальний контакт, навіть якщо він проходить в атмосфері глибоких взаємних почуттів, пов'язаний з дефлорацією, а значить, з болем, і сприймається, зазвичай, як щось неминуче. Перший контакт рідко приносить їй задоволення. Неспокій, біль, іноді переживання з приводу "аморальності", страх перед вагітністю - цілий букет малоприємних переживань. Зовсім інакше відчуває ситуацію хлопець. Якщо тільки немає додаткових проблем, він гордий і щасливий. Це підносить його у власних очах та й в очах друзів. Рідко який юнак не похвалиться своєю "сексуальною перемогою", і рідко яка дівчина почне вихвалятися цим перед оточуючими.
Перший статевий контакт, момент дефлорації є, на думку О. Вейнінгера, переломним моментом у житті жінки. В житті чоловіка, навпаки, перший статевий контакт не відіграє ніякої ролі.
- Різною є мінливість сексуального потягу чоловіків та жінок протягом періоду зрілості (20-40 рр.).
Статевий потяг у чоловіків і жінок в окремі вікові періоди може не співпадати, у зв'язку з чим виділяють першу і другу конфліктні фази і фазу гармонії. Рівень тестостерону у чоловіків з віком поступово знижується і, відповідно, знижується його сексуальний потяг. Пік статевої потреби настає у жінки нерідко тоді, коли у чоловіка вона починає вгасати.
На відміну від чоловіків, жінкам властиві коливання сили статевого потягу: maxзб. ? перед менструацією і під час неї; minзб ? в період овуляції.
- Статева поведінка жінки різноманітніша і складніша (кокетство, флірт, демонстрація своїх прагнень, несподівані прояві ніжності тощо). У чоловіків переважає чуттєвість і їх статева поведінка прямолінійна.
- Ерогенні зони у жінки генералізованіші, ніж у чоловіків. У чоловіка ерогенні зони концентровані в межах статевих органів, у жінки - роззосереджені по всьому тілу і носять індивідуальний характер ( в цьому плані жінка - неповторна).
- Чоловік і жінка зовсім по-різному ставляться до своєї сексуальності. Жінка розглядає її винятково з точки зору враження, яке вона чинить на чоловіків. Для чоловіка його сексуальність виражається значно примітивніше: може чи не може. Жінка від природи позбавлена страху імпотенції. У неї немає необхідності свою сексуальність доводити. Чоловік же повинен доводити це постійно, причому не жінці, а самому собі.
- Секс у житті чоловіків займає більше місця, ніж у житті жінок. Проведене у США опитування: "Чому б Ви віддали перевагу: вдалій покупці одягу чи класному сексу?", дало такі результати: жінки віддали перевагу покупці в 46 %, а сексу - в 41 %; чоловіки - покупці віддали перевагу в 14 %, а сексу - у 76 %. Не дивно, що чоловіки і жінки по-різному ставляться до сексу. За даними інституту Кінсі, 37 % чоловіків думають про секс кожні 30 хв. Лише 11 % жінок думають про нього так само часто. Кажуть, що пересічний молодий чоловік щороку затрачає на роздуми про секс 730 годин і лише 22 години на рік він займається ним.
- Відрізняються еротичні стимули й образи. Чоловіків більше збуджують зорові образи і візуальні стимули, вони хочуть бачити форми, згини, оголене тіло. Жінки кохають слухом, люблять слова і почуття, а також гостріше реагують на запах, який не лише збуджує, але й сприяє нормальному функціонуванню жіночого організму. На чоловіка форми тіла у виборі партнерки чинять більший вплив, ніж на жінку. Жінка ж віддає перевагу особистості і особливим рисам характеру чоловіка.
- Різне співвідношення психологічних і фізіологічних компонентів у чоловічій і жіночій сексуальності. Для чоловіків секс, передовсім, - фізіологія, для жінок - психологія.
Сексуальне задоволення жінки більшою мірою, ніж у чоловіків, залежить від таких психологічних обставин, як почуття ніжності і кохання до партнера, відчуття близькості до нього, задоволення від тілесної відкритості радість усвідомлення, що вона є предметом захоплення, задоволеність власною сексуальною компетентністю тощо.
За даними З. Шнабля, на брак ніжності і тепла з боку партнера скаржаться втроє більше жінок, ніж чоловіків [35]. Ось чому необхідно вдосконалювати передовсім міжособистісну комунікацію пари, її здатність до саморозкриття, вияву і розуміння емоційних переживань один одного. Відомий данський сексолог Пребен Хертофт категорично стверджує: "Здатність переживати оргазм визначається передовсім властивостями особистості, а не сексуальною технікою". Не випадково для жінки так важливі слова запевнення в коханні, які багатьом чоловікам видаються марними. Жіноча сексуальність характеризується більшою психологічністю. У них психічний стан чинить більший вплив

 
 

Цікаве

Загрузка...