WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Сексуальність як характеристика статі - Реферат

Сексуальність як характеристика статі - Реферат

у неї ангельські риси обличчя і неземний голос, вона не викличе імпульсу у відповідь.
13. Сексуальна поведінка людини варіативніша за формами отримання втіхи (онанізм, наприклад,оральний секс, петтінг тощо). Вона регулюється системою морально-соціальних норм, є свідомою, соціально-знаковою.
14. Людина може запобігати небажаній вагітності, що недосяжно для тварин.
15. Для більшості тварин у період спарювання цілком приваблива будь-яка зустрічна особина іншої статі. Люди вимогливіші і перебірливіші. Вони автоматично виключають зі сфери романтичного інтересу більшість представниць чи представників протилежної статі через відсутність у них належних зовнішніх даних і особистісних якостей.
16. Для людської сексуальності характерна інтимність, чого неможливо зустріти у тварин. У людей секс може супроводжуватись еротичними фантазіями, у тварин - ніколи.
17. Діапазон сексуальних інтересів людини (від платонічного кохання до задоволення статевих бажань девіантним шляхом) незрівняно ширший від тварин, у яких характерним є генітальний контакт.
18. Тварини не вміють урізноманітнити свій сексуальний репертуар. Здатність чуттєво реагувати на еротичні знаки й образи та свідомо створювати їх, вкладаючи в них свою фантазію - винятково властивість людини.
19. У стосунках між статями у тваринному світі немає відхилень від нормальної статевої поведінки. Немає у них ні садизму, ні мазохізму, ні некрофілії, ні зґвалтувань. У людини ж трапляються десятки різноманітних відхилень і перверсій.
Хоч важко точно визначити чи окреслити межі всіх проявів сексуальності людини в рамках її біологічної і соціальної матриць, колективний та індивідуальний прояви сексуальності можуть бути осмислені і сформульовані за допомогою різних, але взаємопов'язаних понять (компоненти сексуальності):
а) чуттєвість, яка включає в себе естетичну, психологічну і фізичну насолоду від збудження власного тіла і, часом, тіла партнера. При цьому необов'язковим є генітальний контакт;
б) інтимність - прагнення і здатність до емоційної і, можливо, фізичної близькості з іншою людиною. Серед діапазону вираження інтимності можна виділити наступні форми: вербальний вираз прив'язаності, освідчення, підтримки, інтересу і заохочення; саморозкриття; фізичний прояв почуття (обійми, поцілунки, генітальний контакт), терпимість до небажаних якостей партнера, ідеалізація коханої людини тощо;
в) статевий інтерес, хоч і не обов'язково пов'язаний з відтворенням, який чинить сильний вплив на ставлення до сексу і соціальне схвалення сексуальної поведінки;
г) сексуальна ідентифікація - суб'єктивне відчуття себе чоловіком чи жінкою, виконання відповідної соціально-сексуальної ролі;
д) еротичні бажання і вектори - цей компонент сексуальності визначається характерними особливостями тих людей, з яким індивід хоче бути пов'язаним еротично-любовними стосунками (гетеросексуальність, гомосексуальність, бісексуальність);
е) сексапільність, яка означає використання індивідом сексуальності з метою впливу на почуття, установки і поведінку інших людей, здатність з першого погляду викликати у людей бажання інтимних стосунків.
Наступні системотвірні компоненти - статевий потяг, сексуальна збудливість і сексуальна активність. Статевий потяг (платонічний, еротичний, сексуальний) включає психологічний, нейрогуморальний і умовно-рефлекторний компоненти. Сексуальна збудливість - швидкість протікання сексуальних реакцій - залежить від типу нервової системи, темпераменту, типу статевої конституції, ерогенності зовнішніх подразників, привабливості і регулярності статевого життя. Сексуальна активність вимірюється частотою статевих актів, сексуальних реакцій за певний проміжок часу.
Крім перерахованих характеристик, системоутворюючими є сексуальна установка, сексуальна потреба, сексуальна мотивація, ерекція і психосексуальне задоволення.
Сексуальна установка - готовність, схильність до певних сексуальних дій. Існують механоцентрична установка - установка на техніку статевого акту; оргазмоцентрична - установка на оргазм; екстазоцентрична установка - готовність до екстазу, багатократного переживання оргазму.
Сексуальна потреба - стан індивіда, що твориться потребою в об'єктах, необхідних для його співіснування з особою іншої статі, правильного розвитку і функціонування; потреба визначає форми еротичної поведінки. Еротична поведінка (техніка зваблювання та статевого акту, діапазон сприйнятності) - форми, способи вираження сексуальності, в основному зумовлені соціальними, психологічними і культурними факторами.
Сексуальна мотивація - сексуальні спонуки, що виникають під впливом сукупності зовнішніх чи внутрішніх умов, які викликають активність організму, і визначають їх спрямованість на задоволення сексуальної потреби. Це процес внутрішньої психічної детермінації поведінки, що проходить під впливом біофізіологічних, соціальних і психологічних факторів.
Системоутворюючими компонентами сексуальності, а отже й сексуального здоров'я слід також вважати ерекцію, любрикацію, еякуляцію та оргазм, характер і протікання яких зумовлені анатомо-фізіологічними, психологічними, соціально-психологічними факторами.
Ерекція - збільшення об'єму статевого члена чоловіка з посиленням його пружності, що створює можливість для здійснення статевого акту. Найчастіше напруження статевого члена виникає під впливом еротичних подразників. Її відсутність свідчить про дисфункції.
Любрикація - зволоження статевих шляхів жінки під впливом еротичної стимуляції. Фізіологічно вказує на готовність жінки до статевого контакту.
Еякуляція - виділення насіннєвої рідини при статевому контакті чи його замінниках (мастурбація, петтінг, полюції). Порушення еякуляції є сексуальним розладом.
Оргазм - ритмічне скорочення м'язів статевих органів, що виникає в момент відтоку від них кернів у кульмінаційний момент статевого акту. Це найвитонченіше фізичне задоволення, яке приводить кожний нерв у стан екстазу.
Розгляд сексуальності був би неповним без ґендерного аналізу її проявів. Тривале вивчення літературних джерел, експериментальна перевірка дали нам можливість виділити наступні особливості чоловічої і жіночої сексуальності.
- Дівчата швидше розвиваються еротично, емоційно, а юнаки - сексуально. Дівчина досягає статевої зрілості раніше, ніж хлопець, однак її потреба в статевому житті і здатність відчувати при цьому задоволення з'являється пізніше, рідко - спонтанно, як у чоловіка, після тривалого періоду інтимних стосунків. Дівчата раніше, ніж юнаки, починають ходити на побачення (13,9 - 14,2 рр.), цілуватись (14,5 - 15 рр.), вперше закохуватися (15,6 - 16,2 рр.). Але дівчата пізніше, ніж юнаки, доходять до конкретних сексуальних дій.
Якщо ж сексуальні дії і мають місце у дівчат, то їх частота та

 
 

Цікаве

Загрузка...