WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Сім’я – провідний інститут статевої соціалізації (пошукова робота) - Реферат

Сім’я – провідний інститут статевої соціалізації (пошукова робота) - Реферат

оточуючих, а тому цілком недопустима в присутності кого б то не було. Доцільно пояснити, що демонстрація свого тіла також образлива для інших людей і викликає несприйняття. При цьому не варто застосовувати строгих покарань, що надто підкреслюють важливість проступку, зберігати спокій.
Замість того, щоб втлумачувати підлітку, як погано бути онаністом (це тільки збільшує його тривогу), батьки повинні намагатися тактовно покращити його комунікативні якості, допомогти зайняти нормальне місце в товаристві однолітків, захопити цікавою справою, розумними книгами, залучити до участі в спорті, переглянути режим дня підлітка, допомогти йому оволодіти педагогічно прийнятними способами задоволення статевого потягу, в жодному випадку не придушуючи його прагнення до спілкування з однолітками іншої статі. Як показує наш досвід, ця позитивна педагогіка набагато ефективніша, ніж заборонна.
Зазвичай, діти ретельно приховують свої нахили, вважаючи їх ганебними. Відчуття забороненості іноді ще більше підсилює збудження і спонукає відчувати його знову і знову. Підсвідоме відчуття провини і своєї "ненормальності" розповсюджується не лише на сексуальні фантазії, але й на весь комплекс гендерних відчуттів, що може призвести в цьому віці до формування комплексів, психологічних травм, а можливо і психічних відхилень. І причиною цих травм є, зазвичай, не власне вроджена ґендерна дисфорія, а неадекватна реакція оточуючих на її прояви... Саме тому важливо, щоб батьки знали ознаки подібних відхилень, спостерігали за ними і діяли максимально обережно.
Російський професор Алла Баркан радить батькам модель поведінки з дитиною, що займається мастурбацією:
- знайти причину і ліквідувати її;
- не вдаватися до допитів та оглядів;
- не соромити, особливо в присутності сторонніх;
- у жодному випадку не сварити і не залякувати; тим більше не карати фізично;
- намагатися приділяти дитині максимум уваги;
- відрегулювати харчування дитини;
- одягати вільний одяг;
- у режимі дня зробити акцент на водних процедурах, прогулянках на свіжому повітрі;
- створити можливість спілкування з однолітками;
- любити і розуміти дітей;
- вимагати дотримання дітьми правил особистої гігієни;
- коли причина мастурбації невідома - звертатися до фахівця-уролога, гінеколога, андролога, психоневролога, психолога;
- проявити, в разі необхідності, готовність відповісти на будь-які питання підлітка;
- дати можливість дитині проявити себе, виразити свої відчуття і бажання, щоб мастурбація не стала звичним способом позбавлення від проблем і негативних емоцій, не тиснути авторитетом на дитину, не закривати їй рот;
- перед сном доцільно розповідати казку, читати книжку;
- постійно пам'ятати, що мастурбація - це лише один з етапів на шляху сексуального розвитку підлітка.
Підліткам доцільно підказати деякі способи боротьби з цією звичкою:
- після сну швидко вставати з ліжка. Ранкова ерекція, що часто спонукає до мастурбації, проходить відразу після спорожнення сечового міхура;
- вечірня пробіжка чи декілька фізичних вправ перед сном (до легкої втоми) допоможуть швидше заснути, щоб менше тривожили еротичні фантазії,
- фізична робота і спорт знімають статеве напруження;
- уникання перегляду еротичних фільмів і журналів, що шкодить боротьбі з онанізмом;
- треба більше дружити з однолітками протилежної статі і не соромитися чистих, щирих почуттів.
У шести-семирічному віці більшість дітей вже володіє інформацією про сексуальні відносини дорослих, але не завжди своїх батьків. "Інформаторами", як свідчать дослідження, виступають найчастіше старші діти, або більш обізнані однолітки. Причому знання передаються не просто голими фактами, а з домислами і в особистій інтерпретації. І ця інформація змушує дитину задуматися про інтимне життя батьків. Звісно, що чим закритішою була ця тема в сім'ї, чим бруднішим вважалось в сім'ї все, що пов'язано зі статевими органами, тим більший шок відчує дитина, взнавши, що її тато і мама займаються такими "брудними справами".
Сексуальні знання в цьому віці не мають еротичного забарвлення. Вони "осідають" у свідомості як неминучість, яку необхідно взяти до уваги і змиритися. Зовсім інша справа, коли дитина сама випадково стає свідком статевого акту батьків. Враження може виявитися дуже сильним. Малюк може сприйняти це не як любовний акт, а як боротьбу, бійку, в якій батьки "кусають, душать і гризуть одне одного". При цьому роль агресора відводиться батькові і дитина може кинутись на допомогу матері. А це вже стрес для всіх. У старшої дитини це може викликати переполох, почуття вини і сорому в очах батьків.
Тому батькам треба зробити все можливе, щоб таких ситуацій не виникало, але якщо цього не вдалось уникнути, батьки, не витрачаючи часу на з'ясування, чого і наскільки злякався малюк, повинні м'яко його заспокоїти, відвернути увагу, а не сварити, звинувачувати і виясняти, що саме він бачив. Дитину цілком влаштує пояснення, що це була гра. А головне, щоб надалі вона бачила лише теплі взаємини батьків. Але якщо дитина не звикла бачити ніжність і грайливість у стосунках батьків, тоді їх незрозумілі і лякаючи дії можуть стати причиною стійкого страху і тривалих невротичних реакцій. Основне в подібній ситуації - самим не метушитись, не "горіти" від сорому, похапцем намагаючись прикритися, а поводитисяневимушено, зробити висновок, що нічого особливого не сталося. І тоді цей інцидент не залишить непотрібних переживань у пам'яті дитини. Так само треба поводитися і тоді, коли це сталося в присутності старших дітей. Тут взагалі не треба будь-яких пояснень і якихось виправдань, намагань згладити свою "вину".
Психологи зазначають, що діти, які побачили батьків за "любовним" заняттям, страждають і психологічно, і морально. Ось чому дуже важливо, щоб діти не дозволяли собі ввійти в спальню батьків без стуку і попереднього дозволу. Отже батьки повинні навчити своїх дітей стукати в двері і просити дозволу ввійти в їх кімнату. Ця заборона є лише невід'ємною частиною етикету, про який сучасні батьки часто забувають.
Ще одне питання, яке більшість батьків залишають без уваги - це недопустимість класти дітей на ніч в одне ліжко чи, тим більше, під одну ковдру. Розділити ліжка дітей - важливий обов'язок батьків.
Дуже важливо привчити дітей змалку проявляти скромність, опускаючи погляд, бо іноді дитина дивиться на представника протилежної статі з неприхованим бажанням. Не варто відгороджувати дитину від потоку інформації на сексуальну тему. Важливо подолати батьківське упередження, що "дитині це знати рано" і спробувати встановити з нею довірливий контакт і говорити на сексуальні теми вільно. Тоді дитина без страху буде розповідати батькам те, що почула від однолітків. Не варто прикривати долонями допитливі очі малюка і не наказувати йому вийти з кімнати під час еротичної сцени у фільмі. Найчастіше це викликає зворотній ефект. Можна, цього не бажаючи, настільки розпалити допитливість дитини, що вона зацікавиться подібною інформацією, і , головне, буде тлумачити її по-своєму. Як говорив один хлопчик: "Мене цікавить тільки те, що забороняють дорослі". Щоб цього не трапилось, необхідно не лише давати своїй

 
 

Цікаве

Загрузка...