WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Психологічний базис ґендерної педагогіки - Реферат

Психологічний базис ґендерної педагогіки - Реферат

дівчата до серця значно ближче, ніж хлопці. Ставлення юнака до дівчини значною мірою визначається бажанням здивувати, викликати захоплення. Дівчина в цьому плані міцно стоїть на землі, їй і в голову не прийде дивувати уяву юнака тим, чого в її житті ніколи не було і не може бути.
Слух юнака різко загострюється, коли йому кажуть, який він розумний і талановитий, і знижується до нуля, коли звертають увагу на його недоліки. Звідси висновок - критикуватичоловіка безперспективно, оскільки критичних зауважень на свою адресу він не чує. З метою профілактики душевного і фізичного здоров'я необхідно говорити чоловікові як мінімум тричі на день (зранку, в обід і ввечері), що він найрозумніший, найталановитіший і досягне всього, чого захоче. Регулярно слухаючи ці фрази, у чоловіка розвивається рефлекс залежності від жінки, яка регулярно говорить йому це.
Чоловік, юнак завжди прагне, щоб оточуючі захоплювались його спритністю, силою, мужністю; жінці необхідно, щоб у ній цінували красу. Хлопчики ніколи не одягнуть нічого незручного для краси. А дівчата ніколи не одягнуть нічого некрасивого заради зручності. Намагаючись виділитися, жінка передовсім одягається красиво для представниць своєї статі. Вона наче бере участь в неоголошеному конкурсі. Суперництво за чоловіка накладає на жінку суттєвий відбиток, стає причиною того, що жінки намагаються виглядати молодшими, приховувати свій вік, вади в своїй зовнішності. Не випадково, М. Ю. Лермонтов писав: "Чого тільки жінка не зробить, аби засмутити суперницю". У другу чергу жінка одягається для чоловіків і вже в третю - для конкретного чоловіка. У чоловіка все по-іншому. Він, передовсім, одягаючись красиво, має на увазі кохану жінку, або ж ту, увагу якої хоче привернути, в другу чергу - всіх жінок і ніколи не робить це для інших чоловіків. Таким чином, якщо чоловік прагне сподобатися конкретній жінці і переслідує при цьому конкретну мету, то жінка відчуває потребу подобатися взагалі.
Для юнака залежність є показником слабкості. Добровільне прагнення до подолання перешкод демонструє впевненість і відвагу. Юнаки пояснюють свої успіхи особистими здібностями, а невдачі - впливом якихось обставин, що не піддаються контролю. Дівчата ж діють навпаки. Успіх вони пояснюють щасливим збігом обставин, а провал - дефіцитом здібностей. Коли юнак після ґрунтовного обмірковування приймає якесь рішення, тоді він скаже: "Я переконаний". А дівчина, навпаки, більш схильна до інтуїції й швидше скаже: "Мені здається, що...". До речі, жіноча інтуїція, як зазначають дослідники, наділена більшою точністю, ніж чоловіча впевненість.
У складній ситуації, прагнучи знайти правильне рішення і вибрати належний спосіб дій, чоловіки, на відміну від жінок, намагаються обходитися без чужих порад. Для чоловіків звертання за порадою рівносильне підпорядкуванню. Жінки, навпаки, із задоволенням користуються першою-ліпшою нагодою для того, щоб поспілкуватися з іншою людиною і не бояться просити допомоги.
Чоловіки швидше ризикнуть допустити якийсь промах, ніж визнати своє незнання чи невміння. Вони вже в дитинстві опановують уміння прикидатися компетентними. На відміну від хлопців, які вчаться виглядати сильними, навіть якщо "душа в п'ятах", дівчата опановують мистецтво здаватися слабкими, навіть якщо вони сповнені сил. Для того, щоб мати привабливий вигляд, дівчата намагаються приховувати свою компетентність. Ставши дорослими, жінки звикають демонструвати невпевненість у своїх силах і знаннях, грати роль пасивної, залежної, слабкої істоти. Вони часто бояться взяти на себе відповідальність, якщо вони не отримали офіційного дозволу чи схвалення.
В основі позиції тих, хто не сприймає тезу про те, що біологічна природа визначає поведінку людей різної статі, часто лежать найкращі побажання, бажання протистояти дискримінації за ознакою статі. Але вони, зазвичай, плутають два поняття - рівність та однаковість, що належать до різних категорій.
Чоловікам і жінкам мають бути надані рівні права у повній реалізації свого потенціалу, але, без сумніву, вони мають різні вроджені здібності. Для нормальної сім'ї законом має стати правило: "Ми інші один для одного і тим постійно цікаві й привабливі". В цій відмінності є і своя гармонія - можливість доповнювати достоїнства один одного і нівелювати недоліки.
Знання подібних проявів психіки і психологічних феноменів допомагає подружжю значно краще, тонше і глибше взаємодіяти між собою, підвищувати культуру сімейного спілкування.
Література:
1. Зайцев А. Г., Зайцев Г. К. Педагогика счастья (Валеология семьи). - СПб: Союз, 2002. - 320 с.
2. Хубер Д. Теория гендерной стратификации // Антология гендерной теории. - Минск: Пропилен, 2000.
3. Коменский Я. А. Великая дидактика // Коменский Я. А. Локк Д., Руссо Ж. Ж., Песталоцци И. Г. Педагогическое наследие. - М.: Педагогика, 1987. - 450 с.
4. Гельвецій К. А. Про людину, її розумові здібності та її виховання // Хрестоматия по истории зарубежной педагогики. - М., 1971. - 420 с.
5. Руссо Ж. Ж. Эмиль, или О воспитании // Коменский Я.А., Локк Д., Руссо Ж. Ж., Песталоцци И. Г. Педагогическое наследие. - М.: Педагогика, 1987. - 450 с.
6. Педагогические идеи Роберта Оуэна. - М., 1940. - 260 с.
7. Даденков М. Ф. Історія педагогіки. - К., 1947. - С. 129.
8. Кравець В. П. Історія української школи і педагогіки. - Тернопіль: Тернопіль, 1994. - 358 с.
9. Филиппова Г. Г. Психология материнства. - М.: Изд-во Института Психотерапии, 2002. - 240 с.
10. Ушинський К. Д. Про народність в громадському вихованні // Вибрані пед. твори. в 2-х томах. - Т. 1. - К.: Рад. Школа, 1983. - С. 43-103.
11. Ушинський К. Д. Проект учительської семінарії // Вибрані пед. твори. в 2-х томах. - Т. 1. - К.: Рад. Школа, 1983. - С. 31-55.
12. Русова С. Ф. Нова школа // Вибрані пед. твори. - К.: Освіта, 1996. - С. 207-218.
13. Русова С. Ф. Націоналізація школи // Вибрані пед. твори. - К.: Освіта, 1996. - С.293-297.
14. Ващенко Г. Г. Виховний ідеал. - Полтава, 1994. - 191 с.
15. Блонский П. П. Очерки детской сексуальности // Избр. пед. и псих. Про-изведения. - Т. 1. - М.: Педагогіка, 1979. - С. 202-277.
16. Макаренко А. С. Педагогические сочинения в восьми томах. - М.: Педа-гогіка, 1985.
17. Кон И. С. Сексуальная культура в России: клубничка на березке. - М., 1997. - 300 с.
18. Колбановский В. Н. О половом воспитании подрастающего поколения // Советская педагогика. - 1964. - № 3. - С. 27-32.
19. Сухомлинський В. О. Вибрані твори в п'яти томах. - К.: Рад. Школа, 1976-1978.
20. Бовуар С. Второй пол. - СПб: Питер, 1997. - 218 с.
21. Кравець В. П. Теорія і практика дошлюбної підготовки молоді. - К.: Ки-ївська правда, 2000. - 688 с.
22. Мани Дж., Такер П. Ориентация // Сексология (хрестоматия). - СПб: Питер, 2001. - 512 с.
23. Вейнингер О. Пол и характер. - М.: Латард, 1997. - 358 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...