WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Підготовка до подружнього життя – важливий напрям ґендерної соціалізації - Реферат

Підготовка до подружнього життя – важливий напрям ґендерної соціалізації - Реферат

Гармонія цих взаємин створюється зусиллями двох. Попри всі розбіжності в біології і психології чоловіків і жінок, їх все рівно притягує один до одного. Бо ніщо так не зближує, як те, що найбільше розмежовує - стать. А для забезпечення максимальної безпеки від цього притягання і чоловікам, і жінкам необхідно враховувати у своїх взаєминах особливості психології протилежної статі. Чоловік не повинен вважати, що жінка обов'язково мислить, відчуває, діє так само, як він, а жінка не повинна вимагати від чоловіка притаманних їй стандартів поведінки і виразу почуттів.
Мудра подружня пара має якомога раніше пізнати особливості один одного і знайти способи, щоб змусити відмінності працювати на користь сім'ї, а не проти неї. Бернард Шоу сказав: "Ідеальний чоловік - це чоловік, який вважає, що в нього ідеальна дружина". Можна перерахувати безліч якостей, які вважаються кращими чоловічими достоїнствами. Але серед усіх найкращих якостей чоловіка дружина обов'язково перше місце відведе його ставленню до неї. "Чоловік - це людина, яка допомагає жінці в труднощах, яких би вона не знала, коли б не вийшла за нього заміж" (Роуленд).
Вивчаючи проблеми сім'ї, ми підійшли до моделі ідеального чоловіка, з якою молоді варто познайомитись. Перш за все, чоловік має добиватися успіху в житті. Жінкам превалює захопленість справою, не обов'язково професійною. Важливо не що, а як робить чоловік. Він має бути оптимістом. Чоловік повинен вміти приймати рішення, брати на себе відповідальність, має бути хорошим господарем, повинен мати нормальний зовнішній вигляд: акуратний, модний, щовечора поголений; має бути галантним джентльменом, робити компліменти, красиво виражати увагу до дружини: хвалити її плаття і зачіску; частіше вести бесіди з нею, виводити її "в люди", на вечорах перший танець (та й більшість) танцювати з нею; турбуватись про спільний відпочинок; в присутності дружини не обговорювати достоїнств інших жінок, не оглядатись на зустрічних красунь; вгадувати бажання жінки; задовольняти в міру можливостей її матеріальні потреби; не критикувати жінку за поспішність висновків; не треба шукати в жінці материнської опіки для себе; не давати жінці нудьгувати; ніколи не порівнювати її з іншими, якщо це не на її користь; не ревнувати жінку надмірно; філософськи ставитись до капризів жінки, адже каприз - природна її властивість.
Молодий чоловік, юнак, вступаючи до шлюбу, повинне знати, що щасливе подружнє життя полягає не лише в тому, щоб знайти потрібну жінку, але й в тому, щоб бути їй потрібним чоловіком. На жаль, далеко не всі чоловіки розуміють це.
Модель ідеальної дружини, на нашу думку, мусить мати такі параметри. Жінка перш за все має бути Жінкою. Стежити за собою, бути доглянутою можна, хоча й нелегко, тому що необхідна не французька косметика, а самодисципліна. Більшість помилок у догляді за собою - це наслідок нехтування й лінощів, а не так звані об'єктивні труднощі. Як би не поважав чоловік дружину, як би не дорожив її дружбою, його статевий потяг пов'язаний не з її розумовими чи господарськими якостями. Чоловік не може відчувати фізичний потяг до дружини від того, що вона прекрасна господиня, добра людина, вірний друг. За це її можна любити взагалі. Але фізичний потяг визначається зовнішніми даними, фактор привабливості відіграє важливе значення в гармонізації шлюбу.
Для свого чоловіка дружина повинна бути щоденно іншою жінкою - це не так вже й важко. Зробити це можна, змінюючи елементи одягу, зачіску, прикраси чи свій образ загалом. Варто запам'ятати й те, що усміхнене жіноче обличчя завжди подобається чоловікам більше, ніж серйозне, а тим більше похмуре. Одна з помилок жінки полягає в тому, що вона замість того, щоб намагатись в основному подобатись чоловікові, а не оточуючим, робить зовсім протилежне: з дому виходить "при повному параді", а прийшовши додому, забуває про свою зовнішність. Тому рекомендують носити жінкам той одяг, який подобається чоловікові.
Жінкам необхідно навчитися поєднувати дві, здавалося б, несумісні речі: а) чоловік повинен бути переконаним, що жінка є вірною йому; б) майже так само він повинен бути переконаним, що у нього є суперник. Чоловіки виходять з правила: якщо ти подобаєшся лише мені, то мені ти теж не подобаєшся, тобто, в душі чоловіка постійно має відбуватися боротьба між: "їй ніхто, крім мене не потрібний" і "здається, у неї хтось є".
Знаючи психологічні особливості чоловіка, жінка повинна: частіше готувати його улюблені страви (нагодований чоловік рідко сердиться); не просто подавати їжу (прислуговувати може й необов'язково), а вечеряти разом з ним (спільна вечеря - чудовий сімейний ритуал). "Підкуплений" смачною вечерею, чоловік схильний до таких вчинків, про які жінка часом і не мріє; утішати його неспокій, тривожність; не наводити порядок в шухлядах і кишенях, портфелі чоловіка; не заважати його службовим спра-вам, не піддавати сумніву його компетентність у предметі розмов; цікавитись його справами, роботою, захопленнями тощо. Якщо чоловік просувається по службі не так швидко, як хотілося б, не варто йому про це говорити - можна погіршити стосунки; робитись інколи безпомічною в господарських дрібничках. Чоловікам приємно відчувати, що вони - опора в сім'ї; ніколи не пиляти чоловіка, що мало заробляє, ніколи не протиставляти йому сусіда, якому більше сприяє удача в справах і вирішенні фінансових питань; не називати чоловіка по прізвищу; на людях не називати інтимними прізвиськами ("мій котик", "моя ластівочка"), особливо не робити цього в присутності інших жінок; не запрошувати гостей, яких він не любить і не приймати запрошення, які йому будуть неприємними; бути частіше тією, що спокушує, а не тією, кого спокушують; захоплюватись ним, як сексуальним партнером; спонукати чоловіка до прийняття рішень; підтримувати кожну його ініціативу; заохочувати навіть у разі невдач і захоплюватись за найменших успіхів.
Жінкам треба усвідомити кілька речей, щоб уникати непорозумінь і ускладнень. Наприклад, вони повинні знати, що чоловік біологічно не може не зглядуватись на певні жіночі форми і згини, і цей факт їм нічим не загрожує. По-друге, вони мають пам'ятати, що молоді чоловіки не знають, як проявляти свою увагу і кохання, як залицятися.
По-третє, чоловіка може дуже вразити висока думка дружини про інших чоловіків. З будь-якого порівняння чоловік робить висновок, що вона поважає когось більше, ніж його. Чоловіки особливо вразливі, коли мова йде про їхню роботу, друзів, соціальний статус, інтеліґентність.
По-четверте, ніколи не варто "наводити марафет" в присутності чоловіка, лягати в ліжко з обличчям, змащеним кремом, щоб на другий день сподобатися іншим, а не чоловікові.
По-п'яте, жінки мають знати, що чоловіки хочуть, щоб ними захоплювалися, хочуть відчувати свою значущість, хочуть бути визнаними. У чоловіків домінуючим є законповаги: їх приваблюють люди, які захоплюються ними, і відштовхують, які зневажають, принижують їх.
У своїй подружній практиці дружина має враховувати наявність у

 
 

Цікаве

Загрузка...