WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Підготовка до подружнього життя – важливий напрям ґендерної соціалізації - Реферат

Підготовка до подружнього життя – важливий напрям ґендерної соціалізації - Реферат

заспокійливо доторкнутися. А дружина, наприклад, візуал, і доки він не подивиться їй у вічі, вона буде вважати, що її проіґнорували чи обманули.
Успішність сімейної інтеграції немислима без розумної адаптації, тобто пристосування подружжя один до одного і до тих обставин, в яких перебуває сім'я. Первинна адаптація чоловіка і дружини неможлива без постійної спрямованості на іншого партнера, уваги до нього, розуміння його, а також врахування інтересів, смаків і бажань.
Важливу роль у формуванні стабільних стосунків і сім'ї відіграє готовність до зміни ролей, здатність швидко адаптуватися до нової ролі партнера і вірно вгадувати ритм його змін. На практиці це виглядає так: якщо одному захотілося грати роль безпорадної дитини, інший має перевтілитися в захисника і покровителя. Якщо один переживає період пасивності, інший має залишатися активним, але відразу надати партнерові можливість проявити активність, якщо той того захоче. В. Сатир у книзі "Як будувати себе і свою сім'ю" вважає, що для організації нормальних стосунків у сім'ї кожний її член: повинен мати свій життєвий простір; має пам'ятати про необхідність поважливого ставлення до іншого; впливає на інших і сам піддається впливом інших; може опинитися в центрі впливу з боку інших членів; виконує декілька ролей у сім'ї (дружина, матір, бабуся, теща тощо).
Американський соціолог К. Килпатрик запропонував наступну класифікацію подружній ролей: традиційні, товариські і ролі партнерів. В адаптації до сімейного життя основне полягає в тому, щоб подружжя вибрали один і той самий тип ролі. Друге - щоб кожний з компонентів поведінки відповідав зробленому вибору. Наприклад, традиційні ролі передбачають з боку дружини народження й виховання дітей, створення домашнього вогнища, обслуговування сім'ї, підпорядкування власних інтересів інтересам чоловіка, пристосування до залежності і терпимості, до будь-яких обмежень з боку чоловіка. Від чоловіка для збереження гармонії сімейних стосунків у цьому випадку необхідні: економічне забезпечення і захист сім'ї, підтримання сімейної влади і контролю, прийняття основних рішень, емоційна підтримка дружини, матеріальне забезпечення її у разі розлучення тощо.
Товариські ролі вимагають від дружини збереження зовнішньої привабливості, забезпечення моральної підтримки і сексуального задоволення, підтримання корисних для чоловіка соціальних контактів, живого і цікавого духовного спілкування з чоловіком і гостями, а також забезпечення різноманітності життя й усунення нудьги. Від чоловіка вимагається захоплення дружиною і лицарське ставлення до неї, романтичне кохання й ніжність, забезпечення коштів для нарядів, розваг, соціальних контактів, дозвілля і, зрозуміло, проведення вільного часу з дружиною.
Ролі партнерів вимагають і від дружини і від чоловіка економічного вкладу в сім'ю відповідно з можливостями кожного, спільної відповідальності за дітей, участі в домашній праці і розподілі правової відповідальності. Окрім цього спільного, від чоловіка вимагається ще й прийняття рівного статусу дружини і згода з її рівною участю в прийнятті будь-яких рішень, а від дружини - готовність до відмови від лицарства з боку чоловіка, до рівної відповідальності за підтримання статусу сім'ї.
Жінки реалістичніше дивляться на подружнє життя, розуміючи, що воно складається з багатьох обов'язків. Чоловіки ж більш настроєні на деяку "святковість" у шлюбі. Для неї шлюб - це насамперед надійний, забезпечений дім і все, що з цим пов'язано: матеріальний добробут, захист, романтична прив'язаність і можливість стати матір'ю. Чоловік чекає, що шлюб забезпечить йому сексуальне задоволення, піклування про нього, підтримку сім'ї і матір, яка виростить його дітей. Жінка найчастіше органічно і легко приймає нові обов'язки - дружини, матері, хазяйки. Чоловік, особливо юний, відчуває в цей період переважно здивування. Він ще продовжує пошук сенсу життя. Для чоловіка важливим є питання про поведінку дружини до шлюбу, а для жінки питання про це може і є важливим, але не першочерговим.
Зазвичай, для жінок проблеми сім'ї важливіші від проблем роботи, а для чоловіків - навпаки. У різні періоди сімейної історії подружжя віддає перевагу тій або іншій течії. Наприклад, у перший період подружнього життя жінка більше уваги приділяє дітям, а чоловік - кар'єрі. У чоловіків у перші роки шлюбу взагалі помітна тенденція до домінування подружніх ролей над батьківськими, у той час як жінка більше цінує батьківську роль, віддаючи перевагу подружнім ролям лише до народження дитини і після того, як діти виростуть. Чоловіки чутливіші до матеріально-побутового дискомфорту.
Чоловікам після робочого дня часто хочеться побути на самоті, тоді як жінки саме в цей період часу схильні до близькості і спілкування. Нерозуміння цієї відмінності завело багато подружніх пар у тупий кут. Психолог Джон Грей у своїй книзі "Чоловіки від Марсу, жінки від Венери" пропонує подружнім партнерам враховувати цю внутрішню відмінність і йти назустріч своєму партнерові. Тоді потреби обох можуть бути задоволені. Наприклад, дружина може залишити чоловіка в спокої, давши йому можливість відпочити, переодягнутися, переглянути пресу. А пізніше чоловік може приділити не менше часу своїй дружині.
Чоловіки, вважаючи себе власниками, ревнивіші, ніж жінки. Не можна не погодитись з Франсуа де Ларошфуко, що в ревнощах більше самолюбства, ніж кохання. І все-таки чоловік, як правило, ревнує, коли кохає. Жінка може ревнувати і не кохаючи. Чоловіки більш за все ревнують, коли їх партнерка займається сексом з ким-небудь. Жінки відчувають найбільші ревнощі, коли їх партнер емоційно прив'язується до іншої. Психологи вважають, що ці гендерні відмінності відображають природну стурбованість чоловіків з приводу достовірності їх батьківства і природну потребу жінок у турботі з боку їх партнера. Якщо у чоловіка-ревнивця агресія частіше спрямовується проти дружини, що підозрюється в зраді, то у жінок - на суперницю.
Жінки частіше дотримуються консервативних норм і взірців у галузі подружнього життя. У випадку позаподружніх зв'язків чоловіки частіше проявляють нерішучість, схильні до сумнівів і продовження конфліктної ситуації, що склалася. Жінки швидше приймають рішення, визначаючи свою позицію в любовному трикутнику. Більшість невірних чоловіків вважають свій шлюб щасливим, в той час як більшість невірних жінок вважають його нещасливим. У одружених чоловіків позашлюбні зв'язки, як правило, численні, але не тривалі; в основному це короткотривалі випадкові зустрічі - тільки для сексу. До своєї першої зради жінки йдуть довше, ніж чоловіки. Для невірних чоловіків секс і кохання, як правило, речі різні. Жінки ж традиційно не розділяють здатність чоловіків відділяти одне від іншого. Вони, як правило, не в силах відокремити почуття від сексу.
Відмінності між чоловіком і жінкоюдосить суттєві і різноманітні. Їх не можна ігнорувати, їх треба враховувати. Ці відмінності дають можливість доповнити достоїнства один одного і нівелювати недоліки.

 
 

Цікаве

Загрузка...