WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Особливості формування сексуальної культури молоді - Реферат

Особливості формування сексуальної культури молоді - Реферат

побаченим. Окремі пари заради загострення чуттєвості, посилення збудження і "гострих відчуттів" спеціально займаються сексом в місцях, де є можливість бути "застуканими на місці" - сама по собі незвичність обстановки і елемент ризику розбурхують кров, посилюють сексуальне збудження і загострюють оргазм. Сильний еротизуючий вплив чинить інтимна близькість на лоні природи. Почуття єдності з природою часто збуджує в партнерів невідомі їм самим сили, емоції (романтичний характер пригоди й еротичність).
У формуванні сексуальної культури дуже важливою є установка на гармонію і партнерство. Під сексуальною гармонією подружньої пари розуміють взаємну сексуально-поведінкову адаптацію, яка характеризується рівнем сексуального потягу і сексуальною активністю, що відповідають статевій конституції і темпераменту обох партнерів, відповідністю мотивації сексуальної поведінки і мотивів статевого акту кожного з них, що приводить до оптимальної сумації еротичних відчуттів, оргазму і повного психосексуального задоволення. Повна подружня гармонія включає: способи синхронізації сексуальних рухів під час статевих стосунків; зміну швидкості настання оргазму один в одного, для того, щоб закінчити акт одночасно; використання прийомів, що дають змогу приводити різні рівні бажань до однакової інтенсивності.
У разі відсутності сексуального партнерства формується сексуальна дисгармонія, яка виражається в зниженні потреби в статевій близькості і бажанні вступати у сексуальні контакти з подружнім партнером. Молоді люди, що вступають до шлюбу, повинні в загальних рисах знати основні причини сексуальної дисгармонії і шляхи її подолання. На нашу думку, це: втрата почуттів; втрата здоров'я; подружня втома; використання сексу "не за призначенням"; перехід за межу діапазону сприйнятливості одного з партнерів; спо­живацький, функціональний підхід до інтимного життя; відсутність відповідних умов для інтимного спілкування; поспішність; монотонність, нудьга, рутина, стереотипність; надмірна соромливість, закомплексованість одного з партнерів; неосвіченість з питань психогігієни шлюбу, нерозуміння особливостей сексуальності, погане володіння азами сексуальної культури, невміння збудити партнера і т. п; невідповідність сексуальної мотивації партнерів; лінощі в подружньому ліжку одного або обох партнерів; страх завагітніти; недостатнє дотримання гігієнічних вимог; втрата бажання. Серйозними перешкодами в реалізації сексуальних потреб є:
а) сексуальні комплекси: мастурбаційний комплекс; комплекс уявної імпотенції; комплекс "сексуальної неповноцінності", статеві дисфункції тощо;
б) партнерські сексуальні проблеми: диспропорційність геніталій, патологічні ревнощі, синдром провокованої зради, фізичні неспівпадання, різні сексуальні апетити;
в) сексуальні фобії, серед детермінантів яких можна виділити: агресивну поведінку партнера, девіантну поведінку, впливи соціуму, страх імпотенції, страх дефлорації, гомофобія тощо.
Сексуальна культура передбачає розуміння причин сексуальної загальмованості, яка призводить до сексуальної дисгармонії. До них варто віднести:
1) суворе виховання в дитинстві;
2) пережите в минулому зґвалтування;
3) невдача першого сексуального досвіду (груба поведінка партнера, болісна дефлорація, страх, пережитий при цьому);
4) ставлення до сексу як до гріха, чогось ганебного;
5) побоювання власної непривабливості і перенесення своєї уявної неповноцінності в реальну сферу сексуальної поведінки;
6) відсутність сексуальної впевненості в собі, нерішучість, надмірна соромливість;
7) сексуальна непривабливість партнера;
8) сексуальна нудьга; одноманітність, рутина;
9) статевий егоїзм партнера;
10) деякі вроджені дефекти і захворювання жіночої статевої сфери;
11) больові сексуальні розлади (вагінізм, диспареунія) і дисфункції;
Розглядаючи проблеми формування культури інтимного спілкування, ми спробували зорієнтувати старшокласників в ознаках, за якими можна робити висновок про сексуальне благополуччя. Їх виділення має сприяти розумінню багатьох проблем майбутнього щасливого шлюбу: рівень співпадання бажань близькості у партнерів; взаємне ініціювання статевих стосунків; частота відмов у близькості; характер реакції на відмову партнера (образа, розчарування, розуміння тощо); ставлення до елементів новизни, сексуальних експериментів, прагнення до різноманітності; ніжність, ласкавість у сексі; широта діапазону прийнятності у кожного партнера; досягнення кульмінації в статевому спілкуванні обома партнерами; частота зривів у сексі; наявність чи відсутність взаємозвинувачень у сексуальній неспроможності, конфліктів у сексуальному спілкуванні; відсутність хвилювань з приводу сексу.
Література:
1. Зайцев А. Г., Зайцев Г. К. Педагогика счастья (Валеология семьи). - СПб: Союз, 2002. - 320 с.
2. Хубер Д. Теория гендерной стратификации // Антология гендерной теории. - Минск: Пропилен, 2000.
3. Коменский Я. А. Великая дидактика // Коменский Я. А. Локк Д., Руссо Ж. Ж., Песталоцци И. Г. Педагогическое наследие. - М.: Педагогика, 1987. - 450 с.
4. Гельвецій К. А. Про людину, її розумові здібності та її виховання // Хрестоматия по истории зарубежной педагогики. - М., 1971. - 420 с.
5. Руссо Ж. Ж. Эмиль, или О воспитании // Коменский Я.А., Локк Д., Руссо Ж. Ж., Песталоцци И. Г. Педагогическое наследие. - М.: Педагогика, 1987. - 450 с.
6. Педагогические идеи Роберта Оуэна. - М., 1940. - 260 с.
7. Даденков М. Ф. Історія педагогіки. - К., 1947. - С. 129.
8. Кравець В. П. Історія української школи і педагогіки. - Тернопіль: Тернопіль, 1994. - 358 с.
9. Филиппова Г. Г. Психология материнства. - М.: Изд-во Института Психотерапии, 2002. - 240 с.
10. Ушинський К. Д. Про народність в громадському вихованні // Вибрані пед. твори. в 2-х томах. - Т. 1. - К.: Рад. Школа, 1983. - С. 43-103.
11. Ушинський К. Д. Проект учительської семінарії // Вибрані пед. твори. в 2-х томах. - Т. 1. - К.: Рад. Школа, 1983. - С. 31-55.
12. Русова С. Ф. Нова школа // Вибрані пед. твори. - К.: Освіта, 1996. - С. 207-218.
13. Русова С. Ф.Націоналізація школи // Вибрані пед. твори. - К.: Освіта, 1996. - С.293-297.
14. Ващенко Г. Г. Виховний ідеал. - Полтава, 1994. - 191 с.
15. Блонский П. П. Очерки детской сексуальности // Избр. пед. и псих. Про-изведения. - Т. 1. - М.: Педагогіка, 1979. - С. 202-277.
16. Макаренко А. С. Педагогические сочинения в восьми томах. - М.: Педа-гогіка, 1985.
17. Кон И. С. Сексуальная культура в России: клубничка на березке. - М., 1997. - 300 с.
18. Колбановский В. Н. О половом воспитании подрастающего поколения // Советская педагогика. - 1964. - № 3. - С. 27-32.
19. Сухомлинський В. О. Вибрані твори в п'яти томах. - К.: Рад. Школа, 1976-1978.
20. Бовуар С. Второй пол. - СПб: Питер, 1997. - 218 с.
21. Кравець В. П. Теорія і практика дошлюбної підготовки молоді. - К.: Ки-ївська правда, 2000. - 688 с.
22. Мани Дж., Такер П. Ориентация // Сексология (хрестоматия). - СПб: Питер, 2001. - 512 с.
23. Вейнингер О. Пол и характер. - М.: Латард, 1997. - 358 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...