WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Особливості формування сексуальної культури молоді - Реферат

Особливості формування сексуальної культури молоді - Реферат

чи соромиться їх, в якій мірі йому вдається їх реалізувати тощо.
Хоч поняття сценарію теоретично розроблено недостатньо, воно має велику евристичну цінність для вивчення когнітивних аспектів сексуальної поведінки і мотивації, включаючи еротичну уяву.
Сексуальна культура - це сума багатьох складових. Важливим її елементом є емоційне багатство особистості. Людина високої культури вміє надавати своєму почуттю різні відтінки, нюанси, вона здатна до переживання насолод, вдячності, здатна знаходити високі засоби для виразу кохання. Суттєвим дисгармонійним фактором у міжособистісних і сексуальних стосунках подружжя служить відсутність почуття кохання у одного з них чи обох. Виділяють п'ять моделей співвідношення кохання і сексуальності:
1. Платонічна модель - сповнене високими прагненнями, асексуальне, дееротизоване кохання, яке підноситься як вища мета людини.
2. Чуттєва модель - ототожнення кохання з бажанням, чуттєвістю, секс є його віссю.
3. Інтеґральна, психофізична модель, в якій кохання й секс нероздільні, утворюючи єдність.
4. Модель протиставлення кохання і сексу. Кохання і секс трактуються як невзаємопов'язані сфери, вважається, що секс може бути без кохання, без емоційної основи.
5. Модель сексу без кохання, в якій чоловіка і жінку об'єднує лише секс, між ними можлива лише певна симпатія, прив'язаність і не більше.
Усі ці моделі можна об'єднати у дві групи: перша - секс протиставляється коханню і друга - кохання і секс інтегровані у своїй єдності. У першому варіанті кохання завжди сексуальне. Тому в шкільних посібниках любов до дівчини названа у довгому переліку поряд з любов'ю до Батьківщини, до матері, до музики, до своєї справи і, взагалі, до життя. Але з протиставлення сексу і кохання логічно випливає можливість існування не лише кохання без сексу, але й сексу без кохання. І все ж таки більшості великих культур властива інтегральна, психофізична модель, але секс в ній не ототожнюється з коханням, а утворює єдність. Саме тому компонентом сексуальної культури ми вважаємо культивування почуття кохання в сексуальних стосунках і в шлюбі. Чоловік не повинен скупитися на слова кохання і знаки уваги, стримувати свої почуття. Треба радіти один одному щодня, коли зустрічаються, не починати свою зустріч з докорів, зауважень, навпаки, слід поділитись, як проведено день, які проблеми і невдачі, обмінятись посмішками, обіймами, поцілунками. Вечірні зустрічі подружжя в сім'ї, їх настрій, тон - це дуже важлива передумова до майбутньої сексуальної близькості.
Уміння завойовувати партнера - ще один важливий компонент сексуальної культури. В подружжя, яке кохає один одного, повинна існувати своя особлива мова, за допомогою якої можна "задекларувати" своє бажання; при цьому не має значення, хто заговорить цією мовою першим. Виразом бажання може бути: букет квітів, еротично підкреслена увага, ніжність по відношенню до партнера, кохаючий погляд, гігієнічні приготування до близькості. На жаль, більшість чоловіків, вступаючи у шлюб, не мають сформованої техніки зваблювання. Як засвідчили дані опитування 328 одружених молодих тернополян, знають про необхідність періоду підготовчих пестощів 52 % чоловіків, проводять їх систематично - 32 %, зрідка - 20 %, 15 % чоловіків відчули ускладнення, відповідаючи на запитання, чи отримує задоволення дружина, кожний сьомий чоловік цим практично не цікавився.
Тому-то треба навчатись техніці завоювання партнера. Всесвітньо відома "Кама Сутра" рекомендує: "Безпосередньому генітальному контактові мають передувати пестощі вчетверо довші від самого акту; саме спілкування має бути вчетверо довшим, ніж це треба для задоволення бажання; ласка має слідувати за актом і бути рівною часові самого спілкування".
Важливим аспектом сексуально вихованої людини є вміння грамотно провести прелюдію сексуального зближення. Для цього доцільно знати правила сексуального етикету:
- жінки люблять, коли їх люблять;
- не поспішати. Чоловік повинен перш за все дати задоволення жінці, а вже потім думати про себе;
- чоловіки повинні бути впевнені, що здатні на більше;
- підходити до зближення необхідно з оптимістичною установкою "Все буде добре!";
- не можна відправлятися до подружнього ложа в поганому настрої;
- не можна в стадії прелюдії мовчати.
Елементом сексуальної культури є "приручення статевих органів", вміння отримувати з них стільки чуттєвої насолоди, скільки потрібно, вміння регулювати свої почуття. Від свободи розпоряджатися своїм тілом до вміння насолоджуватися сексом з партнером і сприймати секс як одну з цінностей життя - тривалий шлях. Ні пропаганда "вільного кохання", ні крута еротика, ніяка секс-індустрія не можуть навчити молодих людей цьому. Для отримання задоволення в сексі недостатньо володіння власним тілом і готовності лягти в ліжко із симпатичною людиною. Потрібна вища культура почуттів, яка досягається через кохання і вимагає духовної праці, а отже спеціальної підготовки.
Молодь, котра готується до шлюбу, повинна зрозуміти, що вміння відчувати сексуальне задоволення не приходить просто так. Особливо це стосується жінок. Цьому "мистецтву" треба вчитись. Трохи роботи з власним тілом, трохи терпіння і поблажливості до самої себе - і почуття інтимної розрядки обов'язково прийде в стосунках з партнером. Справа в тому, що оргазм йде не від ерогенних зон і навіть не від копулятивного процесу, а від голови, точніше від уміння прислухатися до власних відчуттів і адекватно оцінити їх.
Багато чоловіків вважають, що головне у сексі - те, що вони роблять. Це велика помилка. Для більшості жінок секс пов'язаний з мовою і його важко уявити безсловесним. "Німа" фізична близькість - не більше як чоловіча фантазія. Для обох, але особливо для жінки, розмова може відігравати збуджуючу роль більше, ніж самі сексуальні дії. Дехто каже, і небезпідставно, що розмова - сама по собі є психологічною сексуальною дією. Характерною рисою сексуальної вербальної культури є вміння висловити те, що відчуваєш до коханої людини. Секс - це вид комунікації. Слова "Я - твій", "Ти - моя", "Я бажаю тебе", "Я кохаю тебе" і т. п. прикрашають інтимне спілкування. Для успішного сексу треба навчитися вербальній культурі. Починати треба поступово, використовуючи при цьому:
- метод "компліменти і дифірамби". Щоб подолати соромливість треба навчитись говорити прості приємні речі. Важко зіпсувати справу освідченням у тому, що подобається: дівчина загалом, окремі її фрагменти чи рухи зокрема;
- метод "констатації фактів". Принцип "що бачу, те співаю" - ще один легкий спосіб розговоритися: кажіть один одному, що бачиш, що почуваєш. Слухати про це під чассексу - чудовий стимул;
- метод "розбір польотів". Відпочинок після зближення - ще один момент для тренування любовного лексикону. Слова приходять легко і природно: "Це було чудово!..". Тут можна викласти свою заповітну сексуальну фантазію і запропонувати якийсь сексуальний експеримент, принаймні на вербальному рівні;
- метод "віддалений доступ", наприклад, вербальна еротика по телефону, коли відпадає проблема соромливості, з поступовим перенесенням таких розмов у подружнє ложе;
- метод

 
 

Цікаве

Загрузка...