WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Особливості формування сексуальної культури молоді - Реферат

Особливості формування сексуальної культури молоді - Реферат

благополуччя; ознайомлення з технікою безпечного сексу під час вагітності жінки; ознайомлення молоді зі статевими розладами, сексуальною дисгармонією та шляхами їх подолання.
Виходячи з цього, були сформульовані принципи гармонії інтимних стосунків, які не лише зроблять їх у майбутньому щасливими, але й вбережуть від необдуманих кроків у складний період набуття дошлюбного досвіду: взаєморозуміння; альтруїзм; постійне самоволодіння в прояві почуттів і бажань; партнерство; сприйняття сексу як складової частини кохання.
Одним з важливих кроків у формуванні сексуальної культури є ознайомлення молоді з правилами особистої гігієни та гігієни статі, особливостями гігієни сексуального спілкування. Гігієна тіла - невід'ємна частина здорового сексуального життя. Для примітивного статевого контакту може й досить утримувати в чистоті лише статеві органи, але для правильного сексу цього замало. Чистота тіла дає змогу максимально розширити діапазон інтимних ласк і сексуальних ігор. Без такої різноманітності і тілесної близькості неможливо досягнути сексуальної гармонії. Неприємне відчуття від спілкування з неохайним партнером може стати гальмом статевого життя з ним. Нечисті вуха чи неприємний запах від ніг можуть викликати навіть статеву огиду до партнера.
Інтимне життя ставить перед молодим подружжям нові завдання з подолання бридливості. Пристрасті кохання допомагають, наприклад, подолати гидливість до виділень статевих органів, але якщо вони будуть знати, що в них немає нічого гидливого, їм легше буде поводитись природно (чи це жіночий секрет, чи то чоловіча сперма). Особливу увагу слід приділяти чистоті статевих органів. Догляд за ними починається з миття рук перед користуванням туалетом, оскільки руки, торкаючись дверних ручок, грошей, після поїздок в громадському транспорті, потисків рук тощо ніколи не бувають достатньо чистими. І в жінок, і в чоловіків щоденне обмивання статевих органів повинне стати правилом. Тим більше, що це не вимагає багато часу, але дає змогу подружжю почувати себе вільніше, розкутіше і будь-які форми їх еротичних ласк і близькості не будуть видаватися неприємними чи неестетичними.
З посиленням необхідності носіння теплого трико та гігієнічних прокладок під час менструації, зазвичай, труднощів не виникає, особливо в наш "телевізійно-рекламний" час. Але особливий акцент все ж треба робити на тому, що переохолодження в ці дні ніг і нижньої частини живота може призвести до серйозних гінекологічних захворювань і зіпсувати майбутнє подружнє життя.
Для гармонійного сексу необхідною є відповідна сексуальна форма. Це, передовсім, відмінні фізичні дані плюс розвинута чуттєвість. Тільки підвищивши свою аеробну витривалість, здатність організму поглинати і використовувати кисень, необхідний для утворення енергії, і систематично зміцнюючи м'язи, можна досконало оволодіти сексуальною технікою. Хороша фізична підготовка покращує статеве життя, надає впевненості в управлінні власним тілом, допомагає позбавитися від стресових напружень, що гасять сексуальні бажання. Окрім всього, фізичні вправи підвищують лібідо. Жінки, що регулярно роблять фіззарядку, отримують більше задоволення в ліжку, у них менше проблем з менструальним циклом. Хороша фізична форма дає можливість жінці брати активнішу участь у статевому акті, використовувати свої тазові і вагінальні м'язи для підсилення власної реакції. А це приводить до швидкого оргазму, до мультиоргастичності.
Проявами сексуальної культури є: ставлення до кохання; сексуальна мораль, ставлення до сексуальної норми і сексуальних девіацій; ставлення до протилежної статі; психосексуальна орієнтація; рівень інформованості, знань в галузі сексу; сексуальна установка; статево-ролева поведінка; сексуальна мотивація; еротичні й естетичні установки; егоальтруїзм; поєднання бажання спокусити і бути звабленим; прояв кокетства, "грайливості" в розумних межах; уміння пролонгації як початку, так і самого статевого акту; самоконтроль під час зближення, "приручення" статевих органів; вміння розмовляти про інтимне; щирість і тактовність в обговоренні своїх відчуттів; партнерство; магічна галантність; сексуальне вільнодумство; працелюбство у ліжку; безпечність сексу.
Відповідно до цієї системи, нормальний секс обов'язково має бути гетеросексуальним, шлюбним, моногамним, репродуктивним і некомерційним. Він має бути парним, побудованим унаслідок тривалих стосунків, мати місце між представниками одного покоління і реалізовуватися вдома. Він не має включати порнографію, фетиші, сексуальні пристосування. Будь-який секс, де ці правила не дотримуються, є ненормальним.
Сексуальна поведінка різних людей може суттєво відрізнятися, але у кожної людини існує свій сексуальний "сценарій", який включає в себе тип партнера, еротичні фантазії та ігри, вимоги до місця, часу і ситуації зближення, обґрунтування потреби і можливості статевого акту, інші компоненти. Поняття сексуального сценарію, запроваджене в сексологію американськими соціологами Д. Геньоном і У. Саймоном, означає три різні явища:
1) сукупність соціальних норм, що регулюють сексуальну поведінку членів даного суспільства;
2) міжособистісні стосунки, в якому реалізуються ці культурні норми;
3) сукупність специфічних для даної особистості і нерозривно пов'язаних з її "Я" еротичних мотивів і бажань.
На думку І. Кона, компонентами сексуального сценарію є наступні: хто, що, з ким, де, коли, як і чому повинен, може чи не повинен і не може робити в сексуальному плані. Людина, зазвичай, має не один, а декілька сценаріїв. По-перше, це сексуальні фантазії, які людина ніколи не намагається, не може чи навіть не хоче реалізувати. По-друге, плани реальної поведінки, які людина більш чи менш послідовно здійснює. По-третє, проміжні орієнтири, що використовуються в процесі сексуальної взаємодії. По-четверте, це неначе сховище пам'яті, що організують минулий сексуальний досвід у більш чи менш послідовне ціле.
Сценарій формується автоматично на основі статевої конституції, особистого досвіду і допускає багатоваріантність в залежності від конкретної ситуації. Реалізація сексуального сценарію відбувається у взаємодії одного партнера з іншим. Сценарії партнерів не можуть співпадати повністю, і це вимагає постійної корекції власного сценарію, його узгодження зі сценарієм іншого.
Сексуальні сценарії можна вивчати і класифікувати за такими вимірами:
1) за їх складністю, тобто за кількістю і різноманітністю їх компонентів: яке коло мотивів, партнерів, місць і часу дії представлене у сценарії; чим відрізняється когнітивна програма від реального виконання; наскільки тісно пов'язані один з одним різні елементи сценарію тощо;
2) за їх ригідністю, жорсткістю і рутинізацією: наскільки велике розходження плану і реальності допускається сценарієм; наскільки жорстко й одноманітнозапрограмовані зміст і послідовність дій суб'єкта і як він поставиться до порушення прийнятого порядку;
3) за їх буденністю, конвенційністю: наскільки даний сценарій чи його компоненти відповідають прийнятим у суспільстві нормам поведінки;
4) за їх сприйнятністю для суб'єкта: чи задоволений він своїми еротичними фантазіями

 
 

Цікаве

Загрузка...