WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Особливості організації праці педагога-організатора. Планування та облік роботи у літніх оздоровчих таборах (ЛОТ) - Реферат

Особливості організації праці педагога-організатора. Планування та облік роботи у літніх оздоровчих таборах (ЛОТ) - Реферат

одержаний м'яч підбивають головою, доходячи до певного позначення; V-й - півострів "Казковий" - ваші дії, думки, побажання, вміння; VI-й - етап силових вправ: гиря, линва...; VII-й - смачний етап).
20.00 - вечеря. 20.30 - дискотека. 21.30 - підготовка до сну - вечірній туалет: зуби, полоскання горла, миття ніг. 22.00 - відбій.
5. План-щоденник як одна з форм особистого плану педагога-організатора; їх різновиди.
Особисті плани, за бажанням, можуть бути планами-щоденниками, де, крім плану роботи на день, можуть бути зроблені записи спостережень, аналіз роботи, успіхів і невдач. Використовуючи метод спостереження, педагог-організатор помічає всі етапи організації, проведення справи: від задуму (розподіл завдань, обов'язків, підготовка справи, початок, хід, завершення, аналіз) до практичного втілення, водночас фіксуючи позицію кожного учасника справи - вихователя, школярів інших загонів, працівників табору, що залучалися до проведення спільної справи. Результати спостереження можна подати в таблиці:
Етапи підготовки справи Позиція учнів Позиція педагога, вихователя, інших
Задум активно включилися в роботу А., К., М.;
не вмішуються В., З. симулюють активність, ініціативу тощо
Для педагога-організатора важливим є й методично правильно спостерігати і фіксувати прояви ставлення учнів один до одною. Засобом такої фіксації й слугує щоденник.
"Хороший вихователь повинен обов'язково вести щоденник своєї роботи, в якому записувати окремі спостереження за вихованцями, випадки, які характеризують ту чи іншу особу, бесіди з нею, рух вихованця вперед, аналізувати явища кризи або перелому, які бувають у всіх дітей в різному віці..." (А.С.Макаренко. Методика организации воспитательного процесса // Соч. в 8т. - Л., 1988. - Т.1. - С. 320-321). Це допомагає вчасно втрутитися на тому чи іншому етапі процесу підготовки чи проведення заходу, здійснити корекцію самої діяльності чи стосунків учасників заходу, або допомогти вихованцям усвідомити окремі норми чи реалізувати свої здібності з максимальною користю для колективу. Таким чином, педагогічний щоденник - це результат творчості і майстерності, це роздуми, творчий звіт. Він вчить не лише організовувати час, а й міркувати, аналізувати. Щоденник - це ще й робочий документ, у якому педагог-організатор планує свою організаторську і педагогічну діяльність, діяльність свого загону, розкриває суть зроблених справ, проводить аналіз кожного дня, робить висновки, накреслює перспективи.
Контроль за веденням щоденника педагогом-організатором здійснюють старший педагог-організатор і методист; вони ж надають педагогові-організаторові необхідну допомогу.
Фрагменти щоденника педагога-організатора Міжнародного Дитячого Центру "Артек"
Дата: Черговий по загону...
Година Діяльність педагога Аналіз дня
7.00 8.00 8.30
Підпис педагога...
Підпис лікаря...
Зауваження до ведення щоденника...
Щоденник - це своєрідна скринька майстерності, заглядати в яку необхідно кожного дня, щоб, працюючи, міркуючи, занотовуючи щось важливе, плекати завтрашню перемогу.
Щоденник педагога-організатора може складатися з таких розділів:
1. Список членів загону за формою: прізвище, ім'я, дата народження, клас, № школи, хобі, доручення в школі, відомості про сім'ю, домашня адреса.
2. Виховні завдання загону на зміну, де враховується специфіка зміни, її особливості, вік, індивідуальні особливості дітей.
3. План-мережа роботи на зміну.
4. План роботи загону за формою:
План роботи на день Діяльність педагога-організатора Аналіз, висновки
5. Психолого-педагогічна характеристика загону (необхідно відмітити ті зміни, що відбулися в загоні, як пройшла робота з набуття учнями навичок, умінь).
6. Звіт про роботу за зміну (дати оцінку діяльності за зміну відобразити, що особливо турбувало в житті загону, чи вдалося вирішити накреслені на зміну завдання. /Якщо так, то яким чином; якщо ні, то чому?/).
Детальніше зупинимося на 1-му розділі щоденника педагога організатора. Необхідно розписати по годинах конкретно детальний план роботи загону на день; намітити роботу творчих груп (об'єднань), роботу гуртків (якщо є), як іде підготовка до загальнотабірних чи загонових справ тощо.
В розділі "Діяльність педагога-організатора" планується вся діяльність педагога-організатора по годинах: що і як буде робитися сьогодні, над чим поміркувати, що проводити, з ким провести бесіду, куди піти, що перечитати, а також записуються більш деталізовані питання, справи, які вимагають термінового вирішення.
У розділі третьому - слід аналізувати накреслені завдання та ступінь їх виконання (чи співпадали результати і намічені цілі, чи відповідали форми і методи завданням). Тут же педагогові-організаторові необхідно визначити свої наступні кроки у роботі з загоном і дати оцінку своєї діяльності.
6. Оптимальні умови для забезпечення ефективності планування роботи педагога-організатора.
Важливим моментом у організації праці педагога-організатора є аналіз діяльності, який дозволяє найбільш оптимально визначити ефективність виконаної роботи.
Одним з видів такого аналізу є співбесіда з педагогом-організатором перед зміною та після її закінчення. Педагог-організатор повинен вміло проаналізувати хід виконання педагогічних завдань, детально діагностувати рівень зростання дитячого об'єднання, яким він керував, ріст своєї педагогічної майстерності.
Наступною формою аналізу є п'ятихвилинки, які поділяються на тематичні й оперативні. Тематичні п'ятихвилинки розглядають питання удосконалення методики роботи органів учнівського самоврядування, аналізують проведення і підготовку спільних творчих справ з точки зору вирішення виховних завдань, певних рекомендацій. Готуючись до п'ятихвилинки, педагог-організатор може скористатися записами в робочому плані, щоденником, провести аналіз роботи зі своїм загоном, органами самоврядування, творчими групами; матеріалами для звіту можуть бути також відвідування спільних творчих справ, вечірніх вогників тощо.
Важливою є й освіта педагога-організатора. Окрім названих форм, що суттєво впливають на ріст педагогічної майстерності працівника літнього табору, потрібно виділити:
- методичні заняття;
- самоосвіту;
- взаємовідвідування загонових і табірних заходів.
Всі вищеперераховані ланки і складають систему організації праці педагога-організатора.
7. Створення стабільних та тимчасових органів учнівського керівництва в умовах табірного літа.
У таборі поряд зі стабільним органами учнівського керівництва педагог-організатор повинен створювати тимчасові, яких до життя покликає конкретна справа. Їх структура, взаємозалежність, зв'язок із самодіяльними політичними організаціями залежать від складності, об'єкту, тривалості дії, напрямуроботи загону, табору на певний період. Тимчасові органи учнівського управління є домінуючими на період спільної творчої справи і таким чином допомагають визначити і встановити стосунки між дітьми в цей період.
Підпорядкованість одній конкретній меті робить виховну роботу результативною, цільною; а коли в

 
 

Цікаве

Загрузка...