WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Особливості організації праці педагога-організатора. Планування та облік роботи у літніх оздоровчих таборах (ЛОТ) - Реферат

Особливості організації праці педагога-організатора. Планування та облік роботи у літніх оздоровчих таборах (ЛОТ) - Реферат


Реферат на тему:
Особливості організації праці педагога-організатора. Планування та облік роботи у літніх оздоровчих таборах (ЛОТ)
План
1. Особливості роботи педагога-організатора в умовах табірного літа.
2. Вимоги, що висуваються до особистості педагога-організатора ЛОТ та його роботи.
3. Поняття про робочий план-мережу.
4. Особистий план роботи педагога-організатора.
5. План-щоденник як одна з форм особистого плану педагога-організатора; їх різновиди.
6. Оптимальні умови для забезпечення ефективності планування роботи педагога-організатора.
7. Створення стабільних та тимчасових органів учнівського керівництва в умовах табірного літа.
8. Форми залучення дітей до планування виховної роботи у таборі.
1. Особливості роботи педагога-організатора в умовах табірного літа.
Організація праці педагога-організатора - це оволодіння прогресивними засобами й прийомами праці, організація діяльності дитячого об'єднання.
Вона включає в себе:
- раціональне використання вільного часу, професійних і педагогічних якостей;
- знання особливостей дитячого об'єднання, урахування їх у роботі;
- відбір оптимальних методів виховання і організаторської діяльності.
В умовах табірного літа працю педагога-організатора потрібно розглядати в трьох аспектах:
1. Осмислена методична підготовка педагога-організатора до зміни.
2. Вміле педагогічне керівництво роботою загону протягом зміни.
3. Об'єктивний аналіз роботи за зміну.
2. Вимоги, що висуваються до особистості педагога-організатора ЛОТ та його роботи.
Починаючи роботу, педагогові-організаторові, насамперед, потрібно уявити і знати умови, у яких йому доведеться працювати. Умови роботи в загоні - це обов'язкове врахування:
- специфіки зміни, її характеру, спрямованості, визначення подій;
- особливостей роботи даного табору;
- матеріально-технічної бази табору на даний період;
- традиційне доручення загону (профіль);
- особистої зацікавленості, захоплення самого педагога-організатора;
- можливостей взаємодіючих сил.
3. Поняття про робочий план-мережу.
Важливим моментом у організації праці педагога-організатора є складання ним робочого плану-мережі, який повинен бути спрямований на організаційне і методичне забезпечення виховного процесу. В ньому знаходить своє відображення і педагогічне керівництво дитячим самоврядуванням, і участь педагога-організатора в творчих групах, і план його самоосвіти.
4. Особистий план роботи педагога-організатора.
Особисті плани роботи повинні бути у всіх членів педагогічного колективу: в начальника табору, старшого педагога-організатора, загонових педагогів-організаторів та вихователів, у вчителя фізичного виховання, музичного керівника, лікаря, керівників гуртків.
Особистий план педагога-організатора - це не план роботи табору загалом і не відтворення загонового плану. В особистому плані педагога-організатора передбачаються форми і методи проведення тієї чи іншої справи, кінцевий результат і послідовність роботи із загоном, з групою дітей чи окремо з кимось із членів загону. Передбачається все те, що потрібно зробити, щоб забезпечити виконання плану-мережі, щоб життя дітей під час літньої зміни було яскравим, змістовним і повчальним. Відмічається в особистому плані педагога-організатора й те, до чого готується загін, яку літературу чи гру рекомендуємо дітям, з ким плануємо поговорити, що перевірити і кому допомогти.
Фрагменти планів роботи педагогів-організаторів
Фрагмент 1
Для організаційного періоду зміни необхідно створити: "Штаб зустрічі" (з табличками для швидкого розподілу на загони); "Кабінет Айболита" - збір медичних довідок, медогляд; "Довідкове бюро" - відповіді на різноманітні запитання, плакати з адресою табору, маршрутами до нього, звернення до батьків, дітей з порадами, жартівливими побажаннями; "Радіовузол" - веселі програми на адресу батьків і дітей, оголошення, інформація: "Бюро добрих послуг" - де у випадку необхідності можна взяти голку, нитку, олівці, фарби, папір тощо.
Розпорядок дня
8.00 - підйом. 8.10- ранкова гімнастика. 8.30 - ранковий туалет. 9.00 - сніданок. 9.30 - прибирання кімнат і території. 10.00-12.00 - загонові справи: вибір активу, пісні, назви загону, емблеми, проведення колективної розвідки добрих справ, накреслення загонового плану, готуються пропозиції до загальнотабірного плану. 12.00 - екскурсія до лісу. Бесіда "Що ви знаєте про лікарські рослини?". 14.00 - обід. 14.30 - сон. 15.30 - випуск першого номера загонової стіннівки. 16.30 - підвечірок. 17.00 - підготовка до відкриття табірної зміни (шикування, форма, рапорт). 19.00 - обговорення і прийняття норм і правил життя колективу ("Закон точності", "Закон кордону", "Закон друга", "Закон моря, річки"). 20.00 - вечеря. 20.30 - вечір знайомств "Пізнай мене". 21.30 - підготовка до сну. 22.00 - відбій.
Фрагмент 2
8.00 - підйом. 8.10-8.30 - ходіння по росі, обтирання вологим рушником, ранкова зарядка. 8.30 - ранковий туалет. Полоскання горла холодною водою, елементарне знайомство з методом П.К.Іванова). 9.00 - сніданок. 9.30 - прибирання території.
10.00-12.00 - ерудит-лото (роздати учасникам по 10 запитань з історії козацтва. На кожну відповідь підготувати по 4 варіанти.
Мета : перевірити знання, розвивати кмітливість, тренувати пам'ять, мислення).
1. Коли в історії вперше згадуються українські козаки? (в XI ст.; в 1654р.; в XIV ст.; у 1918р.?)
2. Кого в Україні величали козаком? (розбійника-волоцюгу; кріпака; вільного чоловіка, безстрашного лицаря; багатого вельможу?)
3. Де знаходилася козацька Січ? (за дніпровськими порогами; в причорноморських степах; на Дунаї; на Кримському півострові?)
4. Як називалося місце, де жили козаки? (мазанка, намет, землянка, курінь?)
5. Хто був першим козацьким гетьманом? (Б.Хмельницький, Д.Байда-Вишневецький; І.Мазепа; П. Сагайдачний?)
6. Кого на Січі називали джурою? (слугу; вартового; помічника, учня, майбутнього козака; кінного воїна?)
7. Чому на Січі не було жінок? (на Січі все підпорядковувалося вимогам війни; вважалося поганою прикметою; козакам заборонялося одружуватися; традиція не дозволяла жінкам брати зброю до рук?)
8. Що таке "козацькі маяки"? (кращі козацькі лицарі; грамота; світловий телеграф; козацький роз'їзд?)
9. Як називалися козацькі судна? (галери; чайки; пироги; фрегати).
10. Хто зруйнував Січ?
12.00-14.00 - пісенно-фольклорна спартакіада. (Мета: познайомитися з піснями рідного краю, провести конкурс на "кращого виконавця", "кращого байкаря", "кращого вигадника", "кращого знавця текстів", розповісти про жанровий поділ пісень (гайдамацькі, стрілецькі)).
14.00 - обід. 14.30 - сон. 15.30-16.30 - операція "Квітник" - посадка квітів на території загону. 16.30 - підвечірок.
19.00-20.00 - "Козацька естафета" (На I-му етапі кожен отримує надуту кульку, яку на тарілочці потрібно донести додругого етапу; II-й етап - отримує карту з умовними позначеннями, розібравшись в якій, дійде до III-го етапу; III-й - проходження певної дистанції в мішку; IV-й -

 
 

Цікаве

Загрузка...