WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Інтерактивні методики викладання основ економіки - Реферат

Інтерактивні методики викладання основ економіки - Реферат

уповноважені продати 10 бушелів пшениці за якнайвищою ціною. Якщо ви отримаєте ціну, нижчу, ніж __ за бушель, або загальна сума буде меншою, ніж ___, ви втратите гроші. Точні ціна та загальна сума записані у картці. Не показуйте своїх цін іншим учасникам. Запишіть ціну вашого замовлення на продаж у свою облікову картку. Від початку раунду намагайтесь продати свою пшеницю за найвищою ціною.
3. Коли вчитель скаже: "Ринок відкрито", покупці та продавці зустрічаються та намагаються домовитися щодо ціни десяти бушелів пшениці. Кожен покупець може домовлятися з будь-яким продавцем.
4. Мета покупців і продавців полягає в тому, щоб заробити якомога більше грошей. Покупці досягають цього, купуючи пшеницю за нижчою ціною від тої, що вказана в їхніх картках. Продавці заробляють гроші, продаючи за вищою ціною, ніж та, що вказана в їхніх картках.
5. Учні можуть укладати стільки угод впродовж одного раунду, на скільки їм вистачить часу.
6. Щоразу, коли продавець повідомляє про угоду тому, хто записує про неї, вона з'являється в обліковій відомості класу.
Спостерігайте за обліковою відомістю, щоб знати, за якими цінами були укладені угоди.
ОБЛІКОВА КАРТКА ДЛЯ КОЖНОГО ГРАВЦЯ
№ угоди Ціна на бушель Вартість 10 бушелів Прибутки Збитки Загальний прибуток (прибуток мінус збитки)
На картці В угоді На картці В угоді
1
2
3
4
5
Підсумок за перший раунд
1
2
3
4
5
Підсумок за другий раунд
ОБЛІКОВА ВІДОМІСТЬ КЛАСУ
Ціна за бушель, $ Перші 10 угод Угоди (з 11 по 25) Подальші угоди Останні 10 угод
3,50
3,70
3,90
4,10
4,30
4,50
4,70
4,90
5,10
5,30
КАРТКИ ПОКУПЦІВ КАРТКИ ПРОДАВЦІВ
І Вам доручено КУПИТИ 10 бушелів пшениці, заплативши якомога нижчу ціну. Якщо ви заплатите більше, ніж $5.30 за бушель, або загальна сума буде більшою за $53,00, ви втратите гроші. Вам доручено ПРОДАТИ 10 бушелів пшениці за якомога вищою ціною. Якщо ви отримаєте менше, ніж $5.30 за бушель, або загальна сума буде меншою за $ 53.00, ви втратите гроші.
Вам доручено КУПИТИ 10 бушелів пшениці, заплативши якомога нижчу ціну. Якщо ви заплатите більше, ніж $__ за бушель, або загальна сума буде більшою за $__, ви втратите гроші. Вам доручено ПРОДАТИ 10 бушелів пшениці за якомога вищою ціною. Якщо ви отримаєте менше, ніж $___ за бушель, або загальна сума буде меншою за $___, ви втратите гроші.
2. Використання комп'ютерних засобів у процесі навчання основ економіки
Стрімка інформація суспільства неминуче створює нові освітні стандарти, вимагає впровадження сучасних технологій у сферу освіти.
Виходячи із реалій сьогодення, коли формується економічна і правова культура школярів, ми повинні формувати у них необхідні знання і уміння здійснювати пошук, опрацювання і збереження інформації, використовуючи сучасні інформаційні технології, комп'ютерні комунікації і системи.
У зв'язку з цим створюються комп'ютеризовані (електронні) навчальні посібники, у яких висвітлюються теоретичний матеріал, методичні поради до виконання практичних робіт, довідковий матеріал тощо.
Комп'ютери як засіб навчання почали використовувати у вітчизняній школі порівняно недавно. У першу чергу вони використовуються як наочні посібники у процесі вивчення тих чи інших дисциплін.
Великі можливості відкривають комп'ютери для індивідуалізації контролю за якістю засвоєння учнями навчального матеріалу, а також для моделювання ситуацій у процесі вивчення економіки.
Для використання комп'ютерів у навчальному процесі необхідні спеціальні навчальні програми. Програми для комп'ютерів розробляються спеціалістами в галузі методики відповідних предметів.
Економічна підготовка школярів значно поліпшується, якщо в навчальному процесі застосовувати комп'ютери для проведення ділових ігор. Наприклад, у багатьох вітчизняних навчальних закладах використовується ділова гра MESE "Моделювання менеджменту та економічної діяльності", запропонована представництвом Junior Achievement Inc. в Україні.
Ця ділова гра ілюструє, яким чином рішення в сфері бізнесу можуть бути інтегровані з метою досягнення успішної стратегії. За допомогою комп'ютера учніможуть "власноручно" приймати стратегічні рішення. Учні повинні скрупульозно сплановувати й усвідомлювати кожний елемент стратегії своєї компанії - ціну, виробництво, маркетинг, інвестиції підприємства, його наукові розробки й розвиток. Вирішальним чинником є те, що кожне рішення відображає стратегію компанії у цілому.
MESE включає цілий ряд матеріалів. Комп'ютерна програма зберігається на дискеті. Методичні рекомендації до даної ділової гри складаються з двох частин.
У першій частині рекомендацій дається загальна характеристика ділової гри. Зокрема, "Управління "власними компаніями" під час змагань розпочинається із ознайомлення з такими умовами і завданнями гри:
I. Ви і ваші конкуренти розпочинаєте працювати з одного початкового рівня. Жодна компанія не має ніяких переваг над іншими. Ваше завдання як керівника - використовувати всі ресурси так, щоб перемогти у конкурентній боротьбі.
II. Протягом цієї ділової гри ви і ваші конкуренти зробите 5 рішень, які впливатимуть на діяльність вашої фірми. Ви:
1. Встановлюєте ціну.
2. Вирішуєте, яку кількість продукції випускати.
3. Плануєте, яку кількість грошей витратити на рекламу і маркетинг.
4. Встановлюєте, яку кількість грошей інвестувати на капітальне будівництво і на придбання нового обладнання.
5. Вирішуєте, яку кількість грошей витратити на наукові дослідження і розвиток.
Дальше у цій частині даються пояснення щодо прийняття рішень з кожного визначеного показника.
У другій частині методичних рекомендацій описується комп'ютерне забезпечення ділової гри і пропонується дотримуватися такої послідовності у роботі з комп'ютером:
1. Завантаження MESE на Apple II.
2. Завантаження MESE в MS DOS.
3. Завантаження MESE на Macintosh.
4. Встановлення початкових параметрів моделювання.
5. Введення назв команд.
6. Головне меню.
7. Роздрук звітів.
8. Прийняття рішень.
9. Друкування звітів з попереднього періоду.
10. Повторний старт з попереднього періоду.
11. Старт нової симуляції.
12. Вихід з MESE.
13. Зміна параметрів.
Залучаючи учнів до роботи на комп'ютері, треба мати на увазі, що спеціальними фізіолого-гігієнічними дослідженнями встановлені оптимальні нормативи тривалості занять їх з комп'ютером, щоб запобігти перевтомі дітей, а також надмірному перенапруженню очей. Для комп'ютерів шкільного типу розроблені рекомендації щодо розмірів і характеру застосовуючих на дисплеях шрифтів, ступеню яскравості зображення і освітленості екрана. Все це буде гарантувати ефективне, раціональне, гігієнічно оправдане використання комп'ютерів у навчальному процесі.
Література:
1. Гушулей Й. М. Вітенко І. М. Загальна методика викладання основ економіки: Пробний навчальний посібник. - Тернопіль: Астон, 2004. - 108с.
2. Крупська Л. П., Пархоменко І.М., Кириленко Л. М. Моя економіка: Підручник для учнів 8 - 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням економіки та для учнів 10-х класів загальноосвітніх і гуманітарних пр. - К.: АПН, 2001. - 320с.
3. Основи економіки: Програма для загальноосвітніх навчальних закладів загальноосвітнього, природничо-математичного та технологічного напрямів навчання. - К.: Шкільний світ, 2001. - 47с.
4. Критерій оцінювання навчальних досягнень учнів з економіки //Географія та основи економіки в школі. - №2. - 2001.- с.4-6.

 
 

Цікаве

Загрузка...