WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Театралізовані ігри - Реферат

Театралізовані ігри - Реферат

вироблення вміння емоційно та інтонаційно виразного (залежно від змісту твору) характеризування персонажів, виявляння власного ставлення до них та їхніх учинків;
- опановування виражальними засобами, необхідними для виконання різних ролей, відображення рольових дій, взаємин;
- вміння розігрувати відомі і нові сюжети за змістом і мотивами літературних творів, казок та інших жанрів усної народної творчості;
- вміння використовувати і виготовлятиатрибути, які характеризують типові риси образу, ознаки місця подій тощо.
Певну специфіку мають завдання ігор-драматизацій, що стоять перед вихователем у роботі з дітьми підготовчої групи, які повинні вже вміти:
- розігрувати за сюжетами відомих їм літературних творів окремі сценки, тривалі ігри, спектаклі, зацікавлюючи як учасників, так і глядачів;
- створювати на задану чи вигадану тему ігри-імпрові-зації з різноманітною імпровізацією ситуацій, образів тощо;
- володіти різними способами відтворення образів: уміло користуватися інтонацією, мімікою та пантомімою, емоційно, виразно, правдиво відтворювати найхарактерніші особливості ролі;
- вміло і вчасно взаємодіяти з партнером;
- з наявних іграшок, атрибутів, матеріалів вибирати предмети, що підкреслюють типові ознаки образу, вигадувати і створювати нові деталі тощо.
Діти підготовчої групи вже мають певний досвід драматизації, вони ініціативні, самостійні, виявляють творчість у створенні ігрових образів, декорацій, атрибутів. Твори, які вони грають, складніші за змістом, різноманітними за формою є їхні ігри-драматизації. Це можуть бути вистави для дітей інших груп, індивідуальні та групові ігри за мотивами казки, сценічні імпровізації окремих уривків різних оповідань і казок.
Прийоми керівництва іграми-драматизаціями в підготовчій групі майже не відрізняються від прийомів у старшій групі. Спочатку вихователь читає оповідання цілком, а потім - частинами. Читання (розповідь) може супроводжуватися ілюстраціями, коментарями. Вихователь може запропонувати звести споруду відповідно до сюжету твору, намалювати декорації до гри, виліпити персонажів твору тощо, що сприяє розвитку в дітей інтересу до сюжету і відтворення його в грі. Переконавшись, що дошкільники належно сприйняли зміст твору, вихователь організовує гру-драматизацію.
Гра на тему літературного твору. Діти дошкільного віку відносно легко втілюють у грі сюжет літературного твору. Окремі герої настільки припадають їм до душі, що діти називають себе їхніми іменами, орієнтуються на їхню поведінку. Ігри на теми літературних творів менше прив'язані до сюжету і композиції конкретного твору, ніж ігри-драматизації. Вони можуть поєднувати події з різних літературних джерел, довільно інтерпретувати їх зміст, передбачати нових героїв.
Сюжет ігор дітей молодшого дошкільного віку нерідко поєднує в собі різні події, епізоди фільмів, вистав за мотивами казок. У середньому дошкільному віці вони включають в улюблені ігри нові враження, почерпнуті з казок, які їм довелося побачити і почути, а також із різноманітних життєвих ситуацій. Джерелом інформації, яку використовують у своїх іграх старші дошкільники, е спостереження та розповіді дорослих, сюжети казок, оповідань, фільмів тощо.
Казки і розповіді по-різному втілюються в іграх дошкільників. Одні діти розігрують окремі епізоди казки, інші діють, як улюблений казковий герой, треті намагаються відтворити всю казку, дещо збагачуючи її зміст реальними життєвими фактами, виявляючи творчість і вигадку. Тому в самостійних іграх герої різних літературних творів можуть діяти дуже несподівано. Діти в них вільно примирюють непримиренних за сюжетом казки чи оповідання героїв, легко перемагають зло. Закінчуватися гра може так, як цього хоче дитина, а не так, як про це йдеться у творі. .
Театрально-ігрова діяльність стимулює особистісний розвиток дитини, розвиває естетичні почуття, здатність до перевтілення, самоповагу. Формуючи предметне середовище для самостійної театрально-ігрової діяльності, вихователь повинен враховувати рівень підготовленості дітей до участі в ній, продумувати можливі форми її здійснення, театральний ігровий матеріал (персонажі, елементи декорацій), які покликані збуджувати у дошкільників бажання гратися. Розвиток театрально-ігрової діяльності дітей залежить і від особистості педагога, його емоційності, естетичної культури, вміння враховувати інтереси і нахили дошкільників, налаштовувати їх на втілення ігрових задумів.
Література
1. Антонович Є. А. та ін. Декоративно-прикладне мистецтво. - Львів, 1992.
2. Артемова Л. В. Окружающий мир в дидактических играх дошкольников. - М., 1992.
3. Артемова Л. В. Театр і гра. - К., 2002.
4. Бондаренко А. К. Дидактические игры в детском саду. - М., 1991.
5. Воспитание детей в игре / Сост. А. К. Бондаренко, А. И. Матусик. - М., 1983.
6. Гаспарова Е. М. Режиссерские игры // Игра дошкольника. - М., 1989.
7. Давидчук А. Н. Конструктивное творчество дошкольников. - М., 1973.
8. Дидактические игры и упражнения по сенсорному воспитанию дошкольников / Под ред. Л. А. Венгера. - М., 1978.
9. Дошкільна педагогічна психологія / За ред. Д. Ф. Ніколенка. - К., 1987.
10. Дошкольная педагогика: В 2 ч. / Под ред. В. И. Логиновой, П. Г. Само-руковой. - Ч. 2. - М., 1988.
11. Жуковская Р. И. Игра и ее педагогическое значение. - М., 1975.
12. Зворыгина Е. В. Первые сюжетные игры малышей. - М., 1988.
13. Игра дошкольника / Под ред. С. Л. Новоселовой. - М., 1989.
14. Игры и упражнения по развитию умственных способностей у детей дошкольного возраста / Сост. Л. А. Венгер, О. М. Дьяченко. - М., 1989.
15. Карпова С. Н., Лысюк Л. Г. Игра и нравственное развитие дошкольников. - М., 1986.
16. Козлова С. А., Куликова Т. А. Дошкольная педагогика. - М" 2002.
17. Косаковская Е. А. Игрушка в жизни ребенка. - М., 1980.
18. Лиштван 3. В. Игры и занятия со строительным материалом в детском саду. - М., 1971.
19. Малятко: Програма виховання дітей дошкільного віку. - К., 1991. (Розділ "Гра").
20. Менджерицкая Д. В. Воспитателю о детской игре. - М., 1982.
21. Михайленко Н. Я., Короткова Н. А. Как играть с ребенком. - М., 1990.
22. Михайлова 3. А. Игровые занимательные задачи для дошкольников. - М., 1990.
23. Найден О. С. Українська народна іграшка: Історія. Семантика. Образна своєрідність. Функціональні особливості. - К., 1999.
24. Нечаева В. Г., Корзакова Е. И. Строительные игры в детском саду. - М., 1966.

 
 

Цікаве

Загрузка...