WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Народна педагогіка про особливості виховання дітей - Курсова робота

Народна педагогіка про особливості виховання дітей - Курсова робота

українських костюмах з короваєм.
І ДІВЧИНА: Добрий вечір добрим людям! Ми вітаємо Вас у нашій світлиці. Дякуємо Вам за те, що ви сьогодні завітали до нас.
ІІ ДІВЧИНА: За давнім українським звичаєм дорогих гостей зустрічають свіжим духм'яним хлібом, який увібрав у себе тепло i світло щедрої української землі. Хай цей хліб нагадає вам рідний дім і стане для вас символом родинного свята.
Під фонограму сім'ї, котрі братимуть участь у конкурсах вечора, піднімаються на сцену за свої столи, які були раніше оформлені букетами квітів; приготовленими дітьми та батьками серветками.
Виходять на сцену ведучі:
І ВЕДУЧИЙ: Доброго вечора, дорогі друзі! Спасибі вам за те, що ви вирішили взяти участь у нашому родинному святі. Серед усіх геніальних винаходів людства одне з провідних місць займає сім'я, родина", "Від родини йде життя людини", "Без сім'ї нема щастя на землі", - говорять на Україні.
ІІ ВЕДУЧИЙ: Сім'я-святиня людського духу, благородних людських почуттів: кохання, любові, вірності, піклування. Це невсипуща хранителька національних звичаїв і традицій, пам'яті предків, плекальниця найвищої цінності людства - дітей, майбутне народу. Людина є смертною. Але рід, родина, народ - безсмертні.
І ВЕДУЧИЙ: А зараз ми хотіли б ближче познайомитись і відрекомендувати вам наших сьогоднішніх гостей: сім'ї, які прийшли до нас на свято.
Ведучі розповідають зі сцени про сім'ї, які беруть участь у святі, їх сімейні бувальщини.
(Така інформація готується зарання).
I ВЕДУЧИЙ: А тепер від слів переїдемо до наших конкурсів. Перший конкурс-пісенний.
II ВЕДУЧИЙ: Як відомо, в пісні розкривається душа людини. Перефразовуюча відоме прислів'я,можна сказати:
"Скажи мені про що ти співаєш, - і я тобі скажу, хто ти".
І ВЕДУЧИЙ: А українські пісні завжди славились своєю мелодійністю, співучістю, задушевністю. Отож, пісня.
Свою улюблену сімейну пісню виконує сім'я...
(Сім'ї по черзі співають свої пісні, зал по можливості підтримує їх).
II ВЕДУЧИЙ: Щиро дякуємо нашим учасникам за чудове виконання народних пісень. Пісні, що прсзвучали, такі різні, але всі вони чудові.Тепер ми краще знаємо наших учасників i розуміємо їх душу.
І ВЕДУЧИЙ: Як відомо,сім'я- це близька співдружність дорослих і дітей. І чим тісніший цей зв'язок поколінь,тим більше значення мають сім'ї в житті кожного її члена.
II ВЕДУЧИЙ: А як виглядають батьки в очах своїх дітей?
І ВЕДУЧИЙ: У всіх батьків є сильні і слабі сторони. Теперішні батьки і їх талант полягає в тому, щоб вміло використати свої сильні сторони в спілкуванні з дітьми. В демонструванні своїх сильних сторін нам допоможуть наступні конкурси.
(Проводяться конкурси серед тат і мам. Конкурси можуть бути різноманітними)
ІІ Ведучий: Дякуємо нашим татам і мамам, які продемонстрували нам свої таланти. В таких талановитих батьків і діти повинні бути талановитими. І виявити таланти дітей - мета нашого наступного конкурсу.
(Проводяться конкурси серед дітей)
І. ВЕДУЧИЙ: Дуже вдячні нашим молодшим представникам сімейних династій. Ми познайомились з нашими сім'ями. Їх сильними і слабкими сторонами. А тепер проведемо конкурс під девізом: "Тато, мама і я- дружна сім'я!".
(Проводиться конкурс для всіх сімей - учасників свята).
ІІ ВЕДУЧИЙ: Як ви бачили у кожної людини є який її талант, який її відрізняє бід інших і яким вона може пишатися.
І ВЕДУЧИЙ: Ось і познайомились ми з нашими сім'ями ближче, їх сімейними традиціями уподобаннями, талантами. Ми дуже раді, що наше сьогоднішнє свято, родинне свято, пройшло в такій теплій, невимушеній обстановці.
ІІ ВЕДУЧІЙ: А зараз - найприємніша мить, яку з нетерпінням чекають всі учасники. Вручення призів. Кожна сім'я по-різному виявила свої таланти в конкурсах. Одні стали переможцями в пісенному, інші- в спортивному конкурсах. Тому ми нагороджуємо кожну сім'ю.
(Проходитьвручення призів учасникам родинного свята).
І ВЕДУЧИЙ: Сподіваємось, що сьогоднішнє свято надовго запам'ятається глядачам i учасникам. Всім велике спасибі. А закінчити наше свято ми хотіли б піснею.
(Всі співають "Пісню про рушник").
НАЗВА ПРИЗІВ: - за краще виконання сімейної пісні;
- за краше знання свого родоводу;
- за краще почуття гумору;
- саму багатодітну сім'ю;
- зa тісний зв'язок поколінь;
- за добре знання свого рідного краю;
- за акторську майстерність при демонстрації своїх талантів;
- за оригінальність батьківських талантів;
- наймолодшу сім'ю.
ВИСНОВОК
Велич і красу родини в народі підносять аж до небес, як ознаку особливого авторитету й ролі в житті кожної людини. Повне щастя без сім'ї, без домашнього затишку не мислиме.
Звичайно, що увага і повага до сім'ї, до роду не приходить сама по собі. Її треба виховувати. Це якраз і є той природний, надійний шлях, яким дитина змалку усвідомлює свою приналежність до родини, роду, а через них - до рідного народу, української нації.
Діти зміцнюють сім'ю. Вони прикрашають життя і дарують радість, продовжують людський рід і передають родинну духовну естафету від покоління до покоління. В народній педагогіці знаходимо: "Шануй і поважай бабусю i дідуся. Вони дали життя мамі і твоєму татові. Вони ночей не спали біля твоєї колиски. Пам'ятай, що сонце осяює твій радісний ранок. Для них сонце на вечірньому крузі. Ніколи не забувай свою рідну домівку. Воістину святі слова, всі батьки щиро вірять, що їхні діти ніколи-ніколи не стануть на шлях перекотиполя, що колись було кураінкою. Про цe в народі розповідають таку казку:
"У полі росла кураінка. Поряд з нею - мама i тато, бабуся i дідусь, прабабуся і прадідусь. Вночі біг вовчик i зачепив кураїнку, вирвав її з грунту. Більше вона не могла пити водички, живитися. Припекло сонечко і висушило кураїнку. Подув вітер і покотив її полем. Капали сльози з її очей, боляче було відриватися від свого роду. Зачепилась вона за стареньке дерево, а на ранок подув вітер з іншого боку, знову покотив її через поле. І стала вона перекотиполем...".
Так і людина, як і рослина, не може жити без правічного грунту. Живосилом вирвана з рідного місця, почне всихати, перероджуватися на перекотиполе. Без зв'язку з ріднею людина стає безпорадна. Вона завжди стояла і стоятиме біля витоків людського життя i щастя, додаватиме сили і відваги, оберігатиме від напастєй, хвороб душі і тіла, вчитиме шанувати людей, їх працю, їх мудрість, святою молитвою звучатиме в твоїх устах велике і величне слово - РОДИНА.
ЛІТЕРАТУРА
1. Ващенко Г. Виховний ідеал. - Полтава, 1994.
2. Концепція, національного виховання // Рідна школа. - 1995. - №6.
3. Кузь В. Материнська школа: Виховання в родині // Педагогіка і психологія. - 1995. - №4.
4. Мартинюк І. Школа-родина як основа національного виховання //Поч. школа. - 1996. - №3.
5. Організація роботи з батьками. - Рівне, 1995.
6. Основи національного виховання / За ред. Г.Кузя. - К.,1994.
7. Педагогічні ідеї К.Д.Ушинського / Ред. колегія: В.І.Войтко та ін. - К., 1974.
8. В.Стельмахович М.Г. Народна педагогіка. - К., 1986.
9. Стельмахович М.Г. Народне дитинознавство. - К., 1991.
10. Стельмахович М.Г. Українська родинна педагогіка.-К.,1996.
11. Сухоюшнський В.О. Батьківська педагогіка.-К.,1978.
12. Українська душа /Відп. ред. В.Храмова.-К. 1992.
13. Українознавство в національній школі /За ред. М.Г.Стальмаховича.- Іваио-Франківськ, 1995.
14. Ушинський К.Д. Про сімейне виховання, - К., 1974.
15. Школа-родина: аспекти родинного виховання //Поч. школа.-1997.- №5.

 
 

Цікаве

Загрузка...