WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Прояв глобальних проблем людства в Україні - Сценарій

Прояв глобальних проблем людства в Україні - Сценарій

дотримання законодавства з охорони здоров'я;
ў незавжди достатня і доступна медична допомога.
Ситуація, що склалася, потребує втручання на державному, регіональному і місцевому рівнях в усі сфери життєдіяльності суспільства - культури і духовності, освіти та інформування, політики, економіки, законодавства, охорони здоров'я.
Джерела до питання "Демографічна проблема"
За матеріалами журналу "Географія та економіка в школі"
Україна раніше вважалася демографічним лідером Європи - кількість її жителів постійно збільшувалась, навіть за умов масових еміграційних відпливів. Тепер, за демографічною статистикою, вона - аутсайдер світу. З 1991 р. Україна посіла перше місце у Європі за рівнем смертності населення. Нині в нашій країні найстаріше населення на континенті. За останні 6 років у державі померло на 1 млн. 150 тис. більше, ніж народилося. Середній вік українців знизився на 3,5 роки, смертність серед працездатного населення, особливо чоловіків, збільшилась у 4 рази.
За результатами Всеукраїнського перепису населення, який відбувся 05.12.2001 р., в Україні наявне населення становить 48,5 млн. осіб, постійне - 48,2 млн. осіб (це на 3,2 млн. менше, ніж у 1989 р.). За прогнозами Міністерства економіки України, до 2026 р. кількість населення зменшиться ще на 4 млн. осіб.
Матеріали слухання 21 травня 2003 р. у Верховній Раді на тему: "Демографічна криза в Україні: її причини і наслідки"
Щодо причин цього тривожного явища, то одні дослідники переконані, що вся річ - у низькій якості життя, і саме через це в українській родині тепер дедалі рідше народжуються двоє дітей, то інші пояснюють низьку народжуваність в Україні загальноєвропейською демографічною тенденцією. Мовляв, сучасна українська жінка під впливом нових, пов'язаних з повільним розвитком суспільства життєвих стандартів не хоче обмежувати себе кухнею і доглядом за дітьми, тому й менше їх народжує, натомість активніше застосовуючи свою енергію в суспільних сферах. На думку Г. Крючкова (Голова парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони), проблема лежить в соціальній площині. Він нагадав, що доходи 40 мільйонів громадян сьогоднішньої України - нижчі від прожиткового мінімуму, за рівнем безробіття Україна посідає одне з перших місць у Європі, рівень ВВП на душу населення в 30 разів менший, ніж в середньому в межах Європейського союзу. Поза Україною в даний час шукають роботу від 5 до 7 мільйонів її громадян. Військо дістає поповнення, 70% якого нездатне виконувати свої обов'язки за станом здоров'я.
Джерела до питання "Енергетична та сировинна проблема".
http://www.intellect.org.uamaterialsbccr13.html
Чому треба закрити частину шахт Донбасу?
Вугільна галузь є чи не найзбитковішою в Україні. За останніх 8 років виробництво скоротилося більше ніж удвічі. Через недосконалі, застарілі технології собівартість продукції є дуже високою. Шахти мають погане технічне обладнання і надто велику кількість працівників (півмільйона на приблизно 200 шахтах). Продуктивність праці удвічі нижча, ніж у Росії, і в 4 рази менша, ніж у Польщі.
Десятками років на шахтах не проводили ремонтів. Чимало з них вже не придатні до експлуатації, у багатьох шахтах вже вичерпано поклади вугілля. Раз у раз трапляються аварії, де гинуть десятки людей. Заборгованість із заробітної платні сягає сотень мільйонів доларів. Сповнені відчаю шахтарі намагаються шукати правди в столиці. Уряд виплачує частину боргу, але тим ситуації не рятує. Державні кошти не йдуть на оновлення техніки на тих шахтах, які можна було б перетворити на прибуткові. Понад 80% грошей поглинає заробітна платня. Навіть життєздатні шахти готівкою повертають собі тільки 10% вартості відвантаженого вугілля. Водночас держава штучно підтримує збиткові шахти. Тому прибуткові шахти не дістають грошей, які вони заробили. Проблема вже настільки ускладнилася, що іншого виходу, крім закриття збиткових шахт, просто немає. Конкурентоспроможність вугілля дедалі більше знижуватиметься, і рано чи пізно зупиняться всі шахти.
"Независимая газета" (2003, 23 липня)
"Україна готується до двох подій, здатних серйозно вплинути і на майбутнє країни, і на долю уряду Віктора Януковича, - до неврожаю і прогнозованої паливно-енергетичної кризи. Днями Президент Кучма розкритикував "слабку ланку" уряду - міністра палива й енергетики Сергія Єрмілова і віце-прем'єра Віталія Гайдука, який займається питаннями ПЕК. Леонід Кучма констатував, що зараз запасів вугілля на електростанціях удвічі менше, ніж у цей самий період минулого року, мазуту - у півтора рази менше. Запаси газу, порівняно з 2002 роком, скоротилися на 12%. Президент сказав: "Я звертав увагу Гайдука і Єрмілова на ці серйозні недогляди. Поки висновки не зроблені...". Наприкінці промови Кучма заявив: "Якщо вони (міністри. - "НГ") вважають, що знову будуть використовувати газ, як у попередньому році, коли спалили п'ять мільярдів кубометрів, то думаю, що на це сподіватися не потрібно". Зайвого газу в України немає. І замінити "блакитним паливом" дефіцитне вугілля можливо буде тільки в тому випадку, якщо цього захоче "Газпром". Тим часом Віктор Янукович намагається вирішити ще одну найгострішу для країни проблему - продовольчу. У зв'язку з прогнозованим неврожаєм ціни на продукти збільшилися в кілька разів. Глава уряду цими днями обговорює сформовану ситуацію з керівниками правоохоронних органів іДержавної податкової адміністрації. В Україні проводяться "комплексні перевірки суб"єктів господарювання" на предмет виявлення правопорушень на продовольчому ринку. Силовикам доручено також забезпечити безпеку збору врожаю, щоб не допустити "втрат і розбазарювання зерна". Ще наприкінці червня уряд заявив про намір покарати торговців, які безпідставно підвищили ціни на продовольчі товари, і конфіскувати в них "надприбутки"... Щоб заспокоїти покупців і попередити можливий соціальний вибух, українські власті намагаються регулювати продовольчо-цінову ситуацію за допомогою адміністративних заходів. Так, київська міська держадміністрація на цьому тижні затвердила розпорядження про впровадження тимчасового регулювання роздрібних цін на основні продовольчі товари - хліб і хлібобулочні вироби, борошно, цукор, горох і гречку, а також макарони, пшеничну, ячну, манну крупи, пшоно і рис".
Рекомендована література
1. Масляк П. О., Олійник Я. Б., Степаненко А. В. Словник-довідник учня з економічної і соціальної географії світу. Київ, Лібра, 1996.
2. Яремчук І. Г. Економіка природокористування. К.: Пошуково-видавниче агентство "Книга пам'яті України", "Просвіта", 2000.
3. Бейдик О. О., Падун М. . Географія. - К.: Либідь, 1995.
4. Екологія: Я пізнаю світ: Дит. енцикл./ Авт.-упоряд. О. Є.Чижевський. - К.: Школа, 2001.
5. Кулиняк Д. Охороняти природу - значить, охороняти Вітчизну. / Молодь України, 2002 р., 2 серпня.
6. Погорєлова А. І. Екологічна культура: проблеми і шляхи формування в Україні. / Рідна природа, 1993, № 1.
7. Суржик О. Гряде століття хімічних хвороб? / Дзеркало тижня, № 14, 2000 р., 7 жовтня.
8. Камлик М., Невмержицький. Економіко-кримінологічна характеристика корупції в Україні. / Деснянська правда, 1998, № 187, 26 листопада.
9. Бабак М. Чи є здорові українці? / Політика і культура, 2000, № 7.
10. Діяк І. Україна на межі енергетичної катастрофи. / Голос України, 2000, 8 червня.
11. Крисаченко В. С. Людина і біосфера: основи екологічної антропології / Підручник. - К.: Заповіт, 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...