WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Прояв глобальних проблем людства в Україні - Сценарій

Прояв глобальних проблем людства в Україні - Сценарій

терористами…"
В. Шкідченко "Потенціал Збройних сил - на боротьбу з тероризмом" ("Урядовий кур'єр", 2001 р., 22 листопада)
"...Констатуючи наявність значних можливостей Збройних сил щодо участі в боротьбі з тероризмом, зауважимо, що нині ці можливості обмежені, по-перше, недостатньою законодавчою і нормативно-правовою визначеністю відповідних елементів у системах їх бойової підготовки і управління, кадрової політики, військової освіти і науки тощо... У заяві від 24 жовтня Президент України, Верховний Головнокомандувач Збройних сил України Л. Кучма поставив завдання: у стислий термін забезпечити позитивні зрушення у прийнятті військової реформи. Очевидно, що в сучасній обстановці це вимагатиме також використання і підвищення можливостей Збройних сил України у боротьбі проти тероризму".
Джерела до питання "Проблема збереження миру і роззброєння"
Зі шкільного підручника Новітньої історії України
"Важливим елементом зовнішньої політики стала активна участь України у ядерному роззброєнні. Важливим кроком на цьому шляху стало приєднання України 16 листопада 1994 р. до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Цим самим Україна переконливо підтвердила миролюбний характер своєї зовнішньої політики, свій статус без'ядерної держави. ...Саме 1996 року Україна остаточно завершила вивезення зі своєї території ядерної зброї. Одночасно з цим наша держава приєдналась до Договору про всеохоплюючу заборону ядерних випробувань."
"Трудова слава"(2003, 27 червня)
"Щорічні висновки Стокгольмського інституту досліджень миру (СІПРІ) свідчать про просування України вгору по шкалі найпотужніших світових експортерів зброї. Як передає "Німецька хвиля", СІПРІ видав черговий звіт, у якому наша держава займає вже шосте місце за обсягом експорту зброї. За даними експертів Стокгольмського інституту, Україна з 1998 по 2002 рік уторгувала в цій сфері понад 2,7 млрд. доларів. Лідерами в царині торгівлі зброєю є США, Росія, Франція, Німеччина. Експерти констатують, що загальний попит на озброєння у світі зріс, і вважають цю тенденцію наслідками боротьби США зі "світовим тероризмом".
З повідомлення телевізійних новин студії "1 + 1"
"...Українські підрозділи брали участь у миротворчих акціях в Югославії, Іраку та багатьох інших. За 10 останніх років у підрозділах ООН загинуло 90 українців...".
Джерела до питання "Екологічні проблеми України"
Ст. 16 Конституції України
"Забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу є обов'язком держави".
"Дзеркало тижня" (травень 2003 р.)
"21-23 травня 2003 року в Києві проходила 5 Європейська Конференція "Довкілля для Європи", в ході якої зустрічалися 55 міністрів екології країн Європи і Америки, представники керівного складу міжнародних фінансових організацій, ЄС, громадських організацій світового рівня. Вирішувались два головних питання: 1. Як зробити Європейський континент екологічно безпечним? та 2. Де знайти для цього кошти? Україна витратила більше 1 млн. доларів на цю конференцію, сподіваючись вирішити такі нагальні проблеми, як: безпека об'єкта "Укриття"; зменшення забруднення Чорного моря; удосконалення сектора управління відходами; зношена інфраструктура з непередбаченими наслідками (наприклад, каскад водосховищ на Дніпрі і АЕС). Результати київської конференції - низка підписаних документів, серед яких Декларація міністрів "Майбутнє процесу "Довкілля для Європи", природоохоронна стратегія для країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії, визначення рамок та галузі застосування кампанії "Борги на природу".
Джерела до питання "Подолання небезпечних хвороб"
Зі статті Бабак М. "Чи є здорові українці?" ("Політика і культура", 2000, № 7)
"За даними Інституту громадянського здоров'я, тільки 4,4% чоловіків та 2,9% жінок працездатного віку в Україні мають високий показник здоров'я і перебувають у так званій зоні безпеки. 22,1% жінок і 19,4% чоловіків мають середнє здоров'я. 73,5% чоловіків і 77,7% жінок працездатного населення належать до розряду хворих. У свій час Інститут громадянського здоров'я під егідою програми EUROHIS провів опитування серед українців. Задовільним чи добрим стан свого здоров'я визнали лише 18% опитаних. Серед 12 країн, що подали в базу даних європейської програми "Здоров'я для всіх" відомості про стан здоров'я своїх громадян, Україна обіймає передостаннє місце.
Якщо становище в сфері охорони здоров'я не покращиться, то українців незабаром можна буде назвати однією з найбільш "хворих" націй. На початку 2000 р. абсолютна захворюваність в Україні склала 32 958 964 випадки. В основному це хвороби органів дихання (24,4%), серцево-судинні захворювання (22,4%), хвороби органів травлення (9,0%), кістково-м'язової системи та з'єднувальних тканин (5,6%). Онкологічних хворих - 1,5 млн. осіб, щороку реєструють понад 160 тисяч нових випадків захворювання на рак. Кількість психоневрологічних захворювань збільшилась на 5,4% (кількість душевнохворих - 1 млн. 206 тис. осіб). Збільшилась захворюваність на туберкульоз. У країнах ЄС туберкульоз реєструють у 4 рази менше, ніж в Україні. Показники венеричних захворювань в Україні значно вищі середньоєвропейських. Сифілісом в Україні хворіють в 98,5 разів частіше, ніж у країнах Східної та Центральної Європи. Щодо СНІДу, то щорічно українські лікарі виявляють від 5 до 8 тисяч носіїв ВІЛ-інфекції. Всього в Україні більше 50 тисяч інфікованих".
Національний План дій з гігієни довкілля на 2000-2005 роки
1. Обґрунтування необхідності розроблення Національного плану дій з гігієни довкілля.
Антропогенне навантаження на довкілля в багатьох регіонах планети досягло рівня, небезпечного для здоров'я. Тим часом визнано, що політика в галузі охорони здоров'я та довкілля повинна забезпечувати стійкий зекологічного погляду розвиток держави, ефективне попередження негативного впливу і контроль за ним, а також доступ до здорового довкілля, заснованого на принципах справедливості. Ці принципи покладено в основу Європейської хартії з навколишнього середовища і охорони здоров'я, одним з яких стверджується, що кожна людина має право на оточення, яке б сприяло найбільш високому її рівню здоров'я.
Нинішню екологічну ситуацію в Україні можна охарактеризувати як кризову.
Основні причини кризи екологічної ситуації:
ў низький рівень екологічної свідомості суспільства;
ў тривале надання переваги розвитку сировинно-видобувних галузей;
ў висока питома вага в структурі промисловості ресурсо- та енергомістких технологій;
ў низька ефективність очисних споруд;
ў недосконалість правових та економічних механізмів захисту довкілля;
ў недостатнє забезпечення дотримання законодавства з охорони довкілля;
ў незавжди доцільне використання коштів, одержаних від платежів за ресурси і відходи, штрафних та фінансових санкцій;
ў недостатнє інформування громадськості щодо стану довкілля.
Стан здоров'я населення України також можна вважати кризовим: очікувана при народженні середня тривалість життя порівняно з розвинутими європейськими державами є низькою.
Основні причини кризи стану здоров'я населення:
ў відсутність у значної частини населення навичок здорового способу життя;
ў нестабільність у суспільстві і незадовільне матеріальне становище населення;
ў негативний вплив факторів довкілля;
ў недостатнє забезпечення

 
 

Цікаве

Загрузка...