WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Прояв глобальних проблем людства в Україні - Сценарій

Прояв глобальних проблем людства в Україні - Сценарій

мафії в Україні"
Зоряна Іленко, Алла Дахній "Українська мафія - найстрашніша" ("Поступ", № 22, 16-17 лютого 2002 року)
"Міжнародні аналітики дійшли висновку, що українська організована злочинність є загрозою для світової спільноти. Фахівці стверджують, що українська мафія стала світовим лідером у торгівлі зброєю, наркотиками і людьми. Однак варто зауважити, що мова йде не про якісь локальні прояви, а про транснаціональну організовану злочинність, яка проводить свої оборудки в цілому світі. Бурхливе зростання організованої злочинності в Україні розпочалося в першій половині 90-х років. У 1998 році, за даними українських правоохоронних органів, у країні діяло 1157 злочинних угруповань (для порівняння, у Росії з її неосяжними теренами їх нараховувалося лише 12,5 тис.). Таких висновків дійшов американський аналітичний часопис Jane's Intelligence Review у своїй статті "Українська мафія виходить на міжнародну кримінальну арену", повідомляє агентство Washington ProFile. Часопис, зокрема, відзначає: "Найбільші впливові українські кримінальні угруповання діють на всій території країни, правда, роблячи ставку на чотири регіони - Придністров'я й Одесу, Карпати, Східну Україну (де дії часто здійснюються разом з російськими злочинцями) і Крим. За межами держави українська мафія діє в таких країнах, як Австрія, Азербайджан, Бельгія, Канада, Данія, Естонія, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Казахстан, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Росія, Словаччина, Словенія, Туркменистан, США й Узбекистан".
Андрій Шаган "Українське суспільство як заручник мафіозного режиму" (Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик "Інформаційний бюлетень")
"…Як мені вдалось встановити, у кожній середній школі будь-якого українського міста існують шкільні авторитети, за якими стоїть вулична шпана, а далі вже серйозний кримінальний контингент. Ці, так би мовити, авторитетики контролюють все неофіційне життя шкіл, яке на багато різноманітніше від офіційних шкільних програм. Це і мілкий бізнес, і різні азартні ігри типу покемон, і обміни аудіо-, відеокасетами. Та навіть регламентація того, кого можна називати "лохом", і хто гідний чи ні зустрічатися з тією чи іншою дівчиною. Так ось всі можливі сварки цієї негласної шкільної програми, про які в Міністерстві освіти України чомусь не знають, і займаються шкільні авторитети. А в результаті на питання, яке було задане декільком учням, які стали жертвами шкільних сутичок: "Чому ви не звернулись за допомогою до учителя чи до батьків?", вони відповіли: "Не можна "за поняттями". І це були зовсім не "шпанюки", а діти із благополучних сімей. Але які навіть у такому юному віці вже зорієнтовані не на державний закон чи норми християнської моралі, а на закони кримінального світу, що називаються "поняття". Про те, що собою являють ці "поняття", зовсім не мають уявлення ні викладачі шкіл, ні співробітники юридичних вузів, які займаються вивченням проблеми криміналу. Все, як кажуть, коментарі зайві, після чого слід замислитись про те, що ми можемо протиставити цій злочинній лавині?"
"Політика і час", 1997, № 4
"...Фахівці визначають основні напрямки інтеграції кримінальних організацій пострадянських країн з міжнародними синдикатами. Це, по-перше, співробітництво при посередництві сицилійської мафії з колумбійськими картелями з метою створення у Центрально-Східній Європі та СНД ринку кокаїну; по-друге, спільна участь вітчизняних, колумбійських та італійських мафіозі в обмінних операціях типу "наркотики-зброя" плюс ядерні матеріали для арабських країн; по-третє, співробітництво російської мафії та китайських "тріад" у сфері відлагодження каналів нелегальної міграції до країн Західної Європи; по-четверте, співробітництво вітчизняних угруповань та сицилійських і американських синдикатів у сфері легалізації фальшивих та "крипто-доларів" на території держав Східної Європи і СНД, участь закордонних кримінальних організацій у приватизаційних процесах України та інших держав СНД; по-п'яте, співробітництво вітчизняних кримінальних організацій та європейських угруповань у сфері постачання "живого товару" на ринок сексуальних послуг у країни Західної та Південної Європи. Реалізація майже всіх зазначених "проектів" ТОЗ (транснаціональна організована злочинність) прямо чи побічно зачіпає інтереси національної безпеки України.
...Розвиток ТОЗ змушує по-новому поглянути на деякі засади боротьби з організованою злочинністю. Введена Указом Президента України від 17 вересня 1996 року Комплексна цільова програма боротьби зі злочинністю на 1996-2000 роки... охоплює доволі широке коло питань... По-перше, в програмі наголошується на уніфікації норм українського законодавства згідно з міжнародними стандартами, укладенню двосторонніх та багатосторонніх угод про співробітництво у галузі боротьби з організованою злочинністю та корупцією. По-друге, програма визначає одним із пріоритетів участь України в роботі міжнародних спеціалізованих організацій, зокрема, ІНТЕРПОЛу, установ ООН та регіональних організацій..."
Джерела до питання "Міжнародний тероризм"
Сергей Шевчук ("Сегодня", № 202 (1251), 2002, 11 вересня, с. 4)
"...Українська економіка терористам не по зубах своїм розмахом та трагічністю подій. Це був удар по ідеях розвинутого демократичного суспільства та ринкової економік, якими пишались американці. Як же потрясіння 11 вересня відобразилось на світовій економіці і як це "зачепило" Україну? Прокоментувати це "Сьогодні" попрохала експерта Центру протикризових досліджень Олександра Гриневича: "На Заході у зв'язку з терактами різко змінилась структура споживання. Суттєво знизились обороти в шоу-бізнесі, міжнародному туризмі та авіаперевезеннях. Знизились споживацькі витрати. Хоча про великі наслідки говорити не доводиться… На українську економіку атаки терористів зовсім ніяк не вплинули. Навіть обсяги наших авіаперевезень не можна об'єктивно оцінювати, бо їхній процент у вітчизняних масових потоках дуже малий. Україна дуже слабо інтегрована у світову економіку, тому всі світові потрясіння обминають нас стороною. Ні великі капітали, ні сучасне виробництво у нас не присутні. Терористи нам не загрожують. Тому що неможливо підірвати те, що, по суті, не існує. Наш експорт на світові ринки складається з продукції з малим процентом переробки: чорні метали та хімічні сполуки. Зміни цін на цьому ринку ми могли б відчути. Али справа у тому, що така продукція потрібна завжди і її купують, не дивлячись на кризи…
Газета "Сьогодні" задала відомим людям питання: "Чи не боїтеся Ви після терактів 11 вересня відвідувати великі торгові центри та літати літаком?"
Лілія Подкопаєва, олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики: " Існує таке поняття, як доля. Я вірю в неї: якщо щось повинно статися з людиною, воно обов'язково відбудеться. Тому літати не боюсь".
Лесь Подерев'янський, художник, драматург: " Я б терористам "накостиляв", виявись вони зі мною у літаку. А потім викинув би їх до біса за борт. А чого боятися? Терористи - це ж зомбі-ідіоти, навіть не цікаві для вивчення. Хоча у всіх цих атаках на західний манер є "своя родзинка". Буржуазне суспільство потрібно добре потрясти, щоб вивести зі сну. Емоції надали життя, а то пересічні громадяни Заходу, крім своєї роботи та газонів із гномами, вже нічого не помічали. В Україні свій варіант тероризму. Наприклад, зайшовши у під'їзд будинку, можна отримати по голові. І від цього ніхто не застрахований. Наші літаки падають на голови громадянам з не меншими наслідками, ніж лайнери, керовані

 
 

Цікаве

Загрузка...