WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Прояв глобальних проблем людства в Україні - Сценарій

Прояв глобальних проблем людства в Україні - Сценарій


Сценарій уроку
на тему:
Прояв глобальних проблем людства в Україні
Люди загинуть від невміння користуватися силами природи і від незнання істинного світу.
Напис на піраміді Хеопса
Або ми врятуємося всі разом, або майже ніхто не врятується.
С. Лем
На цьому уроці Ви дізнаєтесь:
- ознайомитеся з проявами глобальних проблем людства в Україні;
- поглибите вміння аналізувати джерела інформації й обґрунтовувати власну думку;
- покращите навички командної роботи, вміння враховувати думку кожного при складанні програм та проектів.
Хід роботи
Для виконання роботи використовуйте інформацію з попередніх параграфів посібника, інформацію з періодичної преси, Інтернету і матеріали Додатка № 1.
Завдання № 1
Оберіть глобальну проблему, прояв якої в Україні Ви хотіли би досліджувати: роззброєння; збереження миру; проблема організованої злочинності та мафії; подолання небезпечних хвороб; демографічна проблема; сировинна та енергетична кризи; проблема міжнародного тероризму.
Об'єднайтеся в групи експертів за даними проблемами. Визначте та озвучте своє кредо (основи світогляду, тверде переконання), яке відповідало б обраній проблемі.
Працюйте над дослідженням за методом "Дерево рішень". Суть методу: ця методика застосовується при аналізі ситуацій і допомагає досягнути повного розуміння причин, які призвели до прийняття того чи іншого рішення в минулому. Також надає змогу проаналізувати успішні та негативні сторони вирішення певної проблеми. В ході обговорення в групах заповніть таблицю за зразком, що подано нижче. Після завершення роботи обміняйтеся результатами досліджень, щоб мати повну інформацію з даної теми.
Переваги Проблема Недоліки
- Україна, як член ООН, є суверенною стороною 18 міжнародних угод з питань екології, бере участь у 20 міжнародних конвенціях, понад 10 двосторонніх угодах, виконує міжнародні зобов'язання з охорони навколишнього середовища.
- Делегація України на 45-ій сесії Конференції ООН з прав людини у 1989 р. запропонувала розробку і нормативне закріплення нової категорії прав (а саме - екологічних).
- З ініціативи України на 19-ій спеціальній сесії ГА ООН, яка відбулася в червні 1997 р., було прийнято рішення про розробку міжнародного правового акта, покликаного гарантувати екологічну безпеку планети в інтересах виживання і розвитку цивілізації у ХХІ ст. Документ матиме назву "Екологічна Конституція Землі". Екологічна - Незначні видатки з державного бюджету на охорону довкілля.
- Часто кошти виділяються не на попередження нещасних випадків, а на подолання наслідків.
- Населення невчасно отримує інформацію про екологічні катастрофи (наприклад, у 2000 році мешканці Трускавця, Дрогобича і Стебника лише через кілька місяців дізналися про аварію на проводі "Дрогобич-Калуш", внаслідок якої 30 тонн нафтопродуктів потрапили у водозбори "Гірне" і "Доброгостів").
- Громадськість недостатньо залучена до прийняття важливих рішень щодо невтручання і не завдання шкоди навколишньому середовищу (наприклад, спроба опріснити лиман Сасик, який меліоратори відгородили від Чорного моря дамбою, і подальша боротьба за з'єднання його з морем).
Поміркуйте та обговоріть:
1. Які можна зробити висновки після виконання вправи "Дерево рішень"?
2. Чому, на Вашу думку, у вітчизняній історії та історії всього людства, здавалось би, гарні ідеї мають негативні наслідки? Як можна цього уникнути? Наведіть кілька прикладів.
3. Назвіть проблеми, прояв яких є схожим у європейських державах і в Україні. У чому схожість і відмінність виходу різних держав із загрозливих ситуацій, якими є глобальні проблеми?
Значна кількість глобальних проблем, які повстали перед усім людством, тією чи іншою мірою ( а інколи - перш за все) стосуються України (наприклад, екологічна проблема). У галузі вирішення глобальних проблем ми маємо деякі досягнення, але також є багато невирішених питань, які постають переважно через відсутність необхідних коштів. Причини появи кожної з глобальних проблем загальновідомі, хоча в Україні вони мають деякі особливості (використання України як ресурсно-сировинного придатка та стратегічної території для військових баз СРСР, прийняття рішень Московським партійним керівництвом про будівництво ГЕС, військових полігонів та АЕС в Україні). Як вижити у сучасному техногенному середовищі і зберегти мальовничий куточок Європи, Україну, для наступних поколінь, не дати справдитися невтішним прогнозам і підрахункам вчених - Ви спробуєте відповісти на це питання, виконавши завдання № 2.
Завдання № 2
На основі знань, здобутих на уроках історії, основ екології, природознавства, географії та інших предметів, враховуючи інформацію, отриману з різних джерел (преса, телебачення, Інтернет) та власного досвіду, складіть Програму Змін, яку Ви могли б запропонувати Президентові України у відкритому листі щодо покращання стану довкілля в нашій державі та залучення України до подолання і попередження глобальних проблем людства.
Розділи Програми змін: 1) проблеми природничо-економічного характеру; 2) проблеми політичного характеру; 3) проблеми соціального характеру; 4) проблеми наукового характеру.
Виконувати це завдання можна, об'єднавшись у групи по 4-5 осіб.
Завдання № 3
Висновок до лабораторно-практичної роботи на тему: "Прояв глобальних проблем людства в Україні" запишіть у формі есе. Тема для роздумів може бути такою: "Якою я бачу Україну в новій Європі?".
Це цікаво:
Фрагменти творів, написаних випускниками 2003 року:
Моя Україна - це сильна держава, де безліч багатств і свобод,
Моя Україна - це велич і слава, хоч часом бідує народ,
Моя Україна - природа зваблива, яку занедбали до нас,
Моя Україна - без'ядерна, мирна, де совість - одна із прикрас,
Моя Україна - прогрес і наука, нові будівництва без меж,
Моя Україна - це нова Європа, це часточка світу і космосу теж.
Половко Тетяна, учениця Ічнянської ЗОШ Чернігівської обл.
Нарешті, завершились ті часи, коли Україна була в неволі. Закінчились війни, арешти, каторги. Настала ера відродження, і нам випала можливість бути свідками і творцями нової держави, європейського дому. Хто, як не ми, побудуємо нову велику і дружню європейську сім'ю? Я впевнений, що Європа без України не буде повноцінною. Проте, щоб розбудовувати європейський союз, потрібно спочатку врегулювати всі місцеві, українські проблеми - знищити корупцію, підняти економіку, виховати нове покоління, яке могло б гармонійно влитися в європейське суспільство, але, в той же час, не забувало свою історію, традиції, батьків. Нам доведеться пройти важкий, тернистий шлях, але ми все здолаємо, адже за декілька століть в українців накопичилась така велика кількість енергії, якої вистачило би на Всесвіт. А починати все треба спочатку, тобто з народження, з виховання, із школи і культури. Адже тільки освічені люди, які добре знають, що являє собою сучасний світ і його глобальніпроблеми, які засвоїли екологічне виховання і несуть свої знання співвітчизникам, які не байдужі до майбутнього України і свого народу, можуть побудувати міцну державу, достойну називатися Центром Європи. І можливо тоді, на Батьківщину повернуться всі емігранти, щоб разом відстоювати інтереси України, підтримувати її європейський рівень та міжнародний авторитет.
Желєзний Валерій, учень Ічнянської ЗОШ № 1 Чернігівської обл.
Додаток № 1
Матеріали для роботи в групах
Джерела до питання "Проблема організованої злочинності і

 
 

Цікаве

Загрузка...