WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Релігія в житті сучасного європейця - Сценарій

Релігія в житті сучасного європейця - Сценарій

деяких сект були зроблені в Україні в 1997 році, коли було запроваджено вимоги щодо реєстрації статутів нетрадиційних релігійних організацій, відповідальність їхніх керівників за створення та утримання монастирів (ашрамів, дацанів, комун, колоній тощо). Також при Державному комітеті України у справах релігій створено експертну комісію з вивчення негативного впливу на населення тоталітарних культів. Держава повинна зробити все, щоб принцип свободи совісті в ній органічно поєднувався із засадами безпечного існування людини. Ця проблема є спільною у загальноєвропейському домі.
Головне:
Релігія є одним із способів сприйняття світу, пізнання його.
Згідно з тлумаченням богословів релігія - це все те, що зв'язує, з'єднує людину з божественністю.
Релігії, поширені у сучасній Європі поділяються на три види: світові, національні і нетрадиційні.
Релігійна палітра Європи досить строката, проте домінуючою релігією є християнство.
З поширенням християнства пов'язане становлення та розвиток Європейської цивілізації.
Цікаві факти:
В Україні віруючими вважають себе 56% населення; віруючими без дотримання певної релігії - 30%; тих, хто вважають, що релігія надає життю змісту і сенсу, - 30%.
Україна - багатонаціональна, поліконфесійна держава. У 1995 р. в Україні були поширені 67 конфесій, в 1998 р. - більше 70, в 2001 р. - близько 90.
Запитання та завдання:
1. Продовжіть речення:
Релігія - це ...
Знання про поширення релігій у сучасній Європі потрібні, для того щоб ...
Я знаю, як зрозуміти людину іншої релігійної конфесії, тому що ...
2. Проведіть дискусію на обрану тему:
"Чи можемо ми жити поза релігією і без релігії?"
"Що краще - бути фанатиком однієї релігії чи ні в що не вірити?"
"Що головне для різних віросповідань - ритуали, догмати чи пошук істини самою людиною?"
Поняття і терміни: релігія, конфесія, нетрадиційні культи, цивілізація, атеїзм.
Книжкова полиця:
1. Кін М. Релігії світу. - Харків, 2003.
2. Лубський В., Теремко В. Підручник по релігієзнавству. - Київ, 2002.
3. Релігієзнавство. Підручник за ред. Калініна Ю. А. та ін. - Київ, 2002.
4. Релігієзнавчий словник. / За ред. А. Колодного і Б. Лобовика. - Київ 1996.
Додаток № 1
Поширення конфесій у країнах Європи
%
Країна Католицизм Протестантизм Лютеранство Православ'я Греко-католицизм Мусульманство Іудаїзм Інші Атеїзм Хузисти
Бельгія 90 0,4 1 8
Нідерланди 31 21 4,4 3,6 40
Люксембург 93 1,3
Франція 83-88 2 5-10 1 4
Італія 83,2 1 16,2
Німеччина 37 45 2,1 0,1
Велика Британія 13 Англіканство - 56 Методисти - 4 16
Португалія 94,5 0,6 0,1 0,1 3,8
Іспанія 94 6
Греція 0,25 98 1,3
Швеція 1,7 88,9
Данія 1,5 97 2
Фінляндія 89 1 1 9
Ірландія 95 5
Австрія 84,3 5,6 1 0,1 6
Естонія 3 1 2 4 Баптисти
Латвія 24 55 9
Литва 60-80 Кальвінізм
Кіпр 78 18 4
Мальта 97,3 1,2
Польща 95 1 1,5
Словенія 70,8 1 1 22,9 4,3
Словаччина 60,3 8,4 9,7
Угорщина 64,1 23,3 0,5 0,9
Чехія 39,2 4,6 13,4 39,8 3
Україна 712 громад 3 123 громади 23 громади 9 700 громад 3 087 громад 192 громади 87 громад 14 громад?
Дані взято з проекту "Програма Розвитку Українських Проєвропейських Організацій".
Додаток № 2
Основні течії християнства
Течії Особливості
Православна церква Усі східні автокефальні церкви, які перебували між собою в молитовній та євхаристичній єдності, а також поділяли догматичні положення єдиної неподільної Церкви, стали називатися православними, тобто такими, що правильно прославляють Бога. Православні вважають, що догматичні положення можуть розробляти та приймати лише Вселенські Собори (їх було 7) за участю представників усіх церков. А такі після 787 р. не проводилися. Тому потрібно зберігати те догматичне надбання, що виробили 7 Вселенських Соборів, і дотримуватися його. З цієї причини православних називають часто ортодоксальними християнами. Організація Православної Церкви залишилася такою, якою вона була до Великого Церковного Розколу 1054 року на Східну (Православну) і Західну (Католицьку) Церкви.
Православна Церква вірить в Трійцю, два єства Ісуса Христа, у безсмертя людської душі. Священна книга - Біблія, яка складається зі Старого та Нового Заповіту. Старий Заповіт включає в себе 50 книг (але канонічних - 39), а Новий Заповіт - усі 27 книг. Згідно з церковною традицією і Священним Переказом у Східних церквах існує три ступені священства: дияконство, пресвітерство, єпископство. Очолюють церкви найчастіше патріархи або католікоси з титулом "Святійший", рідше - митрополитами або архієпископами з титулом "Блаженнійший".
Католицька церква Головні положення віровчення, що відрізняють католиків від православних, з'явилися в догматах Західної Церкви поступово, немов би нашаровуючись на надбання єдиної нерозділеної Християнської Церкви. Так, учення про зішестя Святого Духа від Сина затвердив папа Бенедикт ІІІ у 1014 році, піднісши його в ранг догмата. Католики вірять в існування, крім раю та пекла, ще й чистилища. Римська церква прийняла догмат про непорочне зачаття Діви Марії, тобто, що Дівою була і мати Марії - праведниця Анна. На І Ватиканському Соборі (1870 р.) було прийнято догмат про безпомилковість учительства папи в питаннях віри та моралі. Католики визнають рішення 21-го Вселенського Собору. Католики і православні звершують 7 таїнств. Але в Римській церкві деякі таїнства виконуються своєрідно: таїнство миропомазання виконується, коли дитині виповнюється 7-8 років (у православних - незабаром після хрещення); таїнство євхаристії відправляється на прісному хлібі (управославних - на квасному), при цьому лише духовенство може причащатися хлібом і вином, миряни ж повинні причащатися лише хлібом. Система управління Римською церквою ускладнюється тим, що в ній існує складне переплетення церковної ієрархії та рангів церковних посад: вищий - ті, хто отримує свою владу безпосередньо від папи; нижчий - ті, чия влада виходить від єпископа. Католики єдині з православними в розумінні того, що Християнська Церква, очолювана самим Ісусом Христом, зберігає внутрішню суттєву єдність. Київському митрополитові Платону Городецькому належать відомі слова про те, що "перегородки між церквами не сягають неба". Але православні вважають, що єдиним шляхом подолання розколу є повернення до стану, в якому перебувала церква до 1054 року, католики ж вбачають цей шлях в унії, при якій православні збережуть свої обряди, але догматично підпорядкуються Римському єпископу.
Протестантизм Лютеранство. Основою догматичного визначення стали Аугсбурзьке віросповідання та Апологія, написані Лютером і його соратником Меланхтоном. Лютерани не визнають рішення Вселенських Соборів. Вони вважають, що спасіння досягається лише вірою й дотриманням трьох таїнств: хрещення, євхаристії, сповіді. У лютеран немає культу поклоніння святим, іконам, мощам. Ліквідовано чернецтво. Поклоняються лише хресту з розп'яттям.
Кальвінізм. Більш радикально відмежувався від католицизму. Згідно з головним догматом, що відрізняє кальвіністів, Бог прийняв рішення врятувати одну частину людства без будь-якої заслуги цих людей і засудити іншу - без будь-якої провини. Кальвіністи не визнають таїнств; не вшановують святих, ікон, мощей. Бог, на їхню думку, ніколи не вимагав любити ближнього свого більше ніж самого себе.
Англіканство. У 1534 році англійський парламент проголосив незалежність церкви від папи Римського і призначив її головою короля Генріха VІІ. Англікани визнають рішення перших 8 Вселенських Соборів, вчення про зішестя Святого Духа лише від Отця, 7 таїнств, зберегли апостольське наступництво єпископської влади. Ієрархія, культ та одяг священнослужителів майже без змін залишились католицькими. Тоді як католики пішли шляхом спрощення богослужіння і, особливо, меси, англікани зберегли стару католицьку месу зі складною обрядовістю та урочистістю.

 
 

Цікаве

Загрузка...