WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Місце Європи в глобальній економіці - Сценарій

Місце Європи в глобальній економіці - Сценарій

складався бюджет Співтовариства та проводилися усі розрахунки в рамках Співтовариства.
Зверніть увагу:
"ЕКЮ" ще не була справжньою валютою, оскільки цей штучно створений кошик європейських валют використовувався лише для внутрішніх підрахунків і не був в обігу як повноцінна валюта.
Курсово-інтервенційний механізм
Коридор коливань ринкових курсів між валютами країн Співтовариства був чітко визначений. Ці курси могли відхилятись до ±2,25% (або ±6% для "слабких" країн, наприклад Іспанії і Португалії) від двосторонніх центральних курсів.
Зверніть увагу:
Цей коридор (±2,25%) в результаті численних криз та проблем, пов'язаних з утриманням коливань курсів валют у таких вузьких межах був у 1993 році розширений до ±15%. Це повинно було запобігти відмові держав Співтовариства від участі у ЄВС.
Кредитний механізм
Якщо досягалась нижня чи верхня межа коридору коливань курсів валют, центральні банки проводили інтервенції на валютних ринках. Якщо бракувало коштів на таку інтервенцію, то ці банки використовували взаємну кредитну допомогу.
Європейський Фонд Валютної Співпраці виконував таку саму функцію, як і під час функціонування "валютної змії", тобто надавав кредити центральним банкам країн, що належали до ЄВС.
3. Другий етап реалізації Економічного та Валютного Союзу (1994 -1998 рр.)
Маастрихтським договором початок другого етапу створення ЕВС був призначений на 1 січня 1994 р. На другому етапі країни зобов'язалися координувати грошову та макроекономічну політику, уникати надмірного дефіциту своїх бюджетів і забезпечити незалежність своїх центральних банків.
1 січня 1994 р., після розпуску Комітету голів центральних банків та Європейського Фонду Валютної Співпраці, було створено Європейський Валютний Інститут (ЄВІ). Головним завданням ЄВІ був контроль за виконанням зобов'язань, що випливають з другого етапу створення Союзу, насамперед:
" зміцнення співпраці між центральними банками держав-членів,
" зміцнення координації грошових політик окремих держав-членів, а також прагнення до гарантування стабільності цін,
" контроль за функціонуванням Європейської Валютної Системи,
" підготовка документів та процедур, необхідних для проведення в ЕВС спільної валютної політики,
" вироблення принципів операцій, які будуть здійснюватись центральними банками держав-членів у межах Європейської Системи Центральних Банків,
" підготовка до емісії банкнот нової валюти.
4. Третій етап реалізації Економічного та Валютного Союзу (1999 р.)
Перехід до третього етапу залежав від темпів виконання членами ЄС вимог до їхнього економічного становища, визначених Маастрихтським договором. Договір передбачав розробку Європейською Комісією та ЄВІ звітів Раді ЄС про економічне становище окремих держав-членів та ступінь виконання поставлених перед ними вимог. Метою цих дій було зближення рівня економічного розвитку держав-членів.
Критерії вступу держав до Економічного та Валютного Союзу були визначені у Маастрихтському договорі:
1. Річний показник інфляції у державі-члені не може перевищувати 1,5 відсотка від середнього рівня інфляції у трьох державах-членах ЄС з найкращими з цієї точки зору показниками
2. Величина бюджетного дефіциту не може перевищити 3% ВВП.
3. Величина державного боргу не може перевищувати 60% ВВП.
4. Величина середньої номінальної довготермінової процентної ставки не може перевищувати більше ніж на 2% середню номінальну довготермінову процентну ставку у трьох державах-членах ЄС з найнижчим річним показником інфляції.
5. Держава-член у межах курсового механізму Європейської Валютної Системи, принаймні, 2 роки повинна втримати свою валюту в нормальному коридорі коливань курсів валют. За цей час валюта цієї держави не може бути девальвована щодо валют інших членів ЄС.
Поміркуйте та обговоріть:
За даними таблиці перевірте, хто з країн ЄС не зміг виконати умови Маастрихтського договору?
Чому Данія, Швеція та Велика Британія, хоча і виконали умови Маастрихтського договору, все одно не ввійшли до ЄВС?
Зверніть увагу:
До ЄВС із самого початку не вступили Греція, Данія, Великобританія та Швеція.
Великобританія не погоджувалась з переданням її повноважень на проведення грошової політики Європейській Системі Центральних Банків - і тому відмовилася від вступу до Валютного Союзу.
У випадку з Данією результати референдуму унеможливили її вступ до ЄВС. Пропозицію вступити до Валютного Союзу було відкинуто громадянами країни. У 2000 р. в Данії вдруге відбувся референдум про вступ цієї держави до Валютного Союзу, на якому данці знову відкинули можливість вступу Данії до ЕВС.
Інші дві держави, Швеція та Греція, не виконали критеріїв Угоди. Однак уже через 2 роки, 1 січня 2001 року, Греція стала дванадцятим членом ЄВС.
Кожна з трьох держав, що залишаються поза зоною євро, може бути прийнятою до ЄВС як повноправний член. Вона лише повинна виконати економічні критерії та висловити своє бажання і готовність стати членом.
5. Введення євро у безготівковий та готівковий обіг
Згідно з планом, закріпленим Маастрихтським договором, 31 грудня 1998 року обмінні курси одинадцяти країн зафіксовано по відношенню до євро.
1 євро =
40.3399 Бельгійських франків
1.95583 Німецьких марок
340.750 Грецьких драхм
166.386 Іспанських пезет
6.55957 Французьких франків
0.787564 Ірландських фунтів
1936.27 Італійських лір
40.3399 Люксембурзьких франків
2.20371 Голландських гульденів
13.7603 Австрійських шилінгів
200.482 Португальських ескудо
5.94573 Фінських марок
1 січня 1999 року, євро введено в безготівковий обіг (одночасно з використанням у готівкових розрахунках національних грошей).
З цього моменту нова валюта використовується в усіх міжбанківських фінансових операціях та розрахунках банків з Європейським Центральним банком (ЄЦБ), нові державні боргові зобов'язання випускаються в євро, ціни на акції та облігації на фондових біржах країн-учасниць так само котируються в новій валюті.
Поступово запроваджується програма розширення сфери використання євро, наприклад ведення статистики та визначення й оприлюднення цін у новій валюті. Проводиться підготовка до повномасштабного заміщення національних валют на євро.
День 1 січня 2002 року ввійшов в історію як "день Є": євро запроваджено в готівковий обіг шляхом безкоштовного обміну старих грошових знаків на нові. Сума банкнот та монет, первинно випущених в обіг, становила 300 млрд. євро. За задумом "батьків" євро, банкноти є однаковими для всіх країн, а ось один бік монет може бути "націоналізований".
Тобто кожна країна може випускати монети з власною символікою і, таким чином, зробити свійвнесок у нумізматичну спадщину. При цьому використання монет будь-якої країни є необмеженим на всій території єврозони.
Це цікаво:
Графічним символом євро послужили літера "епсилон", яка збігається з першою

 
 

Цікаве

Загрузка...