WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Місце Європи в глобальній економіці - Сценарій

Місце Європи в глобальній економіці - Сценарій

валют кількох країн-членів ЄС у певних межах).
ў 1979 р. - початок формування Європейського Валютного Союзу (ЄВС).
Розширення кількісного складу ЄС піднесло роль Спільноти, збільшило її вплив на світову економіку та політику. Одночасно вступ до ЄС різних за рівнем економічного розвитку держав зумовив також певні досить складні проблеми, пов'язані, зокрема, із необхідністю економічного вирівнювання та надання підтримки і допомоги відсталим регіонам.
Успіхи в економіці ЄС дозволили висловити в травні 1985 року ідею переходу від спільного до єдиного внутрішнього ринку ЄС. Розвиток Спільноти покликав також необхідність доповнення зростаючої економічної співпраці більш тісною співпрацею в інших сферах.
В межах Римської угоди 1957 року було здійснено заходи з розширення юрисдикції Європейських Співтовариств на такі важливі сфери, як соціальна політика та створення Європейського соціального фонду, регіональний розвиток та створення відповідних структур, спільну політику в царині наукових досліджень, програму співпраці з охорони довкілля. Дедалі більше ставала відчутною необхідність більш тісної взаємодії держав-членів ЄС в політичній сфері.
Таким чином, Спільнота дійшла висновку, що певний етап її розвитку скінчився, межі Римських договорів "повужчали" і обмежували подальший розвиток. Поставало питання про підготовку до створення Європейського Союзу. Скликана з цією метою міжурядова конференція підготувала проект нового засновницького акту, який отримав назву Єдиний Європейський акт (ЄЄА) і був підписаний представниками всіх держав-членів Спільноти в лютому 1986 року та, після ратифікації, набрав чинності 1 липня 1987 року.
4. Спільний ринок (1987-1992)
Розпочався третій етап розвитку Європейської Спільноти, характерний підготовкою до утворення Економічного і валютного Союзу (ЕВС) з єдиним європейським ринком.
Зверніть увагу:
Основними особливостями та подіями етапу розвитку спільного ринку були такі:
ў Завершення процесу створення ЄВС з метою зменшення коливання валютних курсів, витіснення з міжнародних валютних розрахунків долара США, стимулювання подальшої інтеграції.
ў Запровадження спільної валюти - ЕКЮ.
ў 1987 р. - створення Єдиного внутрішнього ринку.
ў Скасування митних формальностей, які ще залишилися (огляд товарів, перевірка документів).
ў Уніфікація технічних стандартів.
ў Скасування обмежень конкуренції у наданні держзамовлень.
ў Нівелювання різниці у рівнях і структурі оподаткування.
ў Скасування лімітів на транспортні і фінансові послуги та послуги зв'язку.
ў Скасування валютних обмежень, що залишилися.
ў Скасування обмежень при працевлаштуванні громадян.
ў Проведення єдиної політики в окремих галузях - енергетиці, транспорті, питаннях соціального та регіонального розвитку.
5. Економічний союз (1993 - до нинішнього часу)
Новий, четвертий, етап в розвитку Європейської інтеграції пов'язаний з підписанням в лютому 1992 року і набранням чинності в листопаді 1993 року Договором про Європейський Союз - Маастрихтським договором.
Зверніть увагу:
Маастрихтський договір передбачав:
ў Скасування ще чинних обмежень вільного руху капіталу в Португалії і Греції.
ў Визначання критеріїв вступу до ЄС:
ў дефіцит бюджету не повинен перевищувати 3% ВНП;
ў темп інфляції - не більше 1,5% середнього значення трьох країн ЄС з мінімальним показником;
ў рівень державного боргу не повинен перевищувати 60% ВНП;
ў середній річний рівень процентних ставок не повинен перевищувати відповідний рівень у країнах з кращими показниками, в цілому - не вище 20%;
ў коливання обмінного курсу національної валюти до Євро - 2,25%.
Європейський Союз, до якого 1995 року приєдналися ще три держави - Австрія, Фінляндія та Швеція, створювався на основі Європейських співтовариств, доповнених сферами зовнішньої політики і безпеки та співпрацею в сфері юстиції і внутрішніх справ. Проте втілення в життя ідей Маастрихту виявило необхідність їхнього уточнення та доповнення, що і було реалізовано в жовтні 1997 року в Амстердамському договорі, який, наприклад, значно розширив положення, пов'язані з охороною та захистом прав людини як результату створення єдиного загальноєвропейського простору свободи, безпеки та законності.
Зверніть увагу:
Особливостями та подіями етапу розвитку економічного союзу були такі:
ў посилення політичної інтеграції;
ў активний розвиток валютного союзу;
ў прийняття заходів зі стабілізації грошової системи та закріплення бюджетної дисципліни;
ў створення Європейського валютного інституту, який повинен готувати всі необхідні засоби та заходи до впровадження з 1999 року єдиної грошової та валютної політики;
ў 1999 р. - створення Європейського центрального банку;
ў 1 січня 1999 р. - усі розрахунки за проведення зовнішньоекономічних операцій здійснюються у євро;
ў 1 січня 2002 р. - євро вводиться в обіг у готівковій формі в 12 країнах ЄС.
Поміркуйте та обговоріть:
Чи означає створення Європейського Союзу, що юридично Європейські співтовариства (ЄЕС, ЄОВС та Євроатом) зникли чи просто були поглинуті?
Зверніть увагу:
Амстердамський договір був ратифікований державами-членами та набрав чинності з 1 травня 1999 року. Проте важливо підкреслити, що Всі три Європейські співтовариства досі існують як самостійні інтеграційні об'єднання, що, одночасно, входять до Європейського Союзу. В цьому сенсі надалі вживається інтегративний термін "Європейська Спільнота", що об'єднує усі європейські інтеграційні інститути.
Завдання:
Визначте та обговоріть характерні ознаки кожного з етапів європейської інтеграції:
Етапи євроінтеграції Відсутність мита Спільний митний тариф Вільний рух капіталів, послуг, робочої сили Гармонізація економічної політики Спільна валюта, єдина грошова політика
Зона вільної торгівлі
Митний союз
Спільний ринок
Економічний союз
Повна інтеграція
6. Сучасні тенденції європейської економічної інтеграції.
1 травня 2004 року до 15-ти держав Європейського Союзу приєдналися десять нових членів:Чеська Республіка, Естонія, Кіпр, Латвія, Литва, Угорщина, Мальта, Польща, Словенія та Словаччина. Це знаменує безпрецедентну історичну подію, коли, здійснивши найбільше за весь час свого існування розширення, Європейський Союз за один раз об'єднає 25 суверенних держав шляхом мирної інтеграції. Це знову підтверджує істинний смисл існування Європейського Співтовариства, заснованого незабаром після завершення Другої Світової війни з відважним і честолюбним наміром зробити все, щоб жорстокість такого масштабу ніколи не могла повторитися, і щоб громадяни Європи могли мирно жити і творити разом на благо процвітання.
Розширений Європейський Союзнараховує 450 мільйонів громадян, які говорять 21 мовою. Це є найбільшим і найуспішнішим прикладом регіональної інтеграції у світі. 2007 року до них долучаться Болгарія та

 
 

Цікаве

Загрузка...