WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Світові та європейські організації - Сценарій

Світові та європейські організації - Сценарій

універсальними, заохочуючи держави-члени дотримуватись одних і тих самих норм в інтересах усіх громадян, незалежно від їхнього походження. Від того часу, коли почали відбуватись демократичні зміни у Східній Європі, Рада Європи підтримує зусилля країн, які намагались встановити демократію та забезпечити дотримання прав людини. РЄ займається усіма важливими питаннями, які виникають у європейському суспільстві, за винятком питань оборони.
Кожна з європейських держав може стати членом Ради Європи за умови дотримання трьох найважливіших принципів: держава-кандидат має бути правовою, поважати права людини, мати плюралістичну демократію.
З організації, яка спочатку об`єднувала десять країн, Рада Європи перетворилася на справжню загальноєвропейську структуру, яка на сьогодні нараховує 45 держав-учасниць, серед яких є й Україна.
Органи Ради Європи
Отже, уряди, національні парламенти та місцеві і регіональні влади представлені в Раді Європи окремо.
Поміркуйте: Як Ви гадаєте, чому саме так?
Генеральний секретар РЄ є найвищою посадовою особою організації. Крім того, періодично організовуються самміти глав держав та урядів держав-членів, конференції галузевих міністрів (юстиції, освіти, сімейних справ, охорони здоров'я, охорони навколишнього середовища, культури, спорту, справ молоді і т.ін.) Під час цих зустрічей розглядаються основні проблеми, здійснюються постійні контакти між представниками різних держав-членів, а також розробляються проекти, які можуть бути запроваджені в кількох державах, та пропозиції щодо програми роботи Ради Європи; введено інститут Комісара з прав людини (1999 р.), до функцій якого входять поширення інформації та ознайомлення населення з правами людини у державах-членах, нагляд за повним і ефективним виконанням документів Ради Європи. Існують також інші органи, створені відповідно до різних конвенцій та угод.
Близько 350 міжнародних неурядових організацій, що представляють "громадянське суспільство", наділені консультативним статусом у Раді Європи. Вони надають корисні поради міжурядовим комітетам і комісіям асамблеї та мають прямий зв'язок із секретаріатом. Діяльність багатьох із цих організацій зосереджена повністю або частково на питаннях захисту прав людини.
Конвенції РЄ
Численні ініціативи Ради Європи часто набувають вигляду конвенцій, на підставі яких у різних державах-учасницях відбуваються зміни в законодавстві і правовій практиці; такі конвенції є заміною тисячам двосторонніх угод, підписаних між країнами.
Згадайте: З якими конвенціями РЄ Ви вже знайомі?
Ось ще деякі з них:
- Європейська конвенція про права людини та біомедицину - забороняє клонування людських істот і підносить інтереси людини над інтересами науки чи суспільства.
- Конвенція про захист даних - захищає громадян від зловживання інформацією про них, яка міститься в базі даних.
- Фонд соціального розвитку пропонує позики для фінансування соціальних проектів та реагує на надзвичайні ситуації, які трапляються в державах-членах.
- "Бернська конвенція" - стосується охорони дикої флори і фауни та природних середовищ існування, захищає види тварин та рослин, яким загрожує зникнення.
- Європейська Фармакопея - гарантує якість наших медичних препаратів і спрямована на поступову стандартизацію національних норм
Завдання: Які питання видаються важливими особисто Вам? Які загальноєвропейські конвенції запропонували би Ви?
Входження нашої держави до Ради Європи означає необхідність демократизації суспільства та приєднання до понад 150 конвенцій, які функціонують у рамках РЄ.
Поміркуйте: Чи задовольняє наша країна вимогам РЄ? Дізнайтесь, як оцінює ця організація ситуацію в Україні.
Документ 3
"Можна стверджувати, що за 54 роки існування Рада Європи виконала своє першочергове завдання, визначене Статутом, - досягти більшого єднання між її членами".
В. Швіммер, Генеральний секретар РЄ, 2003 р.
Поміркуйте: Чи згодні Ви з точкою зору В. Швіммера? Аргументуйте.
Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ)
З'явилася в 1975 році і до 1994 року існувала як політичний процес. До складу цієї організації входять усі держави Європи і СНД, США та Канада. ОБСЄ є основою для вироблення спільної позиції країн-учасниць із різноманітних питань європейського життя, для співпраці в галузях прав людини, фундаментальних свобод, демократії, верховенства права, економіки та безпеки.
Головна мета ОБСЄ - забезпечення спільними зусиллями безпеки на основі демократії, поваги до прав людини, верховенства права, ринкової економіки та справедливості. Для цього держави-члени погодились:
- негайно проводити консультації з державою, чия безпека перебуває під загрозою, і спільно вживати необхідних заходів;
- не надавати підтримки державам, які застосовують силу чи погрожують її застосуванням;
- враховувати інтереси безпеки всіх держав, не зважаючи на членство їх у будь-яких інших організаціях.
ОБСЄ сприяє розвитку співробітництва та обмінів між країнами, зміцненню довіри і безпеки, запобіганню конфліктам, розвитку демократії та дотриманню і захисту прав людини на великих євразійсько-північноамериканських просторах. Україна є активним учасником ОБСЄ.
Не можна не згадати ще про одну міжнародну організацію - Північноатлантичний Альянс (НАТО).
Договір про утворення НАТО було підписано 4 квітня 1949 року Бельгією, Великою Британією, Данією, Ісландією, Італією, Люксембургом, Нідерландами, Норвегією, Португалією, Францією, США та Канадою. Створення цього військово-політичного блоку країн Західної Європи та Північної Америки було покликане протистояти СРСР та його союзникам.
Первинне завдання НАТО - захищати свободу й безпекуусіх її членів політичними та військовими засобами згідно з принципами Статуту ООН, ґрунтуючись на ідеалах де-мократії, прав людини і верховенства права. Альянс обстоює принципи стабільності й недоторканності кордонів держав-членів, гарантує їм територіальну цілісність. Це дозволяє досягти найбільшої безпеки власної країни при найменших витратах. Адже навіть гіпотетичний напад на будь-яку країну, котра є членом НАТО і не має ядерної зброї, означає напад на військову структуру, яка має ядерну зброю та засоби її доставки. Жодна країна, яка має територіальні проблеми із сусідами не може бути членом НАТО. За весь час існування Альянсу не було жодного конфлікту між її членами.
Після краху комунізму НАТО не припинив свого існування і тепер є більше політично-військовою структурою. Зараз Альянс об'єднує 19 держав і продовжує розширюватись на схід.
Сьогодні навряд чи можна говорити про НАТО як про організацію, чия діяльність спрямована проти іншої країни чи іншої організації. Останнім часом зростає внесок Альянсу в справу збереження безпеки і стабільності, підвищується його роль у подоланні кризових ситуацій та миротворча діяльність. З органу колективної оборони НАТО перетворюється на орган колективної безпеки.
Завдання: Українськими політиками та ЗМІ часто обговорюється питання "Україна і НАТО". Є прихильники і противники співробітництва. Ви "за" чи "проти" співробітництва України з НАТО? Обґрунтуйте свою позицію.
Головне: у сучасному світі існує цілий ряд впливових міжнародних організацій, головна мета яких - забезпечити мир і стабільність в Європі і світі на основі поваги до загальнолюдських цінностей.
Запитання і завдання:
1. Для чого створюються міжнародні організації?
2. Які з них мають загальносвітове значення?
3. Чому Європа найбільш "охоплена" різноманітними міжнародними організаціями?
4. Чи можна вважати це проявом європейської інтеграції?
5. Охарактеризуйте основні завдання, принципи та діяльність:
- ООН;
- РЄ;
- ОБСЄ;
- НАТО.
6. Як Ви вважаєте, чи виконують вони свої завдання? Аргументуйте.
Книжкова полиця:
1. Абетка української політики. Довідник, - К.: 2002.
2. НАТО. Довідник. - К.: 1999.
3. Рада Європи: Діяльність та здобутки, 1999.
4. Офіційний сайт РадиЄвропи - www.coe.kiev.ua
5. Шаповал В. М. Державний лад країн світу. - К.: 1999.
6. Служити Європі. Популярно про установи Європейського Союзу. - К.: Європейська Комісія, 2000

 
 

Цікаве

Загрузка...