WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Захист прав людини у Європі та світі - Сценарій

Захист прав людини у Європі та світі - Сценарій

країною-порушницею.
Скарги, які вже розглядав Суд, стосувались широкого кола питань:
- зникнення без вісти людей та їхні вбивства;
- тортури і жорстоке поводження із в'язнями;
- незаконна конфіскація власності;
- незаконна депортація і висилка;
- втручання в особисте життя;
- свобода преси і політичних партій;
- захист права на справедливий суд.
Документ 6
З повідомлення газети "Сегодня", 17 листопада 2003 р.
"В Європейському суді з прав людини знаходиться близько8000 позовів проти України і їхня кількість стабільно зростає. Міністр юстиції України Олександр Лавринович повідомив, що в 2000 р., коли Україна підписала Міжнародну Конвенцію про захист прав і основних свобод людини, в Суд надійшло 1520 позовів проти України, в 2001 - вже 2104, в 2002 - 2549. За 10 місяців 2003 р. - 1732 позови.
Він відзначив, що якщо в 2000 р. Європейський суд визнав можливими до розгляду і направив українському уряду для зауважень 26 заяв, в 2001 році - 13, в 2002 році - 18, до листопада 2003 року - 131.
Серед основних категорій скарг українських громадян міністр виділив заяви про нездатність виконання рішень національних судів, про затягування розгляду справ у суді, про застосування до обвинувачених незаконних методів ведення слідства і неефективне розслідування прокуратурою скарг про застосування тортур, ...а також про порушення процесуальних прав українців, як повідомили в прес-службі Міністерства юстиції".
Поміркуйте: Про що свідчить зростання кількості звернень українських громадян до Європейського суду з прав людини? Які категорії скарг переважають? Чому? Про що це свідчить?
Як звернутись до Європейського суду з прав людини?
Не приймаються скарги:
- анонімні;
- ідентичні тим, які були раніше розглянуті;
- досліджені іншими міжнародними органами з охорони прав людини;
- які не сумісні з положеннями Європейської конвенції з прав людини.
Звернення можна писати офіційними мовами Євросуду (англійською, французькою) або державною мовою будь-якої країни, що ратифікувала Європейську конвенцію, в тому числі українською і російською. До нього обов'язково слід додати копії рішень усіх українських судових інстанцій. Звернення до Європейського суду безкоштовне. В окремих випадках, коли до розгляду справи залучають свідків і самого заявника, можлива навіть компенсація витрат на проїзд і проживання. Зовсім непринциповою є форма, в якій викладено скаргу. Був випадок, коли надійшла і була прийнята скарга від англійського в'язня, написана на рулоні туалетного паперу. Але це стосується лише першого звернення, після якого секретаріат Суду надсилає офіційний бланк, який потрібно заповнити відповідно до форми, бажано за допомогою кваліфікованого юриста.
Документ 7
З ПОЯСНЮВАЛЬНОЇ НОТАТКИ ДЛЯ ОСІБ, ЯКІ МАЮТЬ НАМІР ЗВЕРНУТИСЯ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СУДУ З ПРАВ ЛЮДИНИ
"…Якщо Ви вважаєте, що стосовно Вас було порушене одне з прав, які гарантуються Конвенцією або ж Протоколами до неї, і Ваша заява повністю відповідає усім… вимогам, то Ви повинні надіслати у Секретаріат Суду лист із зазначенням необхідних даних, про які йдеться нижче:
Au Greffier
de la Cour Europeenne des Droits de l'Homme
Conseil de l'Europe
F - 67075 Strasbourg Cedex
France
8. Лист повинен містити такі дані:
а) короткий виклад Вашої заяви;
б) визначення права або прав (гарантованих Конвенцією), які, на Вашу думку, порушені;
в) відомості про засоби правового захисту, якими Ви скористалися;
г) перелік офіційних рішень у Вашій справі, із зазначенням дати кожного документу та інстанції, яка його видала (суд або інший орган), а також коротка інформація про зміст кожного документу.
До листа необхідно додати копії вищезгаданих документів. (Суд не може гарантувати повернення цих документів, тому в інтересах особи, яка подає заяву, надсилати копії, замість оригіналів.)
9. Секретар Суду надішле Вам відповідь, а також відповідний формуляр, для того щоб Ви виклали заяву формально. Можливо, до Вас звернуться за додатковою інформацією, документами чи роз?ясненнями, пов?язаними із заявою. У разі необхідності Секретар проінформує Вас також про те, яким чином було застосовано Конвенцію у подібних випадках. У разі визнання заяви неприйнятною до розгляду її Судом, Секретар Суду поінформує Вас також і про це. У той же час Секретар не може давати Вам поради стосовно законодавства держави, проти якої спрямована заява.
10. Якщо з Вашого листування з Секретаріатом стає очевидним, що Ваша заява може бути зареєстрована, і якщо Ви висловите таке бажання, Вашу заяву буде передано на розгляд Суду.
11. Секретар інформуватиме Вас про хід розгляду Вашої заяви. Процедура розгляду не є прилюдною, і на першій стадії розгляд здійснюється у письмовій формі. Тому Ваша особиста присутність на засіданні Суду не є необхідною.
12. Якщо у Вас є можливість, зверніться до адвоката, щоб він вів Вашу справу. На подальших етапах розгляду брак відповідних коштів на оплату юридичної допомоги адвоката може слугувати підставою для прохання про надання безкоштовної допомоги. Але така допомога не може бути Вам надана на момент подання заяви".
Головне: в Європі створено ефективну систему захисту основних прав і свобод людини. Центральною ланкою цієї системи є Європейський суд з прав людини, куди може звернутись кожен громадянин держав - членів Ради Європи. Будемо сподіватись, що нам не доведеться цього робити.
Запитання і завдання:
1. Які права і свободи людини Вам відомі?
2. Що розуміють під поняттям "невід'ємні природні права людини"?
3. Яку роль у захисті прав і свобод відіграють:
- міжнародні організації;
- громадські організації;
- Європейський суд з прав людини?
4. Які справи розглядає цей Суд?
5. Як до нього звернутись?
Книжкова полиця:
1. Конвенція про захист прав і основних свобод людини. /Збірник договорів Ради Європи. Київ, Парламентське видавництво, 2000.
2. Конституція України.
3. М. Буроменський Звернення до Європейського суду з прав людини. ХПГ Харків "Фоліо", 2000.
4. Лищина И. Международные механизмы защиты прав человека. ХПГ Харків "Фоліо", 2001.
5. Рада Європи: Діяльність та здобутки, 1999.
6. Офіційний сайт Ради Європи - www.coe.kiev.ua
7. Європейський Парламент: www.europarl.eu.int
8. Європейська Комісія europa.eu.int/comm/
9. Суд Європейського Співтовариства www.curia.eu.int

 
 

Цікаве

Загрузка...