WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Модель гри «запитання-відповідь» - Реферат

Модель гри «запитання-відповідь» - Реферат


В дитячих турнірах (і в дорослих також) важливо постійно підтримувати в команді особливу дисципліну, позитивну атмосферу взаємної довіри, формувати особливу ігрову етику. В грі бувають різні моменти, які, в основному, пов'язані з неправильною відповіддю, яку згенерував хтось із гравців. Край неприємно дивитись, коли на адресу гравця, який "проштрафився", летять не зовсім приємні звинувачення. Тому під час тренувань, перед грою, під час гри треба постійно нагадувати підліткам-учасникам, що це-гра, що ми всі, хто зібрався сьогодні в залі - товариші, друзі, однодумці, які є представниками одного товариства. І помилка когось з нас - не привід для конфлікту.
Автор один із ініціаторів інтелектуальної гри, що проводиться для школярів Києва. Вона має назву "Розумовський". Засновниками гри є Головне управління освіти і науки м. Києва, Управління освіти Голосіївської районної в м. Києві державної адміністрації, Будинок Дитячоїта юнацької творчості Голосіївського району, видавництво "Шкільний світ"
Проводиться гра за відомим форматом "ЩО? ДЕ? КОЛИ?", який колись вдосконалив Борис Бурда. Ну, а назву "Розумовський" обрано, по-перше, на знак поваги до останнього українського гетьмана, який у віці 19 років став Президентом Імператорської академії наук Росії, а, по-друге, для того, щоб не порушувати Закон "Про авторські та суміжні права": назва "Щ? ДЕ? КОЛИ?, "Брейн-ринг" "Своя гра" є зареєстрованою маркою та власністю фірми "Гра", якою, після сметі Володимира Ворошилова, володіє Борис Крюк.
Вже другий рік гра проходить в актовому залі ліцея "Голосіївський" № 241. На сьогодні участь в грі беруть 38 команд з різних навчальних закладів міста. Вік тих, хто грає - від 12 до 17 років. Вони розбиті на дві підгрупи: старшу і молодшу. Зрозуміло, що діти та підлітки різного віку не можуть грати в одну силу. В кожній команді по 6 гравців. При цьому питання для обох підгруп однакові. На сьогодні зал для гри заповнеий повністю: адже 38 команд - це, як мінімум, більше, як 200 гравців.
Одною з головних проблем гри - забезпечення питаннями. Незважаючи на те, що гра існує вже багато років, наукового обгрунтування кваліфікованого питання для неї не існує. Інша справа - питання вікторинного типу. Достатньо взяти відомий факт з підручника - і пиання готове. А от згенерувати питання в нашому випадкові - досить проблемна задача. Класифікації методів написання питань не існує. Так, Б.Бурда наводить такий перелік типів питань: мозаїка, етимологія, що сказав…, проблема, алегорія, історичний фон, логічна задача, составний, нонсенс, загадка Леонардо, неявна підказка та каламбур. Евген Понікаров пропонує інший список: алфавітний порядок, антилогіка, биекция, вікторина, доповнення, загадка, іносказання, каламбур, нуль-принцип, загальна ознака, помилка, визначення, відображення, переклад, примітив, проблема, ребус, суміш, "угадайка", универсум-принцип, хіазм, цитата. Очевидно, типи запитань в кожного з авторитетних в русі гравців та композиторів питань не сходяться, так що можна погодитися з вже згаданим Євгеном Понікаровим, що загальних правил не може існувати в принципі. Однак деякі принципові правила існують як в опублікованій літературі, так і в інтернетних форумах. Зрозуміло, у питанні можуть поєднатися кілька методів.
Класифікація питань, безумовно, має допомогти в сторенні питань. Однак, зазначимо, що, за загальним правилом, хороше питання - скоріше проблема творчості, ніж механічного відтворення усталених технологій.
Тим не менше, сформулюємо декілька загальних правил питання, яке придатне для гри, особливо, якщо ця гра дитяча чи підліткова.
1. Питання має бути таким, що "береться". Питання, що не беруться, на внутрішній мові гравців має назву "гроб". Гробів у грі не має бути. Згенерувати "гроб" (за виразом одного з київських гравців Олександра Берещенка продукцію майстра Безенчука) нескладно.- достатньо, щоб питання було занадто складне. Звідсіля - друге правило.
2. Той, хто складає чи підбирає пританнядля турніру, має пам'ятати, що в розпорядженні гравців - тільки одна хвилина. Це правило не розповсюджується на дуже сильні, високоінтелектуальні команди. Такі беруть "гроби" досить високої складності завдяки великому ігровому досвіду, бо пропускають деякі обов'язкові для інших логічні ланки. Найчастіше, однак, командам замало однієї хвилини для того, щоб розколоти питання підвищеної складності.
3. Бажано, щоб питання не були "дитячими". Дитячим називається таке запитання, на яке всі команди відповіли і відповіли правильно. До речі, "дитяче" питання, як і "гроб" ніяк не впливають на результат команд. Деякі проводитори турнірів уводять в регламент правило, згідно з яким обидва типи питань знімаються.
4. Хорошим вважається таке запитання, на яке відповіли, щонайменше, половина команд. Варто, однак, щоб перше питання, особливо в дитячому турнірі, було якщо не дитячим, то таким, яке б взяло максимальне счисло команд.
5. Бажано, щоб у питанні не було зайвої інформації, яка, власне, нічого не дає для відшукання відповіді.
6. Не варто на дитячому турнірі ставити "дорослі" запитання/
7. Не варто на будь-якому турнірі ставити запитання регіональні.
8. Бажано, щоб запитання містили достатню дозу гумору.
9. Обов'язково, щоб питання було коректним, тобто на нього була відповідь, і при цьому бажано, щоб тільки одна. Якщо в запитання дві відповіді, які автор не передбачив, таке запитання має назву "дуаль".
10. Інформації в запитанні має бути стільки, щоб достатньо освічена людина (в нашому випадкові - підліток) могла її, цю відповідь, знайти.
Хочеться запросити дитячі та студентські команди на гру "Розумовський", яка проводиться останньої суботи кожного місяця. Правила гри, питання та відповіді турів, результати можна також знайти на нашому сайті www.igra.webstyle.com.ua Зареєструватися на гру можна за адресою igra@webstyle.com.ua
Джерела
http://internet.chgk.info
http://mokrets.hotbox.ru/xenia/mokrets/book/w-ch3a.htm
http://awas.ws/GAMES/WWWINCIS.HTM

 
 

Цікаве

Загрузка...