WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Використання педагогічного потенціалу музею у підготовці майбутніх вчителів - Реферат

Використання педагогічного потенціалу музею у підготовці майбутніх вчителів - Реферат


10. нагороди випускників;
11. ордени та медалі випускників - учасників Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., їх особисті речі;
12. книги письменників - випускників педінституту - з їх власними підписами та автографами: О. Іваненко, О.Ковіньки; Л. Бразова, А. Костенка, П. Мостового, М. Пойдеменка, Б. Чіпи та інших;
13. кубки, спортивні нагороди.
Стенди музейної експозиції розповідають про історію Полтавського вчительського інституту, який розпочав свою діяльність у вересні 1914 року, про навчання А.С. Макаренка в учительському інституті. Тут є фото А.С. Макаренка-студента, його ж - на військовій службі, характеристика, фотокопія атестата про закінчення інституту із золотою медаллю. У вітрині його твори, перекладені японською мовою. Життя та діяльність видатного педагога стали об'єктом дослідження науковців університету: 1962 р. було створено макаренківський студентський гурток, результатом роботи якого було видання збірника "Полтавці про А.С. Макаренка. Збірник статей-спогадів вихованців, друзів, колишніх співробітників А.С. Макаренка" [3]. Активна робота гуртківців заклала підґрунтя для створення в аудиторії № 18 навчального корпусу № 1 кімнати-музею видатного педагога. З 1988 року у зв'язку з відзначенням 100-річчя від дня народження педагога активізується діяльність макаренкознавців не лише Полтави, але й багатьох країн світу. 1991 року в Полтавському державному педагогічному інституті ім. В.Г. Короленка відбулася установча конференція макаренкознавців, на якій було створено Міжнародну макаренківську асоціацію. Її засновниками стали 11 країн світу. Президент Української асоціації А.С. Макаренка ректор Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, академік АПН України В.О. Пащенко зазначає: "Наш всесвітньо відомий земляк і випускник Полтавського учительського інституту, видатний педагог ХХ століття є одним із найдискусійніших і найбільш яскравих представників своєї професії, невгамовним "Ейнштейном у педагогіці'… То ж давайте будемо вивчати спадщину великого педагога, вона приховує в собі ще багато цікавих відкриттів, бо А.С. Макаренко - це не минуле, а майбутнє нашої педагогіки" [4].
Експонати розповідають про роботу в Полтавському інституті народної освіти (1921 р.) відомих учених - професорів та викладачів Д.І. Багалія, В.С. Воропая, О.А. Побєдоносцева, про роботу студентського комітету (1922 р.) та студентського профкому (1925 р.). На стенді-статті з газети "Більшовик Полтавщини" з розповіддю про виступи студентів з лекціями та концертами художньої самодіяльності, участь студентів у роботі таких організацій, як "Геть неписьменність", "Друзі книги" та інші. У вітрині-номери студентського наукового журналу "Іновець" та Збірників наукових праць Полтавського ІНО за 1925-1930 роки.
Наступний стенд присвячений діяльності українського композитора, диригента, хореографа й етнографа, професора В.М. Верховинця (Костіва), який працював в інституті у 1922-1932 роках, очолював кафедру мистецтвознавства. На стенді-ноти пісень, написаних композитором, фотографії інститутського хору, афіші концертів.
У серпні 1930 року Полтавський інститут народної освіти реорганізований в інститут соціального виховання, а 1933 року - в педагогічний інститут. На стенді представлена навчально-виховна та громадська робота вузу в довоєнний період. У вітрині фотографії, вирізки з полтавських газет "Більшовик Полтавщини", "Комсомолець" за 30-ті роки, дипломи, залікові книжки, свідоцтва 20-40-х років.
Серед випускників інституту заслужений учитель, член-кореспондент Академії педагогічних наук, Герой Соціалістичної Праці, автор багатьох монографій, статей, художніх творів для дітей, видатний український педагог В.О. Сухомлинський. В аудиторії № 14 навчального корпусу № 1 з ініціативи та за сприяння ректорату, кафедри педагогіки, науковців університету гостинно відкрила двері кімната-музей педагога, життя та творчий шлях якого є великою школою для майбутніх вчителів.
На стенді-фото випускників: Героїв Радянського Союзу П.Ф. Клепача й А.І. Дробахи, академіків Академії наук України фізика М.В. Пасічника та історика О.К. Касименка; лауреатів Державної премії генерал-полковника Г.Ф. Григоренка і видатного фізика Д.Д. Іваненка, відомих письменників, поетів, драматургів О.В. Ковіньки, Г.Й. Майфета, М. Пойдеменка, П. Ротача, Б. Чіпа, Л. Бразова та інших.
У вітрині ордени Вітчизняної війни І та ІІ ступенів, Червоної Зірки, Суворова, медалі, фронтові листи, червоноармійські книжки, особисті речі ветеранів, розповіді про героїчні подвиги викладачів, студентів, співробітників у роки війни.
На стендах і вітринах розповіді про роботу інституту у повоєнні роки. Матеріали, присвячені роботі самодіяльних колективів: оркестру народних інструментів (1949 р.), жіночого хорового ансамблю (1957 р.), чоловічого хору (1959 р.), інститутського хору під керівництвом М.А. Фісуна (1948, 1956, 1964 рр.) та прославленого народного українського хору "Калина" на чолі з заслуженим діячем мистецтв України Г.С. Левченком.
Експонати музею історії університету - цінні скарби, зібрані копіткою і багаторічною працею колективу викладачів та студентів - широко використовуються для поглиблення знань майбутніх учителів про розвиток педагогічної освіти на Полтавщині, історію свого навчального закладу, видатних діячів науки й культури, імена яких тісно пов'язані з вихованням і навчанням підростаючих поколінь. Адже, на думку доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента АПН України А.М. Бойко, виховання базується на знаннях і досвіді минулого, а спрямоване в майбутнє. В цьому його особливість як специфічної сфери суспільної практики. Досвід минулого з проблем педагогічних відносин трансформується у здатність пошуку нових знань у цій галузі [5].
Література
1. Концепція загальної середньої освіти // Інформаційний збірник Міністерства освіти і науки України. - К.: Педагогічна преса, 2002. - № 2.-С. 20.
2. Пащенко В.О., Бойко А.М. Полтавський державний педагогічний університет: минуле й сучасне. // Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г. Короленка мовою музейних експонатів. Полтава, 2000. - С.10.
3. 'Полтавці про А.С. Макаренка. Збірник статей-спогадів вихованців, друзів, колишніх співробітників А.С. Макаренка". К.: Радянська школа, 1968.
4. Пащенко В.О. Вступне слово до учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції "Соціальний захист дітей: традиції та сучасність". //Витоки. Випуск 1. Альманах Української асоціації Антона Макаренка. Полтава, 2003. - 216 с.
5. Бойко А.М. Оновлена парадигма виховання: шляхи реалізації. Навчально-методичний посібник. - К.: ІЗМН, 1996. - 232 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...