WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Естетичне виховання на уроках української мови в початкових класах. - Дипломна робота

Естетичне виховання на уроках української мови в початкових класах. - Дипломна робота

замела мітлою слід. ( лисичка)
Довгі ноги, довгий ніс, прилетів - обід приніс, смачних жабенят для своїх малят. ( журавель)
2. Читання казки вчителем.
3. Розуміння прочитаного.
4. Пояснення незрозумілих слів.
5. Читання казки учнями.
6. Імітація рухів.
- Як лисичка пригощалася?
- Як журавлик ласував?
- Чого вчить нас ця казка?
V. Підсумок уроку
- То які казки живуть у Палаці?
- Хто їх склав?
VІ. Домашнє завдання
Намалювати ілюстрацію до улюбленої казки.
На цьому наш уроці діти закріплюють свої знання про казки. Цей урок дуже цікавий та пізнавальний, бо включає в себе багато цікавих моментів.
Також на ньому має місце естетичне виховання, бо вчитель вибирає з кожної казки уривок і зачитує дітям, тоді вони відгадують яку казку малося на увазі. При виборі уривків вчитель керується досить високим естетичним смаком.
При ознайомленні з мовою казкою знову звертається увага на лисичку та журавля як поза казкою, таку і у ній. Тобто вони розглядаються з 2 боків. Це сприяє розвитку естетичних вподобань.
Завдяки таким урокам діти ознайомлюються з естетичною красою народної творчості.
Другим прикладом естетичного виховання може стати твори чудового казкаря Ганса Крістіана Андерсона. Зокрема його казка "Гадке каченя", яка вивчається на кількох уроках вчить дітей бачити не лише зовнішню красу, а й внутрішню красу, А такий бік медалі має велике значення на формування світосприймання школярів. Також Г.К.Андерсон показав, що можна дуже помилитися в своїх діях, якщо вже не обдумати, а можливо й трошки почекати. Хто ж у дворі міг подумати, що з гадкого каченяти може вирости прекрасний лебідь.
Слід звернути увагу на той контраст який показує автор. Гадке каченя ззовні , але ж душа в нього добра, красива! Так може бути в житті. Пізніше ми бачимо, що з цього каченяти виростає прекрасний лебідь. Може він і виріс таким чудовим, бо був хорошим в душі? Над цим варто задуматись.
Коли гадке каченя стає гарним ззовні, його душа не стає чорною, він залишається добрим і не злопам'ятним. Лебідь не ображається на тих своїх обідчиків, що зустрічалися йому в дитинстві. Цей приклад слід наголосити в класі, обговорити з дітьми бо саме він може стати естетичним ідеал у їхньому уявленні.
Ми не наводитимемо прикладу всіх уроків, які відводяться на вивчення казки, ми тільки наголосимо на тому, що стосується вихованню у дітей естетичних почуттів, ідеалів, поглядів, смаків.
Урок 1.
Тема: Яке гадке каченя, ми його не приймемо!
Мета: Ознайомити дітей з казкою Андерсена "Гадке каченя", вчити знаходити в тексті слова та речення, киї характеризують героїв. Вчити самостійно ділити текст на частини і давати їм заголовки. Виховуючи доброзичливе ставлення до оточуючих бажання творити добро, бачити внутрішню красу.
Хід уроку.
І. Організаційна частина
ІІ. Артикуляційна гімнастика
ІІІ. Підготовка до сприймання нового матеріалу
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
V. Усвідомлення і вивчення нового матеріалу.
1. Вступне слово
2. Читання казки вчителем ( до слів "І каченя не витримало")
3. Словникова робота
4. Вибіркове читання.
5. Обговорення прочитаного
- яким видалося оточуючим каченя, яке появилося на світ останнім? Чому?
- як ви думаєте чому качка вирішила посидіти ще трошки? З якого боку її це характеризує?
- як ставилися інші каченята до некрасивого братика?
- які настанови і для чого дає мати своїм дітям? Чи правильно вона робить?
- як каченят зустріли інші мешканці подвір'я. Чи правильно вони поступили?
- як мати захищає гадке каченя?
-складемо таблицю
Гадке каченя Каченята Лебеді
- Знайдіть ключові слова, які характеризують гадке каченя, каченят.
- Цю таблицю ми поступово збагачуватимемо новими вловами.
- А що відчуває бідне каченя? Знайдіть відповідні слова.
- Запишіть у графу гадке каченя та дієслова, які підкреслюють дії інших персонажів казки.
- Чи допомогли вам ці слова зрозуміти стан нещасного?
VІ. Закріплення і узагальнення вивченого
1. естетичне виховання
- чому ж воно бідолашне маленьке, одиноке?
- у чому його провина?
- чи можна ставитись так до тих, хто не схожий на нас?
- скажіть як слід було поводитись з гадким каченям?
2. Складання плану.
VІІ. Підсумок
VІІІ. Домашнє завдання
На цьому вчитель підкреслює наскільки важлива внутрішня краса, якими слід бути в душі як поводитись. Також виховує у дітей естетичний ідеал внутрішнього світу, дає зрозуміти, що добре, а що зле. Табличка, яку було запропоновано складати поступово лише більше узагальнює і систематизує дитячі думки, спрямовує уявлення в потрібне русло.
На наступному уроці робота продовжується.
Урок 2.
Тема: Добре серце не буває ніколи горде.
Мета: Продовжити роботу над змістом казки; формувати уважне ставлення до мови твору; вчити створювати власні словесні малюнки, орієнтуючись на слова з тексту; розвивати вміння уявляти картину.
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
ІV. Усвідомлення і осмислення матеріалу.
1. Читання казки вчителем
2. Словникова робота
3. Читання казки дітьми
4. Бесіда - роздум на д прочитаним
- Чому каченя вирішило зупинитися в хатці?
- Хто там жив?
- Як вони поставились до каченяти?
- Як ви гадаєте, чи змінилося життя каченяти на краще?
- Що воно відчувало?
- Яке серце в каченяти?
- Запишіть в табличку?
- З якими птахами зустрілося гадке каченя
- Виберіть з тексту слова що характеризують лебедів і запишіть в табличку.
- Яке почуття охопило нашого героя?
- Знайдіть слова, які характеризують його стан.
- Опишіть лебедів словами.
V. Закріплення вивченого.
1. Складання плану
2. Узагальнююча бесіда
- Чому каченя охопило хвилювання при зустрічі з лебедями.
- Чим сподобалося вам каченя
- Чи добре воно?
- Як ви розумієте слова: "Добре серце ніколи не буває гордим?"
- Розглянемо малюнок? Що на ньому зображено?
- Як ви собі уявляєте гадке каченя в порівнянні з лебедями? Можливо і воно було красиве? В якому розумінні?
VІ. Підсумок уроку.
VІІІ. Домашнє завдання.
На 2 уроці вчитель продовжує роботу над висвітленням внутрішньої краси. Також в цій частині казки з'являються вже і лебеді. Їхня краса описується чудовими словами, що розширюють естетичний кругозір дітей. Можна навітьдітям запропонувати прочитати їхній опис кілька раз, щоб підсилити враження і збагатити детальніше словник чудовими і гарними словами.
Урок 3.
Тема: Про таке щастя навіть не мріяв.
Мета: Продовжити роботу над виразним читанням казки, вчити визначати основну думку твору; розвивати вміння відповідати на запитання вчителя за замістом прочитаного; використовувати вибіркове читання для підтвердження думки; виховувати доброзичливість, прагнення творити добро, бачити красу і зовнішню, і внутрішню.
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Фонетична розминка,
Loading...

 
 

Цікаве