WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Естетичне виховання на уроках української мови в початкових класах. - Дипломна робота

Естетичне виховання на уроках української мови в початкових класах. - Дипломна робота

найдорожчий скарб, переданий нам прийдешніми поколіннями. Як вогонь у серці, ви несіть в майбутнє невгасиму мову, слово незабутнє!"
Ольга Білько: Любі друзі! Любіть і шануйте наше солов'їну мову. Якщо ви не припадете до не вустами з водою, то вона всохне, як квітка.
Віра Коваленко: Любі третьокласники! На робіть брудною, грубою, жалюгідною, сірою нашу мову. Оберігайте її, не цурайтеся, вивчайте і збагачуйте її.
Марина Бут: Дорогі друзі! На землі багато мов. Наша рідна мова - українська! Вона як спів солов'я, рідна, як тепле сонечко, яскрава як веселка. Любіть і шануйте нашу мову, як любите сонечко, повітря і життя!
Слова тут лишні. Тому що створені дітьми твори поражають своїм багатством, своєю красою, милозвучністю, добротою. Це приклад однієї з найкращих найбагатших естетичних висот. Можна з впевненістю скзати, що ці діти несуть в собі естетичну культуру, естетичні знання, вміють естетично сприймати навколишній світ, володіють естетичними почуттями, ідеалами, судженнями.
2. Нетрадиційні форми роботи.
Починаючи з початкових класів обов'язково необхідно вводити цікаві форми роботи. Це впровадження необхідне для кращого засвоєння знань, а також для розвитку творчої особистості.
Організація процесу пізнання мовних і мовленнєвих знань на основі тематично близьких текстів, а не окремих чи ізольованих речень, дає змогу злити воєдино процес засвоєння мовних знань і застосування їх з метою спілкування.
Плідними у роботі є ігрова постановка завдань, лінгвістична казка. Ці прийоми відповідають закономірностям розумового розвитку молодших школярів, вносять у процес пізнання емоційно-образний струмінь, забезпечуючи успішне долання шляху від явищ до сутності.
Щоб дійсно підготувати дітей до переходу в старші класи треба відмовитися від традиційної побудови уроку. Лише систематична щоденна робота дасть певні результати. Також цілеспрямована попередня підготовка до сприймання нового матеріалу дає можливість учителю одночасно розглядати на уроці взаємопов'язані знання. Можна звернути увагу на переконструювання:
- Добери до іменника спільнокореневі прикметники, дієслова.
- До дієслів теперішнього часу - початкову та інші можливі часові форми.
- Переконструюй речення так, щоб підмет у ньому виконував роль другорядного члена.
- На основі розповідного тексту склади міркування, використовуючи поданий зачин.
У процесі вивчення нового матеріалу слід також прискіпливо добирати методи, які найбільш доцільні. Звертати увагу на вправи для закріплення.
Визначне місце на уроці може зайняти "чарівна скринька". Вона невід'ємна атрибутика деяких уроків, чарівність її не в тому, що вона показує щось чарівне. Зараз, коли майже у кожної людини є комп'ютер - вони мало вірять у щось чарівне. Доторкнувшись до чарівної скриньки, повіривши в її казковість, дитина починає вірити в свої сили, відчуває впевненість у собі.
Також зараз ми б хотіли привести приклад уроку - подорожі по Дніпру.
Тема: складання розповіді "Дніпро - річка трудівниця".
Мета: Поширити знання про водні ресурси, зокрема, річку Дніпро. Активізувати пізнавальну діяльність. Виховувати естетичний смак та почуття гордості за свою країну.
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Проблемна ситуація.
- сьогодні ми проведемо незвичайний урок - подорож. Чи любите ви мандрувати? Ми з вами відправимося в уявну подорож. Заплющіть очі. Уявіть собі, що ми не у класі, а в салоні великого теплохода. Сіли зручно, зараз відправимось.
2. Робота з загадками.
- Де ж проплеве наш теплохід? Ви здогадаєтеся, коли відгадаєте загадку.
Не кінь, а біжить,
Не ліс, а шумить.
( Річка)
3. Робота над віршем
- Зараз ми прослухаємо рядки, які написав В.Сосюра. Визначте головну думку, ми зрозуміємо якою річкою будемо мандрувати:
Шумлять дніпровські води сині,
Підняв Донбас копри свої
Ми живемо на Україні,
Ми дуже любимо її.
- Про яку річку згадується?
ІІІ. Оголошення мети, теми уроку
Ми дійсно подорожуємо по Дніпру. На уроці ви ще багато дізнаєтесь про найбільшу річку України, напишемо зв'язне висловлювання. Треба бути уважним, зібраним, щоб не загубитися під час уроку, а також більше запам'ятати.
IV. Перегляд кадрів діафільму "Київ - столиця України"
1. Перегляд діафільму
2. Розповідь вчителя
У глибинах густих смоленських лісів, поміж косогорів Валдайської височини бере свій початок Дніпро. Починається вона струмочком з болота. Це - виток Дніпра. Тут його можна переступити. А далі зустівшись з своїми сестрами - притоками, різними маленькими та великими річками, Дніпро стає сильною і повноводною річкою. На своєму шляху перетинає Росію, Білорусь, тече по Україні й впадає в Чорне море.
Понад дві тисячі років тому на Дніпровських просторах східні слов'яни заснували Київську Русь. Згадки про Дніпро є в давніх літописах.
Ось як цю річку відзивається поет Іван Нехода:
Розлився Дніпро, богатир величавий,
Слов'янське чудо - ріка...
3. Слухання музики. Реве та стогне Дніпр широкий.
V. Розвиток зв'язного мовлення
1. Запис деформованих речень
2. Вільний диктант
3. Запис твору - розповіді
VI. Підсумок уроку
На цьому уроці вчитель зробив велику підготовчу роботу перед написанням твору. Можна дійти висновку, що твори, написані з таким вступомобов'язково будуть багаті інформацією, а також буде присутній власний естетичний смак. На цьому уроці вчитель показав яскравий приклад нестандартного уроку.
Інтегровані уроки також займають спільне місце у ряді нетрадиційних форм проведення уроку. Саме така форма роботи займає щільне місце у сучасній методиці, бо саме завдяки цьому підвищується інтерес учнів до матеріалу, що вивчається, активізує їхню діяльність на уроках, прищеплює любов до навчання, збагачує світ дитини естетичною красою.
Інтеграція ( від латинського слова integer -повний, цілий) змісту шкільного предмета може бути повною або частковою. Цікаво, що характерною рисою початкової школи зарубіжних країн є навчання за інтегрованими курсами. Так, читання письмо, усне мовлення, об'єднанні в "мистецтво мовлення".
Інтеграція - це нове явище у вітчизняній школі. Ще К.Д, Ушинський інтеграцією письма і читання вдалося створити аналітико-синтетичний метод навчання грамоти. У 60-х роках В.О. Сухомлинський проводив "Уроки мислення в природі". Це одна з найбільш відомих прикладів інтеграції різних видів діяльності, об'єднаних однією метою. Сьогодні ідея інтеграції цікавить і хвилюють багатьох вчителів та вчених.
У початковій школі вже діють інтегровані курси.
Особливо продуктивне застосування інтеграційного підходу до формування й удосконалення у м.ш. мовленнєвої діяльності, яка в умовах початкового навчання відіграє провідну роль на всіх, без винятку уроках, однак найвиразніше виділяється на уроках рідної мови і мовлення та читання. Ці два предмети доцільно інтегрувати в один, під назвою "Рідне слово ", тому що вони ґрунтуються на однакових дидактичних цілих, а також у їх основі лежать
Loading...

 
 

Цікаве