WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Колективне творче виховання - Курсова робота

Колективне творче виховання - Курсова робота

- в сім'ї і в школі, і в наборі - ми робимо наших вихованців лише виконавцями придуманих дорослими для дітей і за дітей доручень. Планів, сценаріїв. При цьому одні вихователі досягають пасивного виконання інші - активного.
Але частіше за все буває так, що один і той самий вихователь, діючи на вихованців, то досягає пасивного вживання духовних цінностей, заучування готових знань і умінь; то організовує активне засвоєння обов'язкового для всіх досвіду; То "відходить в сторону" і звідти "допомагає самостійності" вихованців.
Саме тому у вихованців появляється егоїстичні відношення дожиття, відношення до духовних і матеріальних цінностей як джерела задоволення тільки себе. Так появляються лінь, недисциплінованість. Розвивається грубе відношення до людей.
Вихователь повинне завжди проявляти внутрішнє, духовне відношення до вихованця як молодшого друга.
Із товариської поваги випливає і товариська потреба дій на спільну радість і користь, в яких потрібно брати участь, щоб покращити навколишнє життя і одночасно покращити. Вдосконалити себе як друга інших людей.
Тоді виникає відповідне відношення вихованців до вихователів. Це відношення, в якому нерозривно поєднанні повага і потреба вихованців до вихователів як старшого друга.
На вихованців потрібно впливати так, щоб розвивати в цілому всі сторони особистості підростаючої людини. Формувати наукові знання, політичні погляди, ідеали. Пробуджувати і закріплювати високі почуття, інтереси, потреби. Розвивати необхідні кожній людині уміння і здібності, риси характеру.
Впливати так, щоб способи впливу вихователів на вихованців були б і способами впливу самих вихователів на себе, а також способами впливу вихованців один на одного, на вихователів і кожного вихованця на самогосебе.
Тоді вихований процес проходить в єдиному цілому всіх своїх ланок: виховання вихователями вихованців, самовиховання вихованців - взаємного і особистого, самовиховання вихователів, виховання вихованцями вихователів.
Потрібно впливати і так, щоб використовувати в єдиному цілому різні види виховного впливу - таємний і відкритий, прямий і опосередкований, але використовувати неодмінно творчо не допускаючи формальності.
Вихователь впливає на вихованців і прямо - в особистому спілкуванні, і опосередковано - через самих вихованців, через інших вихователів. Однак і прямий, і опосередкований вплив повинен мати перш за все практичну направленість. Тобто виховані завдання, які при цьому ставляться вихователями, вирішуються незамінено для вихованців. Це і є таємний виховний вплив, важливість якого підкреслювали А.С.Макаренко, В.А. Сухомлинський.
Тоді відкритий виховний вплив, який спрямований на досягнення виховних цілей. Стає засобом, необхідним для вирішення практичних завдань. І що особливо важливо, такий відкритий вплив стає необхідним не тільки для вихователів, але і для самих вихованців, він використовується не тільки прямо, самим педагогом, але і опосередковано, через вихованців. Використовується по-різному в різних ситуаціях і різними конкретними способами, виховними прийомами.
Колективні творчі справи повинні бути способом - спільним конкретним - всестороннього товариського творчого співробітництва. І потрібно, щоб цей спосіб організації життя активно протистояв командно-адміністративним методам одностороннього, формального впливу.
Наш час потребує реальної участі школярів в навколишньому житті. Потрібно не відводити дітей від складних проблем, а разом з ними шукати шляхи їх вирішення.
Іти вперед потрібно під таким девізом: "Наша мета - щастя людей!".
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Бабанський Ю. К. Педагогика . -М., 1983.
2. Волкова Н. П. Педагогіка. - К., 2001.
3. Гільбух Ю. 3. Розумово обдарована дитина. - К., 1993/
4. Зайцева 3. Г. Школа та важковиховувані підлітки. - К., 1991.
5. Зміст і методика позакласної виховної роботи / Авторський колектив: О. В. Безпалько, І. О. Трухів, А. Й. Капська та ін. -К., 1993. З
6. Іванов І. П. Енциклопедія колективних творчих справ. - М., 1898.
7. Іванов І. П. Методика комунарського виховання. -М., 1989.
8. Ильина Т. А. Педагогика. - М., 1984.
9. Карпенчук С. Г. Теорія і методика виховання. - К., 1997.
10. Концептуальні засади демократизації та реформування освіти в Україні / Авторський колектив: А. Погрібний, А. Алексюк, О. Вишневський та ін. -К., 1997.
11. Кузьмінський А. І., Омельяненко В. Л. Педагогіка. -К., 1997
12. Лозова В. І., Троцко Г. В. Теоретичні основи виховання і навчання. -Харків, 2002.
13. Методика виховної роботи (під редакцією Л. І. Рувинського). - М., 1989.
14. Мойсеюк Н. Е. Педагогіка. - К., 1999.
15. Національна програма виховання дітей та учнівської молоді. - К. , 2004.
16. Організація роботи з батьками / За редакцією М. П. Кривко. - Рівне, 1994.
17. Робоча книга вихователя. Упорядники: Ю. В. Буган, В. І. Уруський. Тернопіль, 2003р.
18. Фіцула М. М. Педагогіка. - К., 2000.
19. Харламов Й. Ф. Педагогика. -М., 1989.
20. Ягупов В. В. Педагогіка. - К., 2002.
ДОДАТКИ
Трудові справи
Атака - операція, яка має на меті швидке виправлення тих помічених в навколишньому житті недоліків, які можна усунути силами свого колективу і його друзів. Такі атаки здійснюються в короткій термін протягом одної або декількох годин. Можливі завдання (пропозиції) для атак: розчистити територію (наприклад, дитячого садка) від снігу, листя; посипати піском слизькі доріжки; прикрасити суспільні приміщення (наприклад, школу, будинок культури), посадити квіти коло пам'ятника; побудувати або відремонтувати пішохідні містки; підготувати до зими суспільні сади, сквери, бульвари; заготувати дрова для будинку престарілих, дитячих ясел, сільської початкової школи, лікарні.
Трудові атаки проводяться після спеціальної розвідки або по любому сигналу про помічені в навколишньому житті недостатки. Створюється збірна команда добровольців (із дітей різного віку разом з їх дорослими друзями), вибирається командир. Ця збірна команда після того звітує про результати атаки перед всім колективом або перед правлячим органом.
Дуже важливо, щоб трудова атака трималась в секреті від тих, про кого турбуються учасники операції, або в крайньому випадку про неї знали тільки відповідальні особи, з якими потрібно домовитися, щоб не сталося непорозуміння.
Рейд - операція-похід, яка здійснюється силами добровольців (дітей і дорослих). Триває декілька днів, а інколи і довше (2-3 тижні), наприклад під час літніх канікул.
Трудовий рейд - операція комплексного характеру, так як має за мету різносторонню турботу про людей і включає в себе в якості засобів для досягнення цієї мети трудові справи інших видів: сюрпризи, десанти, атаки - секретні,

 
 

Цікаве

Загрузка...