WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Колективне творче виховання - Курсова робота

Колективне творче виховання - Курсова робота

що бере участь у справі, є своя роль (чи своя діяльність). Ці ролі щодо підготовки КТС можна визначити для дітей так:
o учасник (виконує конкретні завдання: вивчає роль і грає її, відповідає на запитання вікторини, готує реквізит, домовляється з конкретною людиною про приміщення тощо);
o генератор ідей (висуває, пропонує ідеї, але не обов'язкове їх реалізує);
o організатор (людина, здатна повністю організувати справу, тобто, визначити і сформулювати її завдання: підготовка оформлення, репетиції, домовленості і т.д.).
o учасник-організатор (людина, яка хоче виконувати деякі завдання сома, але може і організувати діяльність інших). Як правило, дитина, яка є учасником-організатором, не може охопити всього обсягу завдань щодо підготовки КТС.
Педагог-організатор, котрий організовує творчу справу зі своїм загоном професійно, ніколи не повинен забувати про:
o розподіл роботи (хто за яку частину відповідає);
o оформлення (плакати, лозунги, значки, музика тощо);
o інформацію (оголошення, листівки);
o обладнання (приміщення, меблі, декорації, хто ладнає і хто прибирає);
o джерела матеріалів (книжки, відео-, аудіо-плівки, -диски);
o учасники (скільки та які групи, хто їх організує);
o проведення (етапи справи, їх зв'язок, справа кожної групи на різних етапах, заповнення пауз);
o нагородження (грамоти, призи);
o оцінювання (склад журі, критерії оцінювання);
o літопис КТС загону, табору (фотографування, відеозапис, фотогазета, газета, матеріали для літопису);
в аналіз (місце і час обговорення; учасники обговорення; критерії оцінювання; аналітичні оцінки: що і як пройшло, що могло би бути кращим і як цього досягнути, що найбільше запам'яталося, кому подякувати).
Цікавою формою в технології колективних творчих справ є Великий збір, що проводиться на виїзді один раз в навчальному році. Наведемо опис Великого збору в школі №50.
День перший. Біля входу в школу дітей зустрічає старший - представник загону, що агітує щойно прибулих вступати в його загін. Після комплектації загонів було проведено операцію "Затишок". Наступним у плані стояли "вогники знайомства" у загонах. У "колі орлят" діти знайомляться одне з одним, вирішують, яким бути їхньому загону (назва, девіз, пісня), виготовляють "візитки" з тими іменами, які вони для себе обрали, обирають чергового командира, розробляють проект заповідей збору, грають і співають. Ввечері збираються на "Загальний вогник". Загони захищають своє ім'я, обраний девіз і пісню; в театралізованій формі роблять свої заявки на творчість до загальної "Скарбниці талантів збору"; обирають раду командирів. По закінченні заходу збирається Велика рада. Підбиваються підсумки: "більше творчості"; "педагогам не нав'язувати свою точку зору, позбуватися шаблонів"; "позбуватися командирства й окриків"; "вожатим не залишатися осторонь"; "думати і робити разом"; "раді справи закінчити доопрацьовування заповідей збору до ранку".
День другий. Урочисте відкриття збору, затвердження заповідей: 1. Закон території - нога розумної людини не ступає туди, куди не радить вожатий. 2. Закон доброти - давайте поважати одне одного і створювати атмосферу загальних радощів. 3. Закон тиші - тихо, слід спати, хто не хоче, не заважати. 4. Закон точного часу - хто запізнився, просимо не ображатися. 5. Закон піднятої руки - хочу висловитися. Після сніданку - туристичний похід у пошуках скарбів. Перед обідом - година експромту "За сторінками улюблених телепередач". Відпочиваємо. Готуємося до колективної творчої справи "Бабусина скриня" за планом: 1) фотомонтаж "Історія сім'ї": 2) листи воєнних років; 3) нове життя народного костюма; 4) улюблена пісня бабусі; 5) бабусине рукоділля. Завершили захід віночком народних пісень. Ввечері у кінозалі перегляд мультфільмів із серії "Як козаки...". У Великій раді робиться аналіз цього дня і обговорюється план на наступний.
День третій. Підйом на півгодини раніше за тривогою. Замість ранкової фіззарядки шукають викрадених друзів за маршрутними листами. Після сніданку - трудовий десант на різних об'єктах. Перед обідом - година експромтів "Жарт і праця поруч ідуть". Показували з гумором, як загони працювали. Після обіду готували творчу справу: "Вулкан чемності": чемні вітання; "Аукціон на чемні слова" ("атака віялом"); пісенний конкурс "Не варто, подяки"; ситуаційний конкурс "Дай чемну відсіч"; конкурс капітанів (чемно дати зрозуміти супернику, що перемога буде на вашому боці). Проведена після вечері КТС показала найвищу точку творчості. На засіданні Великої ради вперше не було претензій та критичних зауважень, діти стали дослухатися до дорослих, дорослі стали уважнішими до дітей.
День четвертий. Взаєморозуміння між дорослими і дітьми досягло епогею. Відбувається підготовка до прощального карнавалу "На три дні всі забудьте про мене": вітання "Наше вам..."; сюрпризи-подарунки з танцем на знак подяки; розминка; домашнє завдання з теми карнавалу; конкурс уболівальників "Здоровенькі були і до побачення" (прощання і зустріч з батьками); "Сюрприз" (придумати 10 слів на одну літеру і скласти оповідання, всі речення в якому починалися б з цих слів); вимпели з побажаннями загонів і прощальним словом: "Лебедина пісня" вожатих.
От і закрито Великий збір. Пролунали пісні. Але ніхто не квапиться додому. Жаль розлучатися з новими друзями. Діти відчули смак нового життя, нових стосунків, прагнули зрозуміти одне одного і дорослих, педагоги почали прислухатися до дітей, думати разом із ними, їхніми категоріями.
ВИСНОВКИ
Кожний день нашої педагогічної роботи повинен підносити дітей духовно, розвивати всесторонньо і гармонійно.
Потрібно навчитися включати кожного вихованця як свого молодшого друга в спільну діяльність на радість і користь в пошук справ, потрібних людям; в вибір і відкриття кращих засобів вирішення життєво важливих завдань; в практичне використання набутих знань і умінь; в обмін досвідом творення добра; в подолання труднощів при виконанні задуманого; в боротьбу з усім, що мішає добру і красі підтвердитися в нашому житті; в оцінку зробленого і зволікання уроків на майбутнє... Виховування - означає діяти разом з вихованцями як співробітниками по спільній творчій (суспільно-політичній, трудовій, пізнавальній, художній, спортивній) турботі. Тому що тільки в такій турботі у дітей народжується і укріплюється громадянське відношення до навколишнього життя - людей, праці, природи, культури - як джерелу спільної радості і користі, відповідальне відношення до самого себе.
В житті нерідко різними способами

 
 

Цікаве

Загрузка...